Pre ktorého z nich sa rozhodnúť?

Príspevok v téme: Pre ktorého z nich sa rozhodnúť?
miska hryzka

3,5 roka chodím s priateľom, s ktorým sme si prešli všeličím pekným, aj škaredým. Naším najväčším hendikepom je, že sa spolu nevieme rozprávať o pocitoch, resp. z mojej strany boli pokusy ale on bol vychovávaný v úplne inom prostredí, v ktorom sa o pocitoch jednoducho nehovorilo.
Problém však je aj to, že má stavy, keď ma zaplavuje láskou, a potom keď ideme spolu večer do mesta alebo na víkendový festival, tak sa všetko zmení o 180° a správa sa ku mne, akoby mu na mne vôbec nezáležalo. Toto jeho správanie spôsobuje najmä alkohol, v ktorom žiaľ nemá mieru. V stave opitosti kedysi vraj býval veľmi agresívny, popri mne sa zmenil. Teraz je extrémne prítulný k ostatným ženám, lepí sa na ne, oblapkáva ich, robí im zle - často im to nie je zrovna príjemné. Avšak túto prítulnosť aplikuje len na cudzie ženy, na mňa nie - ja sa na to môžem len hlúpo prizerať. Povedať mu nemôžem nič, lebo je na mňa zlý a vždy sa odo mňa trhá preč a na všetko mi odvráva, takisto ako keď mu beriem fľašku z ruky, keď už mám naozaj strach z toho aký he opitý. Často to riešim tak, že sa zdvihnem a idem, ale jemu to vôbec neprekáža, a ani sa mi nikdy neozve.
Na ďalšie ráno je schopný sa vedľa mňa zobudiť a očakávať že ho budem hladkať škrabkať a že sa s ním hneď aj vyspím. Býva mi z neho zle ale nemám síl sa s ním doťahovať o to, ako by sa mal ku mne správať, hlavne keď si svoje správanie on sám vôbec nepamätá alebo ho prípadne začne obhajovať tým, že sa len bavil.
Neraz mi vynadal do pi**, alebo ma od samého nezáujmu nechal ísť samu domov, aj keď som sa bála.
Po 3,5 rokoch sa mi už podarilo zopár malých zlepšení, ale je to boj s vlastnou vôľou a dôstojnosťou.
Pokúšala som sa to už aj ukončiť ale opustiť som ho nevedela. Vždy ma začal odprosovať, priniesol mi ruže, dokonca plakal... mám ho veľmi rada, pretože za triezva je to skvelý človek, ale z tých sinusoidných návalov lásky pretkaných totálnym nezáujmom som už chorá.

Mám 22 rokov a cítim sa byť príliš mladá na to, aby som držala pri živote vzťah, v ktorom som neraz tak nešťastná, že už ani plakať nemôžem. Sama som urobila veľké chyby, dokonca som svojho priateľa v záchvate smútku a hnevu aj podviedla - on o tom však nevie.

Pred pár mesiacmi som navyše stretla človeka, ktorý sa do mňa zaľúbil. Je oveľa pozornejší, vieme sa celé hodiny rozprávať o všetkom... a veľmi si ma váži. Pri ňom som si uvedomila, že nestojím úplne za hovno.

Viete mi niekto poradiť, čo mám urobiť? Mám budovať ďalej vzťah, ktorý ma občas robí veľmi šťastnou a inokedy zase veľmi nešťastnou? Vzťah, v ktorom sa nevieme vzájomne porozprávať? Vzťah, v ktorom si so sebou ponesiem svoje neverné tajomstvo?
Alebo to mám uťať a nezaujímať sa o to, že tam kdesi v hĺbke jeho srdca ma má naozaj rád?

Ďakujem za radu/-y.

lilyianka

bez ohľadu na to, či poznáš niekoho iného by som to s týmto raz a navždy skončila ...zatiaľ spolu len chodíte a správa sa takto? čo by to bolo potom, keby ste spolu žili, boli zobratí, mali deti? sama vieš ako by váš život vyzeral a sama tiež vieš, že taký život nechceš ... a tiež vieš to, že tento si ťa neváži a absolútne mu na tebe nezáleží, lebo keby áno, nesprával by sa ako blbec a nepil by toľko, keď sa potom nevie správať ...takže choď od neho preč, pár vecí si na ňom zmenila, ale viac sa ti už nepodarí .. máš možnosť byť s niekým odlišným ako je on, kto ti dokazuje, že za niečo stojíš, kto s tebou nezametá a váži si ťa .. myslím, že je to jasné!

Fleur-de-lis

Alkoholika by som radšej neriskovala. Spôsobuje to problémy vo vzťahu a neskôr aj v rodine, ubližuje to deťom.
Takže ak máš ešte teraz na výber, tak so rozhodni rozumne. Nenechaj ho ťa citovo vydierať tým odprosovaním. Verím ti, že je to ťažké, ale jeho správania nie je ani trochu zodpovedné a zrejme si ťa veľmi neváži. Lebo keby to tak bolo tak sa neopíja, keď vie čo potom stvára a ako ti to ubližuje a potom si ráno chce užiť a "využiť ťa".
Neurčila si si svoje hranice a on to využíva.
Nie je náhodou najmladší alebo jedináčik?
Ani tak nejde o nového, či to vyjde s ním. Ja by som sa s tým prvým rozišla aj keby nebol nikto iný na obzore.

Emily opat

V hlbke srdca? Dievca moje, co si uplne slepa? Co vlastne riesis? Chces si znizcit zivot s clovekom co nezvlada pitie, vulgarne ti nadava, ponizuje ta? Utekaj.

Maoam

Byt tebou, skusim urcite toho druheho - noveho, ale podstata celeho problemu je v tom, ze si nevazis seba samu. Tu ani tak nejde o to, ze mas vo vyhlade niekoho noveho - ktory sa zatial sprava dobre, ale nepoznas ho este dostatocne dobre a nevies, aky bude v pripadnom vztahu neskor, ide principialne o TEBA, pretoze si bola 3,5 r vo velmi zlom vztahu s totalne nevyrovnanym clovekom a k tomu alkoholikom.

Takze zamysliet sa musis hlavne nad sebou a otazka - ci ukoncit vztah s tym 3,5r vztahovym chalanom - tak to je snad absolutne jasne, ze ANO.

Ok, podviedla si ho raz, ale co on vsetko uz stihol za ten cas urobit TEBE?

Chybu urobi kazdy, ale ty si urobila chybu raz, ok, no boze, navyse vo veku, kedy sa este len rozkukavas, dozrievas, naberas skusenosti, navyse kedze si nestastna vo vztahu, osobne tu neveru z tvojej strany - jednorazovu viem uplne aj pochopit a vobec by som ta za nu neodsudzovala.

Takze byt tebou, idem prec zo vztahu, v ktorom teraz si, toho druheho zatial spoznavaj a ries seba samu. To je to naj-naj-najdolezitejsie a podstatne.