Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?

Príspevok v téme: Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?
Barunka

Chcela by som sa odsťahovať niekam na samotu a žiť jednoduchý život. Proste nechodiť do práce, nemať despotického šéfa, neriešiť typické problémy tejto novodobej spoločnosti, jednoducho žiť skromný život niekde na chalupe pri lese, dopestovať si svoje, chovať zvieratká atď. Dá sa to u nás? Jednoducho, ide o otázka typu sociálne, zdravotné poistenie, úrad práce atď. Asi treba byť samoplatiteľ, však? Tak isto, ide o postoj ľudí, nemám poňatia, akú lokalitu si vybrať, aby ma tam nepovažovali za magora a aby tam žilo málo ľudí. Tu na západe keď to niekomu poviem, tak sa na mňa pozerajú, akoby som spadla z jahody.. :( So introvert a táto spoločnosť a to, ako funguje, ma dosť unavuje...

0vecka

2 agartio ten zakon by nas vratil zase o krok ku komunizmu. No a co ze tam chce niekto postavit barak? aj tak sa u nas uz pomaly nic nepestuje a kazdy radsej zoberie dotacie za nic nerobenie.

jedulka

mě je jedno kde budu hospodařit jestli na slovenku kde mám taky rodinu a nebo tady.Na slovensku je krásně, ale ty ceny!!!Co si tady budu moct koupit za naše peníze si bohužel ani zdaleka nekoupím na slovensku.Dům a pozemek.

jedulka

Oni si popravdě zvolili ten nejtěžší způsob:-)Chovat kozy a vyrábět z nich produkty je o tom být stále za plotnou:-)To by mě moc netankovalo.Je dobře, že tam ukázali, že žít v samotě neznamená být úplně odizolovaný, o tom to předci není.Společnost tu stále ještě je, nevidím proč s ní nějak "nekomunikovat."Pořád má společnost šanci, dokuď se budou obracet a řídit se rady vědci a změní způsob zacházení s přírodou, tak tady naděje stále je!Snad rozum zvítězí nad sprostotou nenažraných lidí.

jedulka

Agartio, s tím článkem, myslím si, že ta žena opravdu mínila a argumentovala správně.Je zapotřebí zákona na to aby se půda nějak zneužívala!To ANO!Já si půdy vážím, to bys musel vidět jak to vypadá tady, pak bys mi porozuměl.Ale je tak nešťastně udělaný, že obyč.člověk se k hospodaření jen tak nedostane.
Ale ten odkaz jsem si přečetla, je dobré vědět že jsou i lidé, kteří i poradí do začátku!Ele.ohradník požívám na koně, tak vím jaké jsou s ním hlavně v zimě, kdy se k žrádlu chtějí dostat i srny,divoké prasata atp.Neumím si popravdě představit udržet kozu na ele.ohradníku.Ty potvory potřebují pořádný plot.Ráda tam zavolám jaký s tím mají zkušenosti.Libí se mi taky, že ty zvířata nezavírají!To je můj způsob myšlení.

agartio

Inak takto sa to da vyriesit pri ciastocnom odchode, teda stale pripojenie na elektriku a teda musia aj pracovat...

www.ekokoza.sk

zivia sa nadprodukciou, no ked sa to vyriesia aj e-shopom a vybovavanim objednavok, da sa tak zit.

Ale je to rodinna firma, sam clovek to by bola drina, kedze je tam uz chov zvierat. Preto si myslim, ze takto samotarsky odijst, je idealne, ked odijde cela rodina. To tam ani niesu tak sami...

agartio

nebol, polnohospodarsku podu nebudes kupovat, pokial nechces pestovat velke polia na vyrobu. Ten zakon sa mi pozdava.

Ty kupis podu normalnu, na ktorej si mozes postavit dom, i robit co chces... cize aj pestovat.

toto bolo len pre spekulantov, co si kupia polnohospodarsku podu za lacny peniaz a potom si tam postavia dom.
cize prizivnici, kvoli ktorym klesa mnozstvo pody vyhradenej na pestovanie.
takze ten zakon je dobry.