Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?

Príspevok v téme: Chcem žiť netradičný samotársky život, dá sa to u nás?
Barunka

Chcela by som sa odsťahovať niekam na samotu a žiť jednoduchý život. Proste nechodiť do práce, nemať despotického šéfa, neriešiť typické problémy tejto novodobej spoločnosti, jednoducho žiť skromný život niekde na chalupe pri lese, dopestovať si svoje, chovať zvieratká atď. Dá sa to u nás? Jednoducho, ide o otázka typu sociálne, zdravotné poistenie, úrad práce atď. Asi treba byť samoplatiteľ, však? Tak isto, ide o postoj ľudí, nemám poňatia, akú lokalitu si vybrať, aby ma tam nepovažovali za magora a aby tam žilo málo ľudí. Tu na západe keď to niekomu poviem, tak sa na mňa pozerajú, akoby som spadla z jahody.. :( So introvert a táto spoločnosť a to, ako funguje, ma dosť unavuje...

jedulka

Ta3....budeš mi tu chybět, když se mi to tak rychle asi nepodaří zlepšit zdraví ...ale co už hlavně at šťastná ty!
Taky bych tu byla asi jen na pár hodin, už bych neuměla tohle forum jen tak opustit, ale když se podaří a budu hybná, tak jen pár hodin co mi zbude.
Nemusíš hned kupovat celý počítač a tahat ho po celém světě.Stačí sloveská klávesnice a do Aj Windows nainstalovat Sk je v nabídce!
Eddings:> možná by si mi mohl pomoci ty alespon radou ohledně mého zdraví:Vím proč ti to píšu ,ale na sklo to psát nebudu.Jestli chceš můj email,je tady pod mým nickem.

doubledog

minule som cital pribeh jedneho typka, co tiez takto blaznil so sebestacnostou.

zriadil si na usadlosti vlastnu elektricku siet, ma vlastne solarne panely, velke akumulatory atd.

zistil, ze taketo usporiadanie je drahsie nez odber elektriny zo siete.

a kedze obcas mal prebytky solarnej energie (prebytky v malej lokalnej sieti nemozno zuzitkovat bez dalsich investicii), nakoniec sa na siet napojil (pricom musel zhanat plno vselijakych potvrdeni a posudkov) a teraz dokonca energiu do verejnej siete predava.

asi tolko k sebestacnosti a k zivotu bez zaclenenia do systemu :)

eddings

agartio> este mi povedz ako ta zachrani multikulturna zahradka pred krupobitim alebo pred 6 tyzdnami bez dazda, ako mame teraz...to ovplyvni vynos dost podstatne

eddings

jarny kvet> netreba chodit az do stredoveku, par desatroci dozadu v ZSSR ludia hladovali a pritom mali plne lany obilia, ktore ale nemal kto zozbierat. Napriklad v roku okupacie CSSR sa tato zacala par dni skor, pretoze Rusaci vyhlasili mobilizaciu a keby estr tyzden-dva dlhsie cakali s okupaciou, tak do jari by mali doma hladomor, lebo polnohospodari museli narukovat kvoli mobilizacii :))
Celkovo bol v ZSSR casty obraz zasnezenych lanov obilia, ludia utekali z dedin do miest a urodu nemal kto zbierat. komunistickej vlade to bolo jedno, hlavne ze sa plan splnil :))))

eddings

jedulka> Ir nevie kolko je kilogram, necuduj sa ze su zmateni...to musis funtami, uncami, laktami, palcami, milami, yardami, akrami a podobne na nich...proste ako v stredoveku, ti este nepochopili vyznam desiatkovej sustavy :)

ta3

Jedulka

nie je na mna zly, len sa k sebe vobec nehodime, uz som to tu spominala, nejdem sa o tom rozpisovat

dobre, o viere nebudem debatovat

ak do odchodu nebudeme uz takto priamo na reci tak sa maj krasne, z Europy sa vratime v polovicke septembra, ale potom uz budem tu travit malo casu, hned po navrate chcem zacat pisat roman, uz by mozno bol aj napisany, ale mam anglicku klavesnicu a roman v slovencine sa neda pisat bez dlznov a makcenov, na tento ucel si donesiem novy pocitac zo Slovenska kde tiez skocime ponavstevovat mojich pocetnych kamaratov

Agartio
no na samote je treba mat tanky na vodu (zachytavat zo strechy dazdovu vodu) umiestnene vyssie, aby hydrostaticky tlak vodneho stlpca zaistoval tlak v potrubi, na napajanie zvierat by mala byt vykopana velka nadrz, odkial v case ked dlho neprsi sa da voda cerpat aj na pranie a do kupelne, idealne je ked je v blizkosti potok, z ktoreho sa moze voda cerpat, pravdaze vyzaduje si to nejake pociatocne investicie toto vsetko vybudovat, ale potom to uz fici same so zanedbatelnymi nakladmi

este som zabudla povedat, ze v dome bol dalsi system na ohrev vody do kupelne, ked sa kurilo v otvorenom krbe, nad plamenom boli vedene rurky na ohrev vody, cize teplu vodu zaistoval sporak, krb a solarne kolektory, kto planoval teplu vodu v dome bol mudry clovek

agartio

ta3, bolo to tam vychytane celkom dobre co sa tyka solarnej energie.
Len jedna poznamka, na samote uz voda potom nebude k dispozicii, a to je problem cislo 1.
V sprche nebude tlak a boiler si budes musiet napustit sama vodou, vedrami. Cize sprchovanie uz bude zase luxus ako kedysi.
A na zalievanie plodin, ktore potrebuju extra vodu, sa nadres. Aj ked bude extra sucho.

A dolezite bude mat studnu a nepriotravit sa. Preto je dolezite mat MMS, tam potom nehrozi otrava.

Bez vody je koniec a velmi rychly. Podla mna vacsina ludi skor pohori na pitnu vodu, nez jedlo.

Chcem len povedat, ze na samote to potom bude vacsia fuska kvoli vode.