Skrytý tyran?

Príspevok v téme: Skrytý tyran?
MiškaMiška

Obraciam sa o radu nakoľko sa točím už dlho v kruhu bolestných otázok. Mám 25 rokov a spoznala som muža o 9 roka staršieho prostredníctvom internetu. Vyzeral na začiatku veľmi dobre, prezentoval sa ako rozumný muž. Dokonca mal ťažký životný osud a len ťažko chorú matku. Mali sme veľa spoločného, názorov a pod. No postupne začal neskutočne na mňa tlačiť so sexom. ja som ho prosila nech počká, že sa na to ešte necítim pripravená, že je to priskoro. No on rozprával stále len a len o tom, vyhľadával miesta kde by sa dalo až ma nakoniec po viac ako mesiaci do toho psychicky dotlačil. Čakala som viac, že prídu krásne chvíle, výlety a pod...no zrazu len samé ja ja ja, egoizmus, neochota prispôsobiť sa, vzal si hypotéku na vlastný 1 izbový byt...mal priateľov, kt. žili bez partneriek, svoje kamarátky - no tam som ja vítaná nebola. Ja som študentka, on zarába veľmi slušne...nakoniec odomňa žiadal, aby som platila striedavo na posedeniach na káve a pod. Čo mi príde dosť neseriózne nakoľko naša situácia bola fakt veľmi rozdielna...prišlo kritizovanie, stále bombardovanie čo je na mne zlé - za hlúposti ako vyliata voda a pod. Stále len sex, sex, sex...a aj to, bohužial dosť tvrdý sex a bez lásky. Jeho návrhy na doslova masochystické praktiky som odmietala...no na druhej strane tvrdil, že túži po dieťati a rodine...na mńa dať však ani cent nechcel, lebo jeho hypotéka a pod...ale na to, aby sebe šporil, kupoval značkové oblečenie a šporil na zimnú lyžovačku mal...to mi povedal: na lyžovačku musím. Jedného dňa sa so mnou vyspal, použil dosť nepekné surové oslovenia pri tom a asi po 2 hod. na to sa rozišiel - po debate o financiách a mojej neistej práci po ukončení VŠ. No naďalej sa mi pripomínal, ani ukončiť to, ani vrátiť sa...vyslovene akoby sa vyžíval v mojom utrpení. Nijaké aktivity so mnou nechcel vykonávať - vždy sa zobral s nejakým kamarátom do posilovne kde ženy mali pre nich vstup zakázaný, na túru s kamarátom, výlety plánoval s kamošmi (lebo to ho predsa výjde lacnejšie keď si rozdelia výdavky na benzín...)...jedna známa, kt. sa venuje oblasti psychológie mi povedala - nenávidí ženy, je egoistický a ide o tyrana...no neviem, dokopal moju sebadôveru na pod mrazu a stále si kladiem otázku - prečo? pre peniaze, čo hľadá perspektívnejšiu...no neviem, prosím o radu, názor a hlavne radu ako žiť ďalej a začať veci vidieť tak ako naozaj sú. Ďakujem

kafe

Miška, ty si radšej polož otázku - prečo si sa nechala dotlačiť k sexu? Si moc mäkká? Dávaj si na to pozor a v budúcnosti to fakt už nikdy nerob. Keď nechceš, tak proste sex nebude aj keby sa chlapec na hlavu postavil.
Zistila si, že je sebecký, tvrdý a veľmi neohľaduplný. Vôbec s tebou nechcel tráviť voľný čas. Prečo TEBE už nesvietila kontrolka, že TAKéHOTO chlapa nechceš? Ale namiesto toho sa pýtaš - prečo ťa on nechce a či asi hľadá perpektívnejšiu??? Vôbec nerieš jeho, ale pýtaj sa prečo si s ním zostávala, aj keď ti ubližoval, bol surový, netaktný, sebecký? Prečo? Si zakomplexovaná? Nevieš povedať rázne a rozhodné nie, prípadne dosť, toto viac netolerujem?
Ďakuj Bohu za tento vzťah a za to, že je už minulosťou. Veľmi veľa sa z neho môžeš naučiť O SEBE, o tom čo ti chýba a čo potrebujš zmeniť. Lebo ak to nezmeníš, príde ďalší blb, čo ťa prevalcuje a bude sa k tebe správať ako k handre. Začni si trochu viac veriť a vážiť samu seba, potrebuješ to ako soľ. A tiež, ak niečo chceš vo vzťahu a realita je o poriadny kus inde, tak dovi dopo. Je to tvoj život, nenechaj druhých nech s tebou tak strašne zametajú.

lilyianka

buď rada,že to skončilo ... keď som to čítala, normálne to bolo hrozné niečo .... je to sila, ako niektorí ľudia vedia byť takí manipulátori, že z iného urobia úplnú trosku a to sa podarilo aj v tvojom prípade .. on má určite nejaký komplex, keď sa musí vyvršovať na ženách, myslím, že mu v minulosti asi nejaká ublížila a teraz si ten komplex rieši na ostatných ženách .. je to chuj...

MiškaMiška

A hlavne by nehľadal chyby ako - nedostatočne športovo aktívna, vyliala vodu, peniaze atď...ak by túžil založiť si rodinu...asi by neboli prvoradí priatelia, ale tá partnerka. No zjavne jemu takýto život vyhovuje a toto celé bola len zásterka, dvojitá tvár

MiškaMiška

No ja pochybujem už, že by on chcel rodinu...myslím, že taký muž by v provom rade trávil čas so svojou partnerkou, nekritizoval ju za jej postavu, nehĺadal by športovo aktívnu a nebehal by stále niekde po dovolenkách, výletoch a nerobil nič iné okrem svojej práce, sexu, športu a čítania erotických kníh a nehrnul sa silou - mocou rýchlo do 1 - izbáku.

M8cr6

aha, prepač, nevšimla som si dole píšeš, že si ho už nechala. mne skor pride že ked si s nim bola si mala nizke sebavedomie, teraz ked si ho nechala tak už si sa konečne postavila. o nom škoda hovoriť ani nemysli na to čo on chce lebo on nema ciele.iba to čo si zmysli... ked vravel že chce decko ale nech každa radšej uteka od takeho hovada...

M8cr6

odíď, uteč kým sa dá. radšej sama buď načo ti je také hovado bolo ti velmi dobre? či sa rada nechávaš lutovať? vieš dobre, čo máš spraviť. možno by si mala aj vyhladať psychologa pre seba asi sa z toho nevieš vyhrabať.

ambrozia

miška, buď rada, že si sa ho tak ľahko zbavila a tiež si myslím, že má nejakú psychickú vadu. To čo si popísala sa mi nezdá normálne.Tak je to teraz pre teba ťažké, ale časom zasa bude dobre. Nech ťa teší, že si nedopadla horšie. Držím palce.

neskusena

ked som bola mladsia, bola som so starsi chlapom. o vyse 25 rokov.
nieco podobne. vzdy mal pravdu, vzdy bol v prave, vzdy ja som bola ta zla, on mohol chodit so zenami na kavu, ja som bola stale pod kontrolou. bola som tucna, aj ked som mala 50 kg, stale nieco bolo na mne zle. bolo zle ked som mu nevolala, bolo zle ked som mu volala.
nakoniec som bola taka dusevne mimo ze ked to chcel ukoncit tak som sa chcela zabit. teraz to absolutne nechapem. uplne ma to zmenilo. neverim ludom, som chladna, trocha egoista, ale nevrham sa bezhlavo do vztahu, verim len sebe. a takto je mi dobre. je to super, uzivam si zivot. na tie zle roky ani nepomyslim.
odid od neho skor, nez ta urobi zavislou.

neskusena

Najma si predstav ako by s tebou vychovaval deti.
Kasli na neho, nestoji za to. Je to velky sebec a nemysli na nic ine nez na seba. Vsetko len podla toho ako jemu to vyhovuje.
Rychlo od neho prec.
Hadam mas na viac a chces zit stastny zivot.
Mne osobne by bolo lepsie samej ako sa nechat takto tyranizovat.