Výdavky a vzťah

Príspevok v téme: Výdavky a vzťah
MiškaMiška

Prepáčte, ale po prečítaní viacerých príspevkov niektorých mužov, po prečítaní mnohých článkov na internete sa vraciam na fórum s novou otázkou.
Neviem do akej doby sme to prišli, ale vidím, že dnešní muži skutočne nie sú ochotní investovať do partnerky ani vzťahy čo i len cent. Čítam, že žena a muž majú platiť striedavo na posedeniach v kaviarni, večerách a pod.
Ja nepatrím medzi zlatokopky skutočne, ale myslím, že žiaden normálny pár nechodí každý druhý deň po podnikoch, ale idú si sadnúť sem - tam niekam. Príde Vám skutočne tak neskutočne náročné, milí páni, pozvať svoju partnerku a ukázať jej, že je pre Vás viac než sex. objekt a dať jej najavo, že si ju vážite viac a veľmi radi jej urobíte radosť nejakou dobrotou, občas nejakou cukrárňou a pod. bez toho, aby ste automaticky čakali, že ona to bude striedavo robiť Vám?
Nevravím - ak ide o drahé dovolenky, výlety a pod. chápem, že sa treba na niečo takéto zložiť, ale, preboha, také veci ako káva v kaviarni?
To už sú koho názory, že striedavo platiť? To píšu ľudia, ktorí už spoločne žijú v jednej domácnosti a hospodária, zarábajú rovnako? Či to píšu chlapi, kt. nedávajú žiadne záruky žene a jediné čo jej ponúkajú je sex?

Okrem toho by som rada vedela názor žien i mužov ako vidia spoločné hospodárenie v spoločnej domácnosti a bývaní...Z môjho pohľadu by sa mali obaja partneri otvorene rozprávať o príjmoch a výdavkoch a výdavky na jedlo, nájom a pod. prispôsobiť príjmu partnerov - aby ani jeden nebol škodný (jeden značkové oblečenie, druhý ani na rožky po vyplatení)...

Ja som študentka, stretla som sa, bohužiaľ, so slušne zarábajúcim mužom, kt. toto odomňa po čase vyžadoval...všetko 50/50. Jeho názor na spoločné bývanie - vraj partnerka nemá právo vedieť koľko zarába a je jedno ak zarobí partnerka menej, má platiť presne 50/50...kde je rovnoprávnosť, ľudskosť, láska?

edith26

nie , že by som vyhľadávala takýto typ chlapov , ale čo pozerám , počúvam tak je to o týchto tendenciách , doslova využívať ženy a hrať im na ich slabé stránky "však je to sliepka" ona ma potrebuje a urobí všetko čo jej poviem stáva sa , že nie žena je krkom čo hýbe tou chlapovou hlavou , ale naopak

dfghyuiogy66

tak ja patrim do skupiny "snazim sa, nemam sa zle (nemusim pocitat pri nakupe nic) ale nehovorim ze som viac ako iny kedze krachnut moze ktokolvek" a hladam vztah na cely zivot (a som dooost prisposobivy) a aj tak nic.. ziadnej zene sa toto nepaci.. kazda sa zlakne :)
takze taki stale existuju. pohybujem sa v spolocnosti akej som ja sam. takze pohoda..
ziadna ihla v kopke sena.
MOZNO PRETO ZE SME NUDNIIII
ale tak mozeme si dovolot dost :) takze nuda to neni. len spravanie na urovni :)

Logitech

Miska je jedno aky by bol dlhy ten prispevok zo zaciatku, ale by vystihoval podstatu veci a vylucil by spekulacie.
Jj ten prispevok mal byt hned v uvode.
Cital som temu od zaciatku a citam ju aj dalej ked blogujem

MiškaMiška

Sonjaa
Absolútne s tebou súhlasím...tiež som mala tú česť vyskúšať známosť cez internet, prípadne s ostatnými si popísať, hodiť stretko...no ani jediné nedopadlo dobre. Buď šlo o takéhoto príživníka, ďalej o nesamostatného jedinca, o študáka, kt. nevedel čo so sebou a pod. Potom sa tam našli hypotekári, kt. si chceli do 10 r. rýchlo splatiť svoje hypotéky a pod., ďalej chlapi, kt. doslova pôsobili odstrašujúco a hrozivo alebo takí, kt. nevedeli jedinú súvislú vetu zo seba vymáčknuť...
Avšak - v osobnom živote sa akosi trend zoznamovania vytráca...chvíľami som už sama v pochybnostiach či vôbec niekedy nejakého normálneho nájdem...a to fakt nepatrím do skupiny zakomplexovaných, škaredých, slaboduchých chuderiek, kt. by boli na net odkázené :(

Sonjaa

MiškaMiška
Dnes 12:42

Súhlasím.... na nete nie je možné spoznať normálneho muža... Sú tu veľké extrémy ...
1./ muži, o ktorých asi nie je žiaden záujem a potrebujú si riešiť svoju existenčné problémy,
2./ muži šikovní, schopní sa o seba postarať a sú aj solventní - ale tí hľadajú iba krátkodobé známosti na spestrenie svojho zabehnutého života, ku ktorému potrebujú partnerku iba na to jedno (sex)- na ostatné ju nepotrebujú, nemajú ani čas na budovanie vzťahu, lebo sú zaneprázdnení svojim biznisom... A je to pre nich pohodlnejšie striedať známosti a nič iné neriešiť - len stále nové a nové okúzlenie a tak dookola ...

žiaľ, tretia skupina tu neexistuje, ak sa niekto nájde, tak je to zázrak, také niečo ako nájsť ihlu v kope sena ...

MiškaMiška

Sonjaa
Podotknem - rovnako som ho spoznala na internete...rovnako si už hľadá teraz ďalšiu na internete. Mám skutočne už pocit, že cez internet spoznať normálneho chlapa je absolútne vylúčené a môžem/e tam natrafiť len na vypočítavých chlapov...no veru, mňa na net, zoznamku a pod. nedostane nik - to už fakt by som musela byť v krajnom zúfalstve,aby som zvolila tento spôsob zoznámenia.

Sonjaa

MiškaMiška
Dnes 11:59

vystihla si to absolútne presne, dnes pribúda mužov, ktorí sa chcú na ženu iba prisať a vycicať ju, počúvam to na všetky strany od kamarátok - čo si na nete začali písať s mužmi - to by si neverila, koľkí by sa hneď a zaraz k žene nasťahovali, lebo nemajú vlastné bývanie po rozvode a takto by si jednoducho vyriešili svoj bytový problém ....
A mali strechu nad hlavou, postarané o svoje potreby .....

MiškaMiška

Logitech máš čiastočne pravdu - ale predstav si aký dlhý by asi bol môj príspevok ak by som v ňom mala toto všetko vysvetliť?
Ale OK, aby bolo všetkým jasné o čo sa jednalo - prečítajte si moje príspevky zo včera od 21:38, v kt. je jasne vysvetlené o akého "príživníka" išlo.
A pre ostatné ženy - áno, láska sa vôbec nemusí len finančne dokazovať. No, bohužiaľ, v mojom prípade sa nedokazovala ani vôbec inak. Keď som ho poprosila o pomoc ohľadne nejakých vecí s PC, cudzími jazykmi, kt. ovládal úplne super, nejakou pomocou pri skolabovaní SW PC a pod. dočkala som sa reakcie - načo ti mám pomáhať, vyhĺadaj si, kúp si knihu, choď si na kurz...niečo také ako teplo domova, večera, telka a pod. neprišlo - ak som prišla k nemu, nástojčil len a len na sexe a keď som odmietala, zrazu už sa mu nechcelo nič iné robiť.
Prejavy lásky, objatia, neha, opora, povzbudenie v ťažkých okamihoch neprišlo nikdy.
No nebudem tu popisovať jeho životný príbeh, na to právo nemám. Môžem povedať len jediné - jeho predošlé viacročné vzťahy boli so ženami, kt. mali vlastný byt a u kt. býval. Sám si nevzal žiadne bývanie, až keď ho vykopli začal v dosť vysokom veku riešiť vlastnú hypotéku, stále však žije u rodičov (chlap má dosť čo po 30tke).
Takže asi je všetkým normálnym ľuďom už jasné, že nielen "zlatokopky" ale i "zlatokopy" - inými slovami príživníci na tomto svete existujú. No je však naozaj veľmi smutné, že sa nájdu bohatí chlapi, kt. chcú vyciciavať to posledné zo žien, kt. majú v porovnaní s nimi absolútne nič...a to je druhá stránka veci - nielen pozor na zlatokopky, ale milé dámy, pozor na príživníkov...ani sa nenadejete a chlapec bude mať na účte milióny, vlastný byt, auto, dovolenky a pod...a vy prídete i o to posledné ak nebudete mať oči otvorené a nerozoznáte to včas.

edith26

presne tak sú rôzne prejavy lásky a tak hovorím dnes myslíme len na tie materiálne a zištné a to nie je láska to máme tak ako s tou demokraciou každý si ju vysvetľuje a praktizuje po svojom

vresckovka

My ideme s priateľom pol na pol od začiatku nášho vzťahu. Mne to tak vyhovuje. On síce zarába viac, ale podľa mňa je to fér. Zhodli sme sa na tom obaja už prakticky v začiatkoch nášho vzťahu. On zvyšné peniaze čo ušetrí odkladá na naše spoločné bývanie, ktoré bude z väčšej časti financovať on. Je s tým "zmierený".
Nerozumiem celkom tomu, prečo by mi mal chlap platiť a nosiť kadejaké darčeky a maličkosti...My namiesto kávy, alebo cukrárne zájdeme radšej na nejaký výlet, ktorý nás ani nič nestojí a máme určite viac zážitkov ako z posedenia v cukrárni...Asi sme len také typy, neviem. ale takto nám to vyhovuje. Sme obaja šťastní a mne oveľa lepšie padne keď prídeme domov po práci a on sa ma opýta s čím mi pomôže a namiesto 2 hodín trávim upratovaním a varením len 1 hodinu ako by mi mal raz do týždňa doniesť nejakú maličkosť ako "prejav" lásky...Mám pocit, že svet sa točí len okolo peňazí, kto mi čo a koľko dá a ak nedá a nezaplatí, tak je to sebec a lakomec....