som rozculena, co je pre Vas prvorade?

Príspevok v téme: som rozculena, co je pre Vas prvorade?
evvvvv

vcera som sa strerla s nazorom, ze peniaze, ze v tejto dobe peniaze, a nasledne ustipacnym podrypavanim, ja s tym nesuhlasim, podla mna je to psychicka pohoda. Kazdy clovek ma svoj nazor, ale podla mna ta psychicka pohoda je prvorada a peniaze druhorade, je vela argumentov ktorymi by som to vedela vyvratit, clovek ktory mi na to nasledne odpovedal extremom, nech s apozriem na bezdomovcov aku maju psychicku pohodu a co je prvorade, ja odpovedam extremom daj mu neobmedzeny prijem penazi dokedy bude stastny kym si nekupi vsetko? poznam vela bohatych ludi ci uz osobne alebo cez druhu osobu a viem ako to je naozaj, mnoho z nich ma skvely zivot- zabezpeceny, manzelka, zdrave deti- no je znudeny, otraveny, ma vsetko ma frajerky, vytvara si problemy potom ma depresie..napr. kolko znamych osobnosti spachalo samovrazdu? mali vsetko skvely zivot, boli obdivovaní a predsa....vraj aj laska sa da kupit za peniaze, ale taka ozajstna uprimna? aj ked v dnesnej dobe nevidana? ale stale existuje, zdravie sa da kupit za peniaze? da sa, ale vzdy tam bude to ale, rakovinu nevyliecia ani miliony maximalne oddialia, ja som veriaca ale zijem v realite, verim v boha ale v cirkev nie, a take nazory ako najdolezitejsie v zivote su peniaze ma doslova vytacaju, a vlastne mozno by ma ani nevytocil taky nazor keby dotycny nepovazoval vsetkych ludi za sprepacenim mentalne zaostalymi kto s nim nesuhlasi....

takze co je podla vas prvorade? psychicka pohoda vo vseobecnosti, alebo peniaze za ktore si kupite "vsetko"

sweater.

sry ale neda mi nenapisat. co je to s tebou? co chces komu co vyvracat? si myslis ze svet je ciernobliely nebodaj? ja neverim ze nazory su iba spravne a nespravne, su nazory moje a tvoje. rad si vypocujem alebo precitam cudzie, obcas ak su dobre obhajene alebo mi logicky sedia, vedia ovplivnit aj moje. napr. pre mna je tiez spokojnost na prvom mieste, ale pokial mi niekto povie ze je na prvom mieste aston martin v garazi no tak sa snad nebudem rozculovat, je to jeho vec co si mysli.... keby som mal zakazdym takto riesit veci by som chodil len oduti cele dni ze kazdemu pekne dr.ka...

xxy

najdolezitejsia je spokojnost. niektorych peniaze uspokoja, niektorych nie - ale tam je to zase vacsinou tak: kto ma peniaze, chce este viac, cize zase je len nespokojny. peniaze su pre zivot nevyhnutne, bez nich sa tazko zije (bez penazi ide aj to zdravie do prdele casto, ludia si nicia zdravie pri podradnych robotach a pod., nedostatok penazi je tiez pricinou hadok v rodine a pod. proste naslo by sa toho viacej). je to cele uzko prepojene a neda sa vyhlasit, ze peniaze nie su dolezite. su, ale do urcitej miery. neda sa zase zit z toho, ze sa vsetci naokolo mame radi, bohuzial.

momo26

peniaze su len motivatorom vladcov, nech svet sa toci dalej.
proste viditelne "body" (kredity, dukaty, nahrane body ako v pocitacovej hre), ktorymi si ludia mozu priamo umerne merat ego a/alebo cokolvek len chcu..
bez nich by sa nedalo merat nieco ako "uspech" a tym padom by mozno svet nebol tak vyspely :) nikto by sa za nicim nehnal a podobne.. nepredbiehal..
fascinuje ma, ako to niekto dokaze, marnit cas pre prachy.. proste obetovat znacnu cast zivota, aby nieco dosiahol a potom co?
potlakpam sa po pleci ze "som dobry" ?
ludia zabudaju na to, ze staci malo a moze nastat:
vojna
kriza
krach
paradoxne vsetky slova su na 5 pismen :D silne cislo je cislo 5..
nuz a co potom? by ma zaujimalo kolko ludi co maju prioritu peniaze psychicky prezije, ak im niekto zresetuje alebo zlomkovo 1/10=inuje majetok..
mna bavilo za tymto sa hnat ked som bol na 0 a chcel som dosiahnut ten "zaklad".. potom v tom uz nevidim zmysel :) najst si nieco co cloveka bavi, mat nejaky pasivny prijem, nejak do diverzifikovat na dlhodobejsi a bezpecnejsi chod a staci, potom sa mozem venovat zivotu ako takemu :D
takze ano, peniaze dolezite su, ale nie su prvorade, lebo elementarna logika, nechce sa mi rozpisovat, ale priklad:
ak by mal kazdy milion EUR rocne ako vyplatu, kazdy by na tom bol rovnako, cize logicky, ak niekto vyhlasi ze su prvorade, tak moze zit len z tych ludi, pre ktorych prvorade nie su, pretoze ak by boli, tak by sa s tym bohatstvom museli PODELIT a to je pre nich asi peklo :)
napr:
su 2 pracovne ponuky, on ju chce, ja nie, takze on moze makat aj za mna a ma 2eura, keby makam aj ja, ma len 1 eur a ja tiez, cize by to bolo rovnake, ako keby obaja nemakame.
neviem ale, co toto by bol schopny niekto z jeho (peniaze su prvorade) tabora pochopit..
ale nevadi..

momo26

hm, skor ta pohoda..
ved kto je stastnejsi?
majetny podnikatel alebo ten co pobera socialne davky? ;)
tento argument im daj..
pokial si clovek stanovi, ze mu staci zaklad (maly dom (niekedy su lancejsie ako byty), maly dvor, kusok sukromia, pokoja, slnko a nieco na sedenie, kniha ci spolocnost rodiny, tak je OK)
PLUS, psychologicky vzate, pokial ma clovek zaklad, tak je napr stastny na x % a pokial ma clovek 10 nasobok, tak nebude 10 nasobne stastnejsi, maximalne tak o 10% stastnejsi.. (je to aj vedecky dokazane)
proste stastie a peniaze nejdu linearne donekonecna..
peniaze nekupia takmer nic.
priklad:
chcem lietadlo - mozem si kupit, ale nemozem si kupit KURZ lietania, proste to sa musim naucit, cize smola.. blb moze mat milardu, nedostane licenciu.
chcem zdravie - kludne moze investovat miliony do zdravia, mne staci 1 jedovaty hrib, aby som ho otravil a skoncil, ani bilion ho nevzkriesi..
chcem lasku - kup si psa, tazko.. pes potrebuje citit lasku od cloveka, inak ju opatovat nebude, a cloveka si tiez nemozes kupit, ahaa mozes!! pokial je ten majetny clovek totalne retardovany a necha sam seba lacno oklamat, ze si kupil lasku tak ano, posom si moze kupit vsetko uplne vsetko.
zavidim im, ze si dokazu kupit vlastnu blbost..