Ako oslabiť alebo úplne potlačiť pud sebazáchovy?

Filipova

Ludia, stracate cas... Pretoze zmena moze nastat len vtedy, ked si clovek uvedomi, ze nieco je zle s nim..

Lenze Mimulus je typ cloveka, ktory si mysli, ze on je ten spravny, charakterny a vsetci naokolo su ti zli, ktori mu ublizuju a on je tu jediny trpitel na zemi.

Pokial si neuvedomi, ze problemom nie je okolie, ale on, nikdy sa nic nezmeni..

A vecne sa tu bude len lutovat s trpitelskym stylom pisania.

slnovrat

Ja si myslím že Mimulus potrebuje riadny preplesk. Nejakú krízovú životnú život ohrozujucu situáciu aby si uvedomil aké hovadiny celý čas rieši. Ísť niekam do Afriky či Ázie , na Blízky východ , priamo do centra konfliktu, nie niekam v klude meditovať lebo on nad sebou medituje furt. A zle. Aj gurua či psychológa by z neho slak trafil. Ísť žiť niekam medzi Indiánov.

Dede2222

Nie je hanbou padnúť na dno, hanbou je tam ostať...Mimulus už sa preber, nikto Ti nepomôže, všetko je len v tebe, ak ty nechceš, nič nepomôže. Mne pomohlo, že som odišla z fóra, prerušila som kontakty s mnohými ľuďmi a som ok. Síce psychiater je mojím najnavštevovanejším lekárom, ale som v späť v živote, opäť sa bavím, žijem plnohodnotný život. Neviem posúdiť iných ľudí, ale mňa naštartoval anjelik, za čo som jej vďačná, lenže to človek sám musí chcieť niečo meniť, nie vypisovať a sťažovať sa. Pasivita, naivita a očakávanie zmeny ešte nikomu neprinieslo nič. Zmena si len ty sám, ty sám máš svoj osud v rukách, tak neplač a konaj. Vypisovanie Ti situáciu nezmení..:) Pekný deň

Lulita

multilevel - hej najhorsi su ti, co cakaju nejaku radu a potom prvu, 250tu, 1000cu odmietnu, lebo...ale nic nevyskusali, ale uz v tej ich hlavicke zahrabanej strachom hned vsetko odmietnu, bez toho, aby nieco vyskusali, to je uz potom, co, keby vyskusali nic nepoviem, ale hned na vsetko mat odpoved nie, ved uz aj 5 rocne dieta chape, ze takto to v zivote nefunguje

Lulita

jedulka - mimulus je vsetko, len nie psycholog...este som od neho nevidela nic konstruktivne, filozof to ano, to sme vsetci :)))

Tibet by bol fajn, lenze to tiez nie je ako v romantickych filmoch, nejak sa tam treba dostat a treba vediet, ze kam, aby si sa nasiel...ja som uz davno uvazovala, ze tak na 2 mesiace by som isla niekde, kde by som jedla len ryzu 3 x denne na detoch a cely den meditovala, podla mna musi clovek takto prist na uplne uzasne veci, zisti, ze poklad ma sam v sebe

jedulka

nejhorší je, že on sám je velký psycholog,filozof.Já bych taky byla pro Tibet, když tam dojede s prázdnou zadnicí bude muset sdílet život s tamníma a to samotné mu pomůže dívat se na svět jinak.

MultiLevel

Lulita, su ludia co si myslia, ze su mudrejsi ako vsetci psychologovia sveta....nedaju si poradit, nepouvazuju nad inym nazorom a potom len hovoria o tom, ako im psycholog nepomohol

Lulita

psycholog...skor ten psycholog, lebo v tomto stave v ktorom je, by sa citil na prd aj 1000 km odtial (vzdy by si nieco nasiel)

nie je hanba si najst odbornika, staci pogooglit trosku recenzie