Znova práca v Rakúsku

Príspevok v téme: Znova práca v Rakúsku
biela mačka3

Prosím, poraďte mi - snažím sa, zháňam si prácu od februára - a ani výborná znalosť nemčiny mi nepomáha...cez agentúru ísť nechcem, už som zúfalá, tu robím za dve eurá brutto - síce nemám prax ako predavačka, ale všade píšem, že som robila telemarketing a takisto aj osobný prieskum trhu, snažím sa pri stretnutiach vyzerať pokojná a NIČ a dáka fiflena, ktorá nevie ani 5 viet nemecky, možno prácu dostane...vybrali ma na pohovor z 500 uchádzačov - bolo nás sedem - prácu som nedostala. Je mi do smiechu, keď niekto sa chce učiť nemčinu, aby sa mohol zamestnať v Rakúsku. Cez agentúru ísť odmietam a opatrovateľku tiež nechcem robiť, to nie je pre mňa..ešte tak chyžnú, len pri BA je to už väčšinou obsadené. Škoda, že som si nehľadala, keď som bola s ex. Lebo keď mám tohto terajšieho priateľa,tak nechcem odísť napríklad na mesiac do Salzburgu a podobne.

biela mačka3

díky díky, ale obidve činnosti robím... učím nemčinu a aj som bola takmer v každom obchode v Hainburgu, v Kittsee, v bruck an der Leitha, v Marcheggu aj v Parndorfe, odovzdala som osobne aspoň 50 životopisov.... Neviem, čo viac mám ešte urobiť. Ale našla som nejaké kurzy o efektívnej komunikácii, možno tam je chyba .. a za 19 euro aj s DPH som sa prihlásila na poldňový kurz, ako uspieť na pohovore - snáď mi to pomôže aj do toho Rakúska.

FDFSDFS

nereaguj len na inzraty ae nos zivotpis aj sama od seba. vela obchodov nema vylepene plagaty a nepise inzeraty ze niekoho hladaju ale predsa niekoho treba

FDFSDFS

A to doucovanie nemciny? asppon nejake sukromne hodiny pre studentov napr. tam si vies vypytat dobre peniaze a nieco navyse zarobit popri tych 2 eurach co mas teraz.
vsimla som si ze hladas pracu ako predavacka odevov. zda sa sice ze je to lahka praca, ale vela ludi co tu pracu nerobilo nema ani sajnu co to obnasa. tam sa treba starat o tovar, vykladat tovar, nacenit tovar, ak su zlavy tak zas precenit vsetko. starat sa o sklad, vsetko stale prekladat, robit miesto na novy tovar atd. je to praca dost na nervy a to este nehovorim o zakaznikoch aki ti vedia byt niekedy ... a este riesit reklamacie.. no hroza. ja som tak brigadovala na slovensku a bolo mi ludo predavaciek co tam robili pomaly za minimalku a pritom mali miliardu veci na starosti. vzdy ked si hlavny sef nieco zmyslel, predavacky museli prerobit obchod, povylepovat plagaty, nastajovat ochod podla seba a jasne ze sa to potom sefovi nepacilo tak zase vsetko prerobit. mali platene len 12 hodinovky ale pritom tam museli byt 15 minut skor pred otvorenim a po zatvoreni este museli pozmyvat obchod atd. a jasne ze to platene nemali. neaz tam ostavali aj 2 hodiny lebo museli pripevnit vianocne vyzdoby a podobne chu*oviny

biela mačka3

inak niektoré miesta ešte stále obsadzujú - aj vyše dvoch mesiacov - to sú teda dosť nároční, lebo neverím, že by nikoho vhodného nenašli

biela mačka3

Na inom fóre mi jedna mudrlantka radila, že mám ísť na brigádu do Tesca k pokladni. Lenže tam je veľa zákazníkov a ťažko ma zoberú za pokladníčku bez nulovej praxe. V Tescu príde príklad päťstvo ľudí k pokladni za hodinu, v obchode s odevami niekoľkokrát menej - a okrem toho, ja reagujem len na ponuky, kde nepíšu, že treba mať prax. Tam, kde je uvedené, že napríklad sú potrebné dvojročné skúsenosti s predajom odevov, na tie neodpisujem. Ale keďže som už robila prieskumy trhu, som zvyknutá na ľudí a vedela by som ich v obchode správne usmerniť. tak stále nechápem,... žeby to bolo tou pokladňu, alebo mojim vzdelaním? Na Slovensku niektorí zamestnávatelia neradi prijímajú človeka s vyšším vzdelaním, aby potom moc nechcel. Ale v Rakúsku že by to tak tiež bolo?

biela mačka3

keby som tušila, že po tej sprostej revolúcii v roku 1989 to bude takto vyzerať, tak idem sa učiť za predavačku, mala by som výučný list a už dávno v Rakúsku pracujem - na kiereho mi je vysoká škola? Pokiaľ človek nevyštuduje právo alebo medicínu, tak nemá šancu na výborný plat tu na Slovensku.

biela mačka3

Prosím, poraďte mi - snažím sa, zháňam si prácu v Rakúsku od februára - a ani výborná znalosť nemčiny mi nepomáha...cez agentúru ísť nechcem, už som zúfalá, tu robím za dve eurá brutto a je to hanba s vysokoškolským vzdelaním. V Rakúsku sa hlásim na pozíciu predavačka - lebo tie pozície sú najviac obsadzované. Síce nemám prax ako predavačka, ale robila som telemarketing a takisto aj osobný prieskum trhu, snažím sa pri stretnutiach vyzerať pokojná a NIČ a dáka fiflena, ktorá nevie ani 5 viet nemecky, možno prácu dostane...vybrali ma na pohovor z 500 uchádzačov - bolo nás sedem - prácu som nedostala. Je mi do smiechu, keď niekto sa chce učiť nemčinu, aby sa mohol zamestnať v Rakúsku. Cez agentúru ísť odmietam a opatrovateľku tiež nechcem robiť, to nie je pre mňa..ešte tak chyžnú, len pri BA je to už väčšinou obsadené. Ďalej ako je napríklad Salzburg, Graz a podobne ísť nechcem z osobných dôvodov. No a čašníčku som skúšala robiť, to nie je pre mňa. Ďakujem za rady.