Čo jesť pri chudnutí?

LMarika

Dost stara tema. Ja som schudnut nechcela, ale stacilo zaviest dietu zo zdravotnych dovodov podla vysledkov testov na potravinove intolerancie a vaha isla rapidne dolu, zastavilo sa to na konfekcnej velkosti 34, ale kedze mam tenke kosti, tak ako anorekticka rozhodne nevyzeram, skor sa stretavam s pozitivnymi ohlasmi tych, ktori ma davno nevideli a cuduju sa, ze som schudla. Ja sa celkove v takomto tele citim lepsie ako predtym, ked som mala velkost 38. Cvicit treba aspon trochu, ja som cvicievala vzdy, odkedy sa pamatam, od detstva, a predsa som mala na sebe vzdy dost hrubu vrstvu tuku, aj ked je pravda, ze vdaka tenkym kostiam som nevyzerala nikdy tucna, no cvicila som viac ako teraz a nic... A prave zmena stravy najvyraznejsie prispela k takemuto poklesu hmotnosti, dokonca sa mi uz zacinaju tvorit aj svaly, co predtym nebyvalo. Moja strava: asi pol kila mäsa denne, casto ryza, zemiaky, polystyrenove ryzove chlebiky, salaty bez octu a cohokolvek, len tak neochutene odtrhnut a chrumkat, pukany amarant, instantne kasicky ryzove, prosove a pohankove zaliate iba vodou, z ovocia jedine maliny, aj to len v malom mnozstve, ryzovo - kokosove mlieko, ryzove flakes, zo zeleniny okrem salatov este paprika, paradajka, mrkva, petrzlen, zeler, redkovka, uhorky, cukina a ine tekvicovite... Dalej orechy, gastany a co sa tyka napojov, tak iba voda, mineralka a obcas nejake bylinkove caje. Co sa tyka sladkeho, ak mam chut na sladke, tak vyzieram zo sacku cistu glukozu. ZAKAZANE POTRAVINY: sacharoza, gluten, laktoza, mliecna bielkovina, kukurica, psenica, vajecny bielok, ovocie, vsetky konzervacne latky, vsetky konzervy a zavaraniny... Takze rajcinu ano, kecup nie, paradajkovy pretlak nie! Bravcove na rezne, z ktoreho si sama navarim, ano, ale pastety, salamy, sunky a ine masove vyrobky nie! Maliny v malom mnozstve ano, malinovu marmeladu nie! Cucoriedky v malom mnozstve ano, cucoriedkovu stavu nie! Ryzu ano, ryzovu bezlepkovu sladkost obsahujucu guarovu muku nie! Mat intoleranciu na guarovu muku je vraj normalny stav, nie choroba, ako sa pise v jednej knihe... Pozor aj na dalsie zahustovadla! Cistu glukozu zo sacku ano, sladkosti nie! Ziadne susene ovocie!!! Pukanu ryzu (nesladene biele burizony) ano, sladke farebne burizony nie! Nic mliecne!!! Ziadne sladene napoje! Ziadne light napoje! Ziadne ovocne stavy! Ziadne energeticke napoje! Ziaden alkohol! Takze v skutocnosti vzdy, ked sa chcem najest, si musim najskor navarit, ale uz som si na takyto zivotny styl zvykla a ten cas na varenie si vzdy najdem, ved zijeme len raz, tak preco si nicit telo E-ckami, nevhodnymi potravinami a potravinovymi zlozkami, na ktore nemame enzymy a sposobovat si hnacky, vracanie, bolesti hlavy, bolesti brucha a prdenie, ked aj bez toho sa da zit? Co sa toho cvicenia tyka, u mna je to tak v priemere 10 minut denne, max. 15.

tothehell

Anetta012, no a čo že ananás pomáha štiepiť tuky? Síce ich štiepi, ale na ich vstrebávanie nemá žiaden vplyv, vstrebú sa všetky, on ich LEN ŠTIEPI!
A ten sušený ananás má toľko jednoduchého rafinovaného cukru, z ktorého sa priberá, že by si asi neuverila...navyše je sírený, a keď porovnáš energetickú hodnotu suš. ananásu a klasickej Horalky na 100 gramov, čísla sú rovnaké,akurát že ananásu zješ aj viac ako sto gramov naraz, a keks zvyčajne len jeden, a ten má max. 50g. Tak v čom je rozdiel a výhoda???

anetta012

Vraj ak chcete schudnúť, ananás by nemal chýbať vo vašej strave, pretože pomáha štiepiť tuky. Určite je najlepšie čerstvý, ale zistila som, že aj sušený je super voľba. Je to skvelá alternatíva k iným sladkostiam, pokiaľ samozrejme nie je kandizovaný. Beriem si ho so sebou na cesty aj do práce a naozaj mi zaženie tú otravnú chuť na sladké. Kamarátka, ktorá sa venuje zdravej strave mi raz ponúkla sušený ananás a môžem povedať, že s ostatnými, ktoré som dovtedy kupovala sa to nedá porovnať. Zatiaľ musím objednávať zo stránky vitarian.sk, lebo v bioobchodoch som naňho bohužiaľ ešte nenatrafila.

doubledog

mna by zaujimalo, preco sa pytas na veci, o ktorych sa vsade pise a vyhladat ich ti moze trvat tak max 20 sekund?

to podla mna vrha dost zle svetlo na tvoju skutocnu motivaciu chudnut.

odpovedam

Musli, detske vyzivy ani sladke jogurty nejedz. To je precukrene, az to boli. Zacni tym, ze namiesto priloh k obedu si nedavaj zemiaky, cestoviny ani ryzu. Ak, tak vo velmi malom mnozstve. Nie plnu davku. Vsetky to nahrad zeleninou, pripadne vajickami.

Pecivo obmedz na minimum. Biele je nezdrave, no malokto napr. vie, ze celozrnne ma viac sacharidov nez biele pecivo. Ked uz siahnes po pecive, tak celozrnne, ale nejedz ho kazdy den.

Vhodne je jest polysacharidy - spominanu ryzu, zemiaky, avsak ako som pisala, to obmedz zo zaciatku. Jedz ovsene alebo pohankove vlocky, pohanku. To je dobra nahrada priloh.
Mliecne konzumuj, ale polotucne. Nizkotucne su naliate sacharidmi, aby nahradili tuk. A skutocnym nepriatelom nie je tuk, ale cukry. Daj si tvaroh, cottage cheese, olomoucke syrecky (tvaruzky), grecky jogurt, kvalitne netucne tvrde syry. Ziadne makke ani udene, ani priemyselne spracovane (ako napr. bambino, syrokrem, lucina atd. - tym sa vyhni).

Sladke nejedz vobec (ani cukor), ovocie len pred fyzickou aktivitou a tesne po nej. Inak sa ti nahromadene cukry ulozia v tele a nespalia sa. Takze pred spankom sacharidy absolutne ziadne. zle tuky nahrad dobrymi tukmi. dobre sa nachadzaju v olejnatych semenach (sezam, lan, slnecnice), v rybach a orechoch (musia byt neprazene a nesolene). plus este sa nachadza v olejoch z tychto semien a orechov (vhodne su olivovy olej - na studenu kuchynu a kokosovy na smazenie). Tych jedz pokojne aj viac, pretoze az ked sa do tela dostane dobry tuk, bude vytlacat stary zly tuk. Az vtedy ich pecen zmetabolizuje.

Pokojne si aj kup kvalitne omega 3-6-9 mastne nenasytene kyseliny (=dobre tuky) vo forme gelovych kapsuliek a po jedle si daj (2 tablety denne ti stacia). Dobreho tuku sa bat nemusis, neuklada sa, pomaha spalovat zly tuk, posobi dobre na imunitu, syntezu hormonov a proti depresiam.

Pi vela vody, idealne si vytlac do nej kusok citrona. Sladene ani sytene vody vobec nepi. este som zabudla na muku. tej sa vyhni na mile daleko. ziadne knedliky, buchty, kolace, zaprazky.

Uz mi nic nenapada, no takto by sa ti malo zlepsit starvovanie velmi vyrazne. Je to stravovanie urcene pre bezneho cloveka, nielen chudnuceho. Takze drzim palce. zacni uz dnes!

normalna1

práveže moc tým etiketám nerozumiem :) čo tam treba sledovať? Pečivo jedávam len celozrnné a k tomu si dávam detskú výživu alebo jogurt. . A čo také müsli? Kdesi som čítala že obsahuje veľmi veľa kalórií. .