Vysoká škola

PIGLETKAS

ešte niečo mi napadlo, ja by som vlastne musela iba urobiť výborne prijímaciu skúšku nie? veď potom sa píšu iba testy polročné a koncoročné + obhajoba práce pokial chápem dobre, a polročný test sa robí z učiva ktoré sa prebralo za ten polrok na vysokej alebo nie?

PIGLETKAS

predsa len sa ešte tu opýtam, na odbor astronómia a astrofyzika sa dá ísť iba z odboru fyzika? nikde to neviem nájsť, ak mi teda rozumiete čo sa pýtam , zaujíma ma že či to nejde takto: 1.ročník bc. študovať prírodovedu alebo biochémiu či také niečo a potom prejsť na fakultu matematiky a fyziky a ďalej pokračovať s astronómiou ale to asi nejde skákať z jednej fakulty na druhú že?

PIGLETKAS

takže matika je hlavná a nie fyzika, ja chcem študovať astronómiu ale tá na 1. stupni nieje je tam iba fyzika a potom z fyziky na astronómiu a astrofyziku to je to čo ma naozaj baví a učila by som sa to do nemoty ale teraz fakt neviem čo a jak

Aja02

Poznám babu, ktorá študovala na gymnáziu a aj tak jej to nepomohlo. Študovala fyziku v BA na matfyze a po prvom semestri odtiaľ doslova ušla. Fyzika na matfyze nie je fyzika akú poznáš z gymnáziá alebo z SPŠ. Je to len a len matematika. Nič iné. Musíš ju ovládať na 120% a ak ju vieš, tak to štúdium zvládneš a dostaneš sa tam aj z OA. Ak ju až tak dobre nevieš, tak tam ani nechoď. Zabiješ tam zbytočne svoj čas.

PIGLETKAS

idem len do 2. ročnika na obchodnej, keby si vybavim doučovanie z fyziky a zároveň aj z matiky myslíte že stále by to bolo také strašné dobehnúť? urobila som MEGA chybu keď som si vybrala obchodnú ale bohužial keď v meste nebola žiadna iná škola okrem gymplu na ktoré sa hlási 85% žiakov z celého mesta a mňa by tam nezobrali tak čo som mala robiť