Nepravidelna menstrucacia

Príspevok v téme: Nepravidelna menstrucacia
griffin

Ahoj babenky!Mam taky vacsi mensi problem.Mam 20 rokov a uz od svojich 12 alebo tak nejako mam menstruacia,ale nemavam ju pravidelnu,ked som bola pred dvoma rokmi u gynekologicky tak mi na to nic nepovedala a ani nezistila ze by som mala nejake problemy. Chcela by som vediet ze ako som na tom a ze ci je mozne nejako dosiahnut pravidelnu menstruacia??dakujem a prosim pomozte nejako

nastenocka77

ahojte holky, pls, ak mi niekedy menzes meska aj 6-7 mesiacov, potom mam 3 mesiace v pohode a potom zase meska, je to normalne?? mam 17 a hak nechcem brat :) dakujem za odpovede

RNG

Stres vplyva na hormonalny stav, co nasledovne vedie k nepravidelnosti. Na ukludnenie je lubovnik bodkovany(hypericum perforatum, St Johns Wort)1-2 gramy alebo 5-HTPhydroxytryptophan). Na hormonalnu cinnost je mexicky divoky jam-1-2 gramy 1 az 3 krat denne podla potreby, senovka grecka(fenugreek), ktora tak isto obsahuje Diosgenin, z ktoreho si telo vyrobi hormony podla potreby, tiez bylina Damiana a zdroje omega 3 olejov(lanovy, rybaci) a olej z pupalky a boraka(midnight primrose/borage)

sweet_berry

podla statistiky dnes nepravidelnym cyklom "trpi"kazda druha zena
ja ho ma tiez tak hore dole raz ho mam na 30den teraz mam 43den a nic este nedosla a tak stale mi lekarka dava vyvolavacky...tablety zvykam si co uz
mne ale na upravu cyklu pomohla antikoncepcia
teraz ju vsak neberiem uz 4 roky mala som problemy migreny a hlavne chcela by som babatko takze tak

nikoletta

ahoj:)neviete mi poradiť, či sa pri meškaní cyklu nedá menzes nejako vyvolať, okrem návštevy gynekológa.vďaka:)

bosorenka

no tak ja som mala ten istý problém, mavala som menštruáciu každý druhý mesiac, niekedy zase každé dva týždne, doktor mi povedal, že je všetko v poriadku, začala som používať HAK a mám pravidelnú!

zvyk

Janulka, no podla mna je nepravidelna menstruacia vtedy ak meska aj par mesiacov, napr. moja sestra, ma 24r. a bez HAK sa jej neobjavi ani po 3-4mesiacoch, niekedy aj viac, ovsem ak nepocita to spinenie

alexia

Brala som 6 rokov HAK Cilest, pol roka neberiem, najskôr mi meškal menzes 2-5 dní, teraz je to plus mínus dva dni. Teraz som však dostala po 15 dňoch je to normálne?Robili mi akurát testy na štítnu žľazu a všetky sú OK, cukor v norme, žiadny zápal.Vie niekto poradiť? Ďakujem

Janulka

Ahoj!
Čo je u vás nepravidelná menštruácia? Je to cyklus, ktorý nemá pravidelne 28 dní? Ak áno, tak si pre to rýchlo prestaňte robiť vrásky!
Pretože podľa hodnoverného výskumu, v ktorom bolo skúmaných 9846 menštuačných cyklov zistili:
len 49% cyklov bolo v dĺžke 26-29 dní,
83,4% cyklov bolo v dĺžke 25-35 dní a
8,2% cyklov v dĺžke menej ako 24 dní,
7,6% cyklov bolo v dĺžke 36 dní a viac.
Iba 13% cyklov bolo v dĺžke 28 dní.
Ja sa môžem zaradiť do skupiny s najvyšším percentuálnym zastúpením, a dovolím si tvrdiť že mám pravidelnú menštruáciu.
Tak čo vás znepokojuje? Píšte konkrétnejšie! Rada odpoviem.