Vyprázdňovanie

Príspevok v téme: Vyprázdňovanie
mackani

Ach ludia ja už si neviem rady. Vôbec sa nemôžem vyprázdniť.Dám si preháňadlo,ale tá stolica je tak tvrdá ako kameň, vždy mi to natrhne zadok až tak že si nemožem sadnúť ani lahnúť :( A ešte k tomu mám podliatiny na celom krku,pod pazuchami a ešte aj na očných viečkach, vyzerá to jak keby ma niekto škrtil , lebo ja až tak velmi tlačím,inak to nejde. Skúšala som všetko,bola som u gastroenterologa a ten ma napcháva len tabletami a sirupmi a že si mám dávať preháňadlá a furt chodiť na kontroly. Prosím prosím poradte mi, mám 17 rokov je to strašné :( Má niekto takýto problém tiež? :( Dakujem za rady :(

mackani

Díky za rady :) Určite budem musieť byť na seba prísnejšia i ked to nebude lahké :( Ojojooj, a teraz ked idem na WC na veľkú, tak sa mi stáva že na toaletnom sú kvapky krvi. Aj ľanové semienka jedávam aj si ich zalejem s horúcou vodou a vylúhujem,alebo teraz pijem každý deň aj kefír. Ale neviem, zatial žiadne výsledky, veru budem musieť byť prísna na seba :/ Och, dakujem všetkým za rady,ste zlatí :)

noname12

skús kaaždé ráno nalačno vypiť 2 dcl teplej vody. že vraj to pomáha. je to neškodné nemáš čo stratiť

vitavi

Ak jedávate tvrdé, hutné, pečené, suché jedlá a bielkovinové bez vlákniny, mliečne výrobky s vysokým obsahom bielkovín, nasýtených tukov a soli alebo cukru a bez vlákniny, tak trocha vlákniny nezabudovanej v jedle vám nepomôže. Preháňadlá sú agresívne voči tkanivám čreva a neriešia príčinu zápchy.

quako

mackani,aj keď poznám z môjho zamestnania skoro všetky dediny v TT kraji,od ZA je to dosť ďaleko:D
škoda,že u Vás je už po broskyniach,tie sú účinnejšie ako slivky
dobré je aj mleté ľanové semeno s jogurtom
na obnovenie mikroflóry čriev sú dobré také malé flaštičky z Lidla,balené po štyri,s baktériami L.casei

xxxx

.....skus rano na lačno vypit 2-3 pohare trojdecove odstatej vody z večera s trochou citronovej štavy kôly chuti,ranajky najskôr po pol hodine,nutkanie na stolicu môže prist
ešte pred ranajkami alebo po nich.
Opakuj to pravidelne každe rano,nezabudaj na stravu,ktoru ti radia tvoji pisatelia,držim palce.

tanitalove

Ja to mám podobne.... 3-4 dni nejdem na záchod a potom iba pomocu cipkov.... Pijem kávu s mliekom, veľa vlakniny a olej a nic.... Tiez som zufala pretože stále používam iba cipky

vitavi

V takomto stave by si mala prekopať celý jedálniček, kozmetické úpravy nestačia.
1. Vláknina : jedz ju v prirodzenej forme: zelenina a celé obilné zrná. Zeleninu kvasenú, tepelne upravenú a max. 1/3 surovej.
Celé obilné zrná sú najlepším zdrojom vlákniny. Uvar si ich domäkka, aby boli dobre stráviteľné. Nejedz v žiadnom prípade pečený chlieb, ani celozrnný, ani rožky a pod. To by ti spôsobilo tvrdnutie stolice.
2. Kuchynská úprava : jedz jedlo v kašovitej mäkkej šťavnatej úprave, nejedz nič tvrdé, chrumkavé sušené a pečené.
3. Zloženie stravy : vylúč nasýtené a stužené tuky, mliečne výrobky, jedz len panenský olej alebo semienka.
Bielkoviny : zo začiatku vylúč mäso, syry a vajcia. Až po zlepšení stavu si môžeš dať kúsok ryby. Bielkoviny kompletne získaš z malého množstva strukovín a celých obilných zrn,