Hladovka od 29. 08.2013

Príspevok v téme: Hladovka od 29. 08.2013
Tulla

Ahojte, od stredy idem na hladovku, potrebujem schudnúť minimálne tých 15 kilo, mám na to 18 dní, som ochotná spraviť čokolvek. Môže mi niekto poradiť, čo aa ako robiť, aby som sa čo najviac priblížila k cieľu ? a predsudky prosím nepíšte, som rozhodnutá, mám hladovku naštudovanú, a IDEM DO TOHO!! Voda + citronová šťava nachystané, chcem začať cvičiť, behať, skákať na švíhadle, 30 minútové kardio, drepy, brušáky, koľko sérií po koľko krát odporúčate ? :)Schudol už niekto týmto spôsobom ? :) Ja som už hladovku držala, schudla som pri nej za 20 dní 12 kg, ale to bola taká polohladovka, teraz sa idem zaprieť :)

odpovedam

Dovolim si tvrdit, ze o strave viem dost. venujem sa fitness a tam to bez toho nejde. Telo tuk nespali bez prijatia dobrych tukov, ktore ich nahradia. Dokonca aj ludia, co cvicia, sa tuku na bruchu zbavuju tazko a pomaly, pretoze telo si ho chrani, syntetizuje z neho okrem ineho hormony.

Ale so zvyskom suhlasim. Ja som bola kvoli vaznym zdravotnym problemom nutena uplne vynechat sacharidy, mala som dovolene len minimum, aby moj mozog nevypovedal funkciu. Uzivatelka Tulla si nevie predstavit, ake to je, hlavne po psychickej stranke.

Triasky, abstak z vysadenia cukru, nervozita, podrazdenost, depresia, uzkost, halucinacie. naozaj neviem, ako si niekto moze mysliet, ze toto je zdrave. A to som vynechavala len sacharidy. Kebyze nejem vobec, neverim, ze by mi to prinieslo nieco prospesne.

jarny kvet

odpovedam, blbost. praveze pri hladovke (ale skutocnej hladovke, nie ze jes nieco malinke aspon) sa chudne NAJPRV tuk a svaly az v dalsej faze, ked tuk uz nie je. ale kto to prepiskne, tak ked zajde sa urcitu hranicu (ale tu sa bavime uz o asi 50 a viac dnoch), tak sa moze zabit, lebo telo moze samospotrebovat svalstvo len do urcitej miery, ale ked zacne pojedat svalstvo vnutornych organov, tak to uz je nezvratny proces. ostatne ubytky svalov si po prechode na normalny rezim zas dobuduje.

hladovka je naopak velmi racionalna v zmysle zdravia, nie chudnutia ako takeho. slecne autorke to neodporucam, kedze sleduje len esteticky ciel. skutocnu hladovku si moze dovolit clovek dusevne a psychicky na nu pripraveny. ostatne, nemyslim si, ze autorka zvladne acidobazicke krizy, ktore sa pri nej vyskytuju, ked rozmysla ako rozmysla. a celkovo, robit to z takychto pohnutok nikam nevedie, lebo to nielen neustoji ale si moze aj uskodit. a prave ta "polohladovka" co pise ze drzala, je najvacsia blbost, lebo tym si len velmi spomalila metabolizmus, daco sice schudla, ale zaroven to telu nijak ozdravne nepomohlo, kedze stale prijimala potravu, aj ked v malom, a zbytocne ostala len podvyzivena v zmysle latok, ktore telo nevyhnutne potrebuje. nemyslim si, ze ma nejak nastudovane okolo hladovky. to skor o drastickej diete pise.

odpovedam

A k tomu cviceniu. Pocas fyzickej namahy telo preziva oxidacny stres a glykemicky sok. Ihned po cviceni telu musis dodat proteiny a sacharidy. Ak tak nespravis, tak telo si ich samo vstrebe zo svalov. To sa deje aj ludom, co cvicia a nemaju spravne nastavene stravovanie a po treningu jednoducho idu domov a pokracuju v beznej rutine bez toho, aby cosi a anabolizme a katabolizme co i len tusili. Takze hladovkou schudnes, ale nie z tukov, ale svalov. Navyse si podlomis zdravie a imunitu...

odpovedam

Uz to tu bolo rozoberane vela krat. Ak si rozhodnuta si znicit hladovkou zdravie, tak rob, ako chces. Ale ponukam ti iny pohlad na vec.

Mnohi ludia, co chcu schudnut, chcu vsetko naraz a bez poriadnej namahy. Zdrave chudnutie je cca 1kg za mesiac. A to sa malokomu paci, preto radsej siahne po navonok jednoduchsej moznosti - nezmyselne diety, hladovky, tabletky na chudnutie, zazracne pristroje z TV a pod. Smutne je prave to, ze si myslia, ze nejaka ohranicena doba chudnutia im zabezpeci zdrave chudnutie, ktore si lahko udrzia. Blbost.

Tu nejde o chudnutie, ale zdravy zivotny styl. Do konca zivota. Vobec nie je problem mat zdrave stravovanie a navyk na kazdodenny pohyb. Discipline sa najprv uci velmi tazko, ale ked clovek uvidi vysledky, motivuje ho v tom zotrvat. Uvedom si, ze jedlo sluzi cloveku nie len na energiu ako taku, ale na spravne fungovanie a komunikaciu vsetkeho ziveho, co je v tebe.

Je logicke, ze hladovkou nieco schudnes, ved telo si zacne pohlcovat vlastne svaly, aby malo vyzivu. Ale nemaj iluziu, ze schudnes z tuku. To ani nahodou, tak to nefunguje. Dalsia vec je vsak ta, ze imunita vyskladana z 80% z probiotik potrebuje mikrovlakninu, aby sa udrzala. hladovkou si to vsetko vyzabijas.

Ak vsak pojdes dalej a zacnes sa zaujimat o odborne clanky, tak zistis ze neprijimanim sacharidov sice clovek najprv schudne, no telo si zvykne na znizeny energeticky prisun. Spusti sa nudzovy rezim a po nejakom case (v studii sa uvadza rok) telo naspat priberie vsetko, co je nad predosly energeticky prijem. To znamena, ze ak ty budes hladovat, tak telo neskor ulozi vsetko, co prijmes. Neskutocne priberies a uz bude velky problem zhodit kilogramy.

Odporucam ti dat si naozaj tu namahu a zit zdravo a stastne. Ale racionalne. Hladovka nema s racionalnym zivotom nic spolocne.