Povinná vojenská služba

Príspevok v téme: Povinná vojenská služba
V.Nyzlova

Ahojte,

tak ma napadla ďalšia téma a zaujímalo by ma, čo si o tom myslíte. Pri svojich kamošoch i mladších ročníkoch si občas vravím, že je škoda, že neboli na vojne. Sama som na vojne nebola, takže ak sa tam naozaj diali nejaké nekalé veci, tak hold, netuším. Ale občas si pri priateľovi vravím, že škoda, že nebol na vojne :)
Súhlasíte, alebo mi budete oponovať? :)

Sammmy

0vecka Ako myslis, ked ma niekto urazi este stale si mozem povedat svoje, aj ked som zena. Povedat si svoj nazor neznamena ze som histerka. Takze tak. Komplexy si kludne budem riesit aj na tejto stranke, od toho tu je, ale to uz je o inom. Beriem to tak, ze mi na to nechces odpovedat. Stacilo povedat jednou vetou, ja uz urobim co uznam za vhodne, nemusi mi to diktovat.

V.Nyzlova

V ramci tejto temy som nemala na mysli vojnu doslovne. Nie som zastancom nasilia vo svete. Pisala som, ze max. na pol roka. Dalej som pisala, ze kludne by mohli nastupit i zeny. Nevidim v tom taky problem, ale skor by to mohlo byt zamerane na veci, ktore by pre ne boli vhodne do zivota. A v zasade nazvu Povinna vojenska sluzba som pisala skor o vychove mladych ludi, rozhodne som nemyslela ziadne ponizovanie, tyranie, sikanu. Skor spolupatricnost. Ked prechadzam po strednej skole alebo ked idem elektrickou, alebo navstivim bary, diskoteky a pod., nestacim sa cudovat, comu vsetkemu su tie "decka" schopne a v skole vidim, ze nemaju sajnu o vela veciach. Ano, je to aj o vychove, ako tu niekto pisal, ale nie som si uplne ista, ci kazdy rodic ma dnes cas na vychovu svojich deti. A ci tie decka pochadzaju z uplnych rodin a pod. Samozrejme, ze su aj vynimky, ale neviem, ci su v prevahe.

Lumik

povinna "vojna" to mi pripada ako povinne vazenie, osobne to vnimam skor ako nespravodlivost aj ked z globalneho pohladu (za urcitych okolnosti napriklad pri ohrozeni krajiny ) by to mozno bolo najlepsie riesenie pre vsetkych.

Mozno by mohlo byt nieco ako dobrovolna vojna v style autoskola tak na par mesiacov z ktorej by dostal absolvent nieco ako vojnicak, za to ze spravil oficialny zaverecny test ( presiel vycvikom, za kazdych okolnosti vie pochodovat, posluchat, upratovat... ), mohol by si to chlap uviest potom ako devizu napr. do zoznamovacieho inzeratu :))

0vecka

inak co je to za blbost ze su ludia rozmaznani? ano nechodim kazde rano kydat hnoj ani srat do latriny. Ale preco? Pretoze sa doba kamsi pohla a potrebuje skor chytre mozgy a nie nejakych magorov ktory budu flusat inym do jedla a buzerovat ich. Ist na pvs je ako sa zacat ucit prat v ruke pri potoku bez teplej vody. Volakedy to bolo dobre vediet dnes to uz nema absolutne ziadny zmysel. Proste ak mate taketo nazory tak sa vratte do jaskyne a nam ostatnym vypselym jedincom dajte pokoj.

Co sa zenskej tyka. Ja napr vobec nechcem nejaku stihlu to mi je uprdele. samozrejme veleryby tiez nemusim pri nejakej vyske 175 by mala byt vaha do 80kg. Kebyze mi zahyba obcas a nie na pravidelnej baze tak je mi to tiez, akoze jedno nie, ale nevadilo by mi to zasadne. Hlavne chcem s nou viest plnohodnotny rozhovor a mat nejake spolocne zaujmy pohlady na vec a ziadne zbytocne hadky. Co sa sexu tyka menej je pre mna viac. Ked sa vratim vecer z prace posledn avec na ktoru myslim je sex. To je jedina vec ktora mi na sucastnej partnerke vadi ze to chce kazdy den viac krat a mna to nebavi, stale to iste.

A takych chlapov ako ja je viac. Su to len stereotypy asi z americkych SITCOMov.

2 Sammmy s tebou uz nediskutujem si histerka. Stale tocis dokola to iste aj ked som ti to uz vysvetlil a nemam na to vobec naladu. Chod si riesit komplexy inde.

nuts

to bola IRONIA. ze ak ja budem pracovat, a tahat domacnost a deti, tak co jej zostava? :D jedine praca, ktoru by mala, ak by mala..
podla mna idealna domacnost vyzera tak, ze kazdy robi to, co mu ide najlepsie a ak ten druhy vypadne, taha to prvy, alebo naopak. jednoduche ako facka.. pretoze nikto nedava 50/50 ale kazdy dava 100/100 !!! tj. dam maximum a nechce nic za to naspat, prijmem maximum (vsetko) co mi dava ten druhy a ten logicky dava maximum co dokaze, ak ako prvy. obaja spontanne a bez "aha, ziskam 50? dam 50 a ani o kvapku navyse"
takyto posrany biznis maju vo vztahoch, ktori sa dvaja stretnu a z nudu alebo dlhej chvile si povedia "si sama? som sam, dajme to dokopy"
ale to potom sa necudujem ze je 60% rozvodovost..
pisal som s tou gazinou preto tak, ze som ochotny sprijemnit zivot celej mojej rodine na maximum, proste vylozit s inohy a robit hovno. alebo hobby.. som muz, takze pracu taham ja, nerad by som videl sovju buducu zenu, ak nejaka bude, ako drie niekde, na niekoho, ked jej mozem vycarovat dva krat tolko, kolko by zarobila, bez nejakej namahy, z pasivnych ziskov.. a dufam ze nebude taka, ze "ale ved kazde euro sa zide" - nechcem aby si za eura davala vrtat dokolena, alebo niekde inde.
o tomto cely cas pisem.
keby najde pracu, ktora ju bavi, urobim vsetko preto, aby som ju podporil, aj ked to pojde na ukor spolocneho casu.
vzdy mi islo o to, aby sa moja rodina (rodicia, surodenci (mam troch) a kamosi citili co najprijemnejsie. BAVI MA TO..
a nenavidim nazor, ze "si zena, nesoferuj, ale var, pec, per.."
to vyslovi len magor
PARADOXNE, taki sa do vztahu dostanu lahko.
cize este raz sa pytam, co vy zeny vlastne chcete?

Sammmy, viem :) a pisem to len preto, lebo aj tak cela tema je na nic, tak nech je aspon nejaka hadka. rozpraval somsa na toto s vela ludmi, ludmi, co maju cez 70rokov a maju vnukov a deti.. a dost sa s nimi zhodujem v tom, ze dnesna mlades je retardovana. chcu vsetk onaraz, nulova trpezlivost, je mi to jedno, nemam cas pisat, ale mam ich rad aj tak, vdaka nim som tam kde som, takto to funguje v prirode, oni su moja korist, ktora mim pride na tanier zadarmo a ja som z toho vysmiaty :D dik no :D raz vam to mozno vratim, ked postavim nejaky utulok.. uvidime..

kjxw

margherita nie, to bol priklad, ze ma nekonecno moznosti. nemam na to naladu, niekomu nieco organizovat. ale dvaja by mali mat podobne ciele, ked uz su spolu a nie totalne odlisne. vola sa to spolocne zaujmy. nutit ale zivotneho partnera do nicoho pochopitelne nejde. ale zaujimalo by ma, nikdy si nepovedala svoj nazor svojmu muzovi, ze co si myslis o jeho rozhodnutiach, ak mali ovplyvnit aj tvoj zivot ? napr. ak sa zoberie na dva roky do USA, praocvne, povies sucho "cau" ?

margherita

A prečo si myslíš, že by tvoja žena súhlasila s tým, že budete zamestnávať ženu, ktora bude po tebe upratovať ?

Sammmy

tym som chcela povedat, ze dnesna doba vychovava ludi do takych vlastnosti, ktore by rozmunemu cloveku nemali vyhovovat. A kedze je to vacina ludi, je normalne, ze ma clovke problem najst si vztah. Nie je to o zenach a o muzoch.