Moj frajer - bordelár

Príspevok v téme: Moj frajer - bordelár
vanilkaa

čaute,
prosím vas aj vy máte takúto skusenost ? Chodim s mojim priateľom 3 roky, zo začiatku mi nič nevadilo(asi preto ze som k nemu nechoodila - on ku nam) a začalo mi vadiť ze je strašný bordelár. Ja neviem, možno len ja s mojou rodinou sme divní, ale pomaly mi začína aj vadiť, ked je u nás. Stále mi vadí ze po nom musím upratovat, lebo nasa rodinka je príliš poriadkumilovná, to znamena, ze kazdy si po sebe aj hned uprace, ked napr. doje čo si myslím, ze je normálne. U jeho rodinky je to také, ze jedia kludne v obyvačke, tam potom taniere sušia dalšie dni, dokym sa niekomu nechce ich dat do umyvačky. My ich davame hned. Som mu to uz nie raz povedala, ze ked si napr. ošupe banan aby šupku dal rovno do koša, ale on nie on ju bachne napr. na stol a zase ja po nom musím upratovať. Ked je u mna aj na týždeň, tak izbu mam hore nohami, ako keby som tu mala dalšie 2 malé deti. Toto sú len maličkosti, ale niekdy ma to vie hrozne vytočiť, ked napr. ide jest do obyvačky klobasu s horčicou a mastné ruky s len tak nenápadne aby som to ja nevidela utrie do seba a zase tanier len tak nechá tam. Mne nerobi problem občas upratat po nom, ale ked to mam robit 20x za deň, tak uz som aj z toho unavená. Ked ho o niečo poprosím tak to nespraví.Zo začiatku ked sme boli spolu také nerobil, resp. sa snazil a zakrýval to. No teraz mi hrozne vadí, ze aj jeho rodina je cela bordelárska, proste sa u nich necítim dobre. Všade špina na zemi, lebo majú velkého psa, prah, okná napr. umývajú raz za 10 rokov, kuchyna ako po výbuchu no ja neviem a nikomu to v jeho rodine nevadí. Plánujeme spoločnú budúcnosť, no veľmi sa obávam, že budem len jeho "slúžkou" lebo ja to čo robí nestrpím. Niekedy sa vieme aj kvoli tomu pohádat. Uz sa bojí, ze ja nie som normálna a také veci mi možu vadiť.

hanka9

Ovecka

keby si aspon nekecal

to by podla tvojej rady vyzeralo, všakze

P.s- podla teba mas mnohokrat dobre napady, ovsem podla mna je drviva väcsina z nich v praxi absolutne kontraproduktivna.

Janulinečkaa

ahoj, ja som mala podobný problém, hlavne keď sme s priateľom bývali v jednom dvojizbovom byte spolu s mojou sestrou, ktorej vadilo všetko.. ako nechať jeden tanier na dreze v pohode, ale neznášala som keď nechal porozhadzované papieriky a každé ráno som brala poháre, ktoré tam nanosil v noci keď bol smädný =D.. teraz ako bývame spolu tak som najprv šla naňho pekne prosím ťa uprac si po sebe, potom sa to stup§ovalo, až sme sa párkrát kvôli tomu pohádali =D teraz mu nevadí ani šupanie zemiakov a umývanie riadu.. na druhej strane ja navarím obed/večeru a upracem =D .. ja si myslím, že dohodnúť sa dá na všetkom a aj na domácich prácach a upratovaní len maj trpezlivosť a povedz mu to hlavne =)

0vecka

podla mna tu nejake rozhovory nemaju zmysel treba ho vychovat. TEda ked doje tak trvat na tom aby to hodil do kosa a tanier odlozil. Po case sa to nauci a bude to robit automaticky.

shera5

Nezmení, chlapi sa nemenia a bordelári už vôbec nie.Buď sa zmieri s tým, že je bordelár a bude v ňom hľadať iné kvality, lebo určite nejaké má, keď s ním je, alebo ho bude musieť pustiť k vode.Teda ak sa nevie cez ten bordel preniesť.Lebo ja si myslím, že keď mi niekto vyhovuje po všetkých iných stránkach, tak toto nie je až tak dôležité.

tcxc

shera5, podla mna hanka9 myslela toleranciu potiahnutu poriadkom.
tj ak teba by sralo, ze tvoj muz je bordelar, tak by sa to dalo oznacit za netoleranciu a to je obrovsky problem - robit nieco, co ten druhy nema rad.

moj nazor - keby ju miluje, davno sa zmeni.

shera5

Hanka9, medzi základné nosné piliere patrí poriadkumilovnosť?!Moja ty si odkiaľ prišla, v ktorej dobe žiješ?Takú kravinu som ešte nepočula.A čo ešte bigotnosť a zbožnosť?Si ma fakt pobavila, daj ešte niečo...