Ako riešit tažku zivotnú situaciu? Muž-alkoholik

Príspevok v téme: Ako riešit tažku zivotnú situaciu? Muž-alkoholik
Maryyyx

Dobrý den, mám muža strašného alkoholika,ktorý nikde nepracuje, z domu všetko predáva,strašne nadáva,rozbíja dvere,háda sa....Tak velmi by som chcela odíst niekam preč , do bytu,ale bojim sa velmi , či to finančne zvládnem. Dom , v ktorom spoločne byvame, je zatazený hypotekou.Mám ešte sedemnástrocnú dceru,ktora velmi trpi toutu situaciou. Ona ma stále nabáda , aby sme išli do bytu, vraj moje príjmy prepočítala a finančne by to malo stačiť, avšak ja sa veľmi bojím a pre tento môj strach z budúcnosti , som zastala na jednom bode a neviem sa pohnút. Dcéra zhána byt , no ja sa o to moc nestarám, i ked veľmi chcem odíst, no môj strach je priveľký. Ako by ste riešili takúto situaciu? Keby sme aj odišli do bytu, musela by som splácať polovicu z dlhu na dom, a veľmi sa bojím, že muž to splácať nebude. Toho domu je veľká škoda. Rozvod manžel odmieta, ja s ním však uz nemôžem byť. Tak čo robiť?

hanka9

phoenix

vidis, ja som tak slusna

ze prehliadam aj tvoj prispevok

a nezaraagujem nań

i ked by som mohla

pomyslim si svoje a je to ze...

P.s- Seneca povedal, ze s rozvahou ber hlupakov ( nenechaj sa vyprovkovat hlupakmi)

phoenix

Hanka, ten tvoj príspevok bol úplne odveci, lebo nabadas ženu ktora je tyrana alkoholikom aby s ním mala súcit, čiže objektivne su to kecy, lebo sa vyjadrujes k niecomu o čom nemáš šajnu. A to že su to kecy, je názor dotyčnej na prispevok, nie na teba. O tom je toto fórum, že sa tu diskutuje.

winki

Hanka...ideš sama proti sebe...názor....nerieš keci hanky je diametrálne odlišný a 100percentne slušný od názoru tvojho zavri fekál.

hanka9

Pokial je clovek napadnuty, ci uz slovne alebo fyzicky

tak ma zakonne pravo sa branit

a vtedy slusny clovek moze konat akokolvek zakonne

hanka9

Kazdy ma pravo na nazor
a kazdy nazor respektujem
ci s nim suhlasim, alebo nesuhlasim
ak je nazor zly a s nim nesuhlasim, tak konstruktivnou debatou a relevantnymi dokazmi ho vyvratim (pokial viem)

P.s- ale urcite nebudem ineho za zly nazor castovat posmeskami, resp. invektivami. To nie je demokraticke a ani spravne. Je to ubohe.

hanka9

winki

ja som az moc slusna, zakonna a poriadkumilovna

ale pokial som napadnuta, vzdy sa branim

podla chronologie som ja nezacala a to je dostatocny dokaz

winki

každý môže vyjadriť aj názor k názoru druhého, ale k veci a v rámci slušnosti. Prečo by človek nemohol komentovať, to ak sa mu rada daného človeka nepáči????? ale slušne a nie typom: zavri fekál.

hanka9

winki

My sme to od toho, aby sme sa vyjadrovali k teme, zadavatelovi otazky, pomohli mu radami, skusenostami a zveladovali tuto dobru stranku

a pokial to bude takto, tak nevzniknu ani ziadne hadky, konflikty

tie vznikaju tu na stranke len vtedy, ked sa diskutujuci stara do nazoru ineho

miesto toho, aby sa vyjadroval ku teme, jeho zadavatelovi

winki

Ty kks....a ako ťa slovne napadla???? Sa uvedom dievča (aj to je pre teba slovne napadnutie) A to čo tu predvádzaš, keď niekto s tebou nesúhlasí je čo?

Kašli na keci a zavri fekál sú diametrálne odlišné pomenovania. A administrátor nemože sedieť nonstop za pc a sledovať každý jeden príspevok od toho sú tu ajužívatelia, ak sa im proste ničo nepáči tak majú možnosť to nahlásiť.