Sporenie pre mladých

vskg

fin poradca

ty si studoval v trencine?

taku magorinu o zlate nemohol trepnut nikto iny ako totalny imbecil...

skor mi porad kam tresknut vyssi objem penazi a ziskat 12% bezstarostne, ked uz mas meno ze fin poradca ;)

JessicaI

Ja tiez odporucam zivotnu poistku spolu so sporenim. Dcere som taku spravila na 10rokov. Je to aj pre pripad, ze by sa nedaj boze nieco stalo a nemohol by pracovat tak ako zdravy clovek. Je to taka poistka.

fin poradca

ano stavebne sporenie je super vec len si treba prejst stav.sporitelne a vybrat si najvyhodnejsiu ponuku...taktiez je dobre si sporit kolektivnym investovanim do akcii a dlhopisov je tiez viac firirm co sa tomu venuje,da sa dosiahnut urok kolo 12%...
dalej odporucam aj sporenie v zlate ako uchovavvatela hodnoty pred inflaciou da sa to uz od 50 eur mesacne a je tam tiez pekne zhodnotenie...vyhoda oproti stavebnemu sporeniu je ta ze sa da zlato kedykolvek vymenit za peniaze ak ich budete surne potrebovat co v stavebku nejde.
klasicke sporiace ucty v bankach neodporucam kedze je tam mizerny urok a po odratani inflacie skor stracate ako sporite.

mate59

vhodné je stavebné sporenie, musí však sporit 6 rokov, dostane sa až po uplynutí tohto času k svojim peniazom, može však potom čerpat výhodnú požičku, porieši si svoje bývanie,aby dostal štátnu prémiu, musí nasporit asi 600 eur ročne.Peniaze nemusí použit potom na bývanie.
Ak chce mat peniaze skor prístupné, no za menší úrok, je vhodný tzv. sporiaci účet v banke.