Co vam najviac vadi na nevere?

Príspevok v téme: Co vam najviac vadi na nevere?
jajejo

Zeny chcem sa vas opytat, co vam najviac vadi na nevere?
Ci ten samotny akt, ze ho chlap strci do inej alebo obava, ze sa do nej zamiluje a opusti vas alebo strach z pohlavnej choroby alebo ze ta druha bude lepsia v posteli ako vy?
Preco sa to neda brat napr. tak ako ked niekto ide na masaz?
Preco vam to tak velmi ublizi?
Vysvetlite mi to prosim, dajte nahliadnut do vasho myslenia.

Aspekta

Prvotná reakcia na neveru je hnev a odmietnutie. Pretože nevera zraní ego a dôveru. Lenže, ako uvádza Čarodejka, tak často sú príčinou obaja. Mne osobne po prvotnom hneve a rozchode prišiel nával emócií a v konečnom dôsledku som začala rozmýšľať, kto urobil chybu. Prišla som na to, že naozaj to nebola len jeho chyba, ale aj moja. Pomohlo mi to sa zamyslieť nad sebou a zmeniť sa k lepšiemu a aj on prehodnotil a zmenil určité postoje a správanie. Je to však individuálne. Píšem len z vlastnej skúsenosti. V mojom prípade išlo o partnera, ktorý stál a stojí za to...(napriek nevere sme spolu 12 rokov a šťastnejší ako pred neverou )Treba sa na vec pozerať z viacerých uhlov. Nemusí byť vinníkom vždy ten, kto vyzerá ako vinník. Myslím, že nevera sa dá odpustiť, ale priznávam, že nikdy tam už nebude dôvera ako na začiatku. Taktiež som zažila v živote ľudí, čo netolerovali neveru a nakoniec, keď im po rokoch vzťah začal škrípať, tak práve tí sa dopustili nevery. Akoby by ich chcel niekto tam hore, život, či osud preskúšať...

Žužova

Áno a o to viac by som ho znenávidela lebo by mi dal pocitiť že som zlyhala v niečom...kleslo by mi tým sebavedomie a pritom by to všetko možno bola len a len jeho chyba... su chlapi ktorí proste svoje chute nevedia udržat nech ma aj tu najdokonalejšiu ženu na svete..proste hlupáci

Čarodejka

Žužova - ak prichádza do vzťahu nevera tak sú vždy na vine obaja!!! Takže by som to až takto neškatuľkovala a áno nedá sa to ani odpustiť a dôvera je už navždy preč. Lenže mňa by skôr trápila otázka prečo podviedol akurát mňa - čo som urobila zle?

Žužova

Nechápem ako niekto ešte dokáže po partnerovej nevere premýšlat nad buducnostou sním.. pre mna by to znamenalo KONIEC ,pocit sklamania v nom a nenávisti že všetko pokazil lebo si nevedel svoje chutky držat na uzde a potreboval do našho vztahu tahat tretiu osobu a všetko tým zničiť .... Pre mna by takýto človek prestal existovať alebo by som ho minimálne znenávidela za to že mi takto dokázal ubližiť

Aspekta

Ahojte. Neveru som zažila a u mňa to znamenalo kombináciu emócii:
- vadilo mi poníženie
- pocit vlastného zlyhala a menejcennosti
- vnímala som to ako ohrozenie mojej budúcnosti s partnerom
- strach, že ma opustí kvôli niekomu, kto je lepší
- strach, že ma už nemiluje
- strach, že sa do ňej zamiluje
- pocit, že ma teraz s ňou bude porovnávať
- obava, že sa to bude opakovať, lebo sa mu to zapáči
- hnev voči nemu, ale aj voči sebe
- obavy z budúcnosti, kvôli vzniknutej nedôvere k partnerovi
- potreba mu to vrtátiť,...dalo by sa veľa písať o tom emocionálnom mixe, čo vzniká už len pri pomyslení. Zaujímavé na tom je, že naozaj mi predstava ich samotného sexuálneho aktu neprekážala. Je pravda, že pre ženu hrajú hlavnú rolu city. Lenže pri pozorovaní mužov zisťujem, že u nich hrá dôležitú úlohu skôr ten akt. Preto tento ženský emocionálny mix je tympádom zbytočný. :) Keď však zapojím do toho racionalitu, tak je zrejmé, že ak si vážim samu seba, mám dostatočné sebavedomie a viem sa o seba postarať, tak taká skutočnosť ako nevera, by ma nemala rozhodiť. Preto som dospela k záveru, že je dôležité pracovať sama na sebe v zmysle - byť nezávislá na partnerovi, samostatná, vážiť si seba, poznať a rozvíjať svoje hodnoty,...a potom žiadna sa nám nevyrovná a partner nás tiež bude takto vnímať :) A ak nie, tak potom viem,že treba partnera vymeniť za takého, čo bude dosahovať moju úroveň :)

beacon

kedze my zeny si sex spajame s laskou si myslime ze nas uz nemiluje
dalej strach ze najde nieco ovela lepsie a vymeni nas co ked s nou bude v posteli lepsie lebo clovek kt ma vela partneriek vie porovnavat a tym padom vie o co prichadza so svojou partnerkou
strach z konkurencie ze pride nato ze je nieco ovela lepsie co ja mu nikdy nebudem vediet splnit

Maoam

Maoam cukriky najdes v roznych chutiach a formach :D a su aj extra kysle a aj take, ktore exploduju na jazyku (Maoam Kracher :D)

bibovova

Maoam

ale zase poznam zeny, ktore sa emocne vzdialia muzovi a ten to potom preciti horise.

btw, Maoam - ty si taka cervena sladkost, ze? nedavno som to videla v obchodiku ;)

Maoam

pre zenu vseobecne asi najbolestivejsi je ten aspekt, ze sa jej muz emocne vzdialil a svoj zaujem preniesol na inu zenu...po viacerych strankach