Kvasinky

Príspevok v téme: Kvasinky
mimimimi

Ahojte, cca pred týždňom mi boli zistené kvasinky u gynekológa, takže som si o nich zisťovala viac informácii. Ako aj to, že sa táto choroba vracia a že treba dodržiavať prísnu protikvasinkovú dietu, brať probiotiká, jesť jogurty so živou kultúrou, piť čaj Lapacho alebo Mate, rôzne grepové kvapky, kokosový olej, jesť veľa cesnaku alebo cesnakové tabletky, jesť reďkovky, výplachy si robiť, bavlnené nohavičky, žiadne bazény radšej, ak tak morská voda..je toho plný internet a mnohé z nás máme také ťažkosti a najhoršie je, že sa to vracia..najviac by ma zaujímala teraz tá protikvasinková dieta. Musí byť naozaj taká prísna alebo stačí vynechať sacharidy, bielu múku, alkohol, pivá? Lebo také ako zemiaky a ryžu nejesť..tomu sa nevyhnem v školskej jedálni, ďakujem za odpovede :)

pe84

no zatial by som sa na tvojom mieste netrapila dlhodobou dietou, len obmedz sladke jedla a biele pecivo, nenos tanga, preliec sebe a pripadne aj partnera, ak mas, mne najviac vyhovuje Canesten Gyn, je sirokospeltralny, takze je velka sanca, ze zaberie aj na tvoj problem, da sa vybrat tableta alebo krem, treba sa poriadne preliecit podla navodu, dodrzat rezim a neskoncit s liecbou skor!, a spytaj sa v lekrani aj na Canesten IntimGel, je to doplnok na intimnu hygienu pocas mykozy

Lucy.S

Hlavne treba obmedziť sladkosti.... mykoza má z toho živnú pôdu... a nie diéty a neviem aké somariny čo sa dočítate na internete....

mimi6661

Dominika1127: tampóny nepopužívam, ja som počula len o neparfúmovaných vložkách a toalet. papieroch...

To ma privádza k otázke aké značky neparfúmovaných vložiek sú naj?

Dominika1127

ja som čitala,že mykoza sa robí aj vtedy ked ženy používajú tampony...myslim že je na tom niečo pravdy

mimi6661

Nela41: práveže už som ju mala viac krát, asi 3, a mám to pravdepodobne v črevách tiež..ale ta dieta by mi pravdepodobne spôsobila depky ako píšeš

lilyiankaa: HAK neberiem ani som nikdy nebrala, bazénom sa chcem vyhýbať i ja pre istotu

Multilevel: sladkému sa dokážem vyhýbať..ide o to, že treba i pečivu a pivu a pri tej najprísnesnejšej skoro všetkému...

RNG: vďaka za informácie

lilyiankaa

ja som mykózami trpela často, hlavne keď som brala hak .. a nikdy som žiadnu protikvasinkovú diétu nedržala a ani nevyhodila zo svojho jedálnička žiadne jedlo .. po pár dňoch zmizla, ale úplne po vysadení Hak ... ja viem, čo mi robí zle, t.j. bazény a preto sa im vyhýbam ..

MultiLevel

protikvasinkova dieta je vyborna. A aj keby si mala kvasinky RAZ za zivot, tak sa ti nic z protikvasinkovej diety nestane,...to si mozes byt ista :) Ja som sa naucila sladke nejest takmer vobec a moj zivot nicim neutrpel :D :D

RNG

Prisna protikvasinkova dieta je rychly nastroj, ako sa zbavit kvasiniek, ktore sme si zlou skladbou potravy za roky vypestovali.
Podiela sa na tom najma prebytok cukrov a nedostatok mikrovlaknin a probiotik, a obcasne pouzivanie atb, ktore znicia nasu uzitocnu crevnu floru a dovolia sa rozmnozit plesniam kvasnym infekciam a inym mikrobom, co ina dobra probioticka flora v crevach obvykle potlaci

Nela41

Bože môj... toto písali pre ženy ktorým sa mykóza vracia roky a nie pre tie, ktoré ju dostanú raz. Áno môžeš tomu pomôcť diétou, ale zase nie až tak sa obmedzovať.. obmedz sladké a iné nežiadúce potraviny, ale môžeš si ich raz za čas dať.. Toto ak by si dodržiavala zachvíľku sa hodíš pod vlak