Mýty o jedle

Príspevok v téme: Mýty o jedle
winki

Ahojte v poslednej dobe tu čítam rôzne protichodné názory a tak by som bola rada, keby do tejto témy prispievali ľudia so svojimi názormy, ktoré sú aj nejako podložené.

Prečo sú tak zaužívané raňajky? Každý to preferuje a ak neraňajkujete ste chorí ( mne napr. stačí na raňajky štava z mrkiev a cvikly).

Prečo treba jesť 5 krát denne? (ja by som 5krát denne do seba nič nenatlačila a ani nemám čas myslieť na to)

A vo všeobecnosti, prečo je táto spoločnosť tak zameraná na jedlo? Stále len jesť a jesť a jesť. Veď jeme preto, aby sme žili a ak človek príjme dostatok živín v jedle raz za den, je na tom niečo choré?

phoe

Ono päť jedál denne..krajec chleba na raňajky, acidko alebo šalát na desiatu, klasicky obed, na olovrant tiež čosi menšie alebo aj nic, a na veceru krajec chleba, to sa vám zdá veľa ? :) jem tak aby som nebola hladná, ostatní ma netrápia, už od mala krútili nad mojím jedenim hlavou tak ma názory inych už dávno netrápia

MultiLevel

tak to mam podobne aj ja winki, akurat, ze ja ranajky jem. Ale ked si napriklad nechcem nabrat plnyyyyy tanier kapustnice s udenym masom, klobaskou a kade cim inym, tiez na mna pozeraju zle. Pritom nechapu, ze si ovela radsej dam surovu kapustu. Tiez ked nezjem celu pizzu, ako pises aj ty. Alebo ked mi priatelova mama hned po obede takom velkom, ze to by ani drevorubac nezjedol, nalozi plny tanier kolacov... :) nuz ale co, mne su nejak tie pohlady ukradnute, a aj to, co kto konzumuje. Podakujem sa, ze nechcem a bodka :)

winki

A podľa mňa je spoločnosť nastavená na jedlo, aspon to čo vidím vo svojej blízkosti. Nejem na raňajky a už na mńa kukajú či chudnem a čo mi je. Na obed zjem len polku rezna a zeleninu a som zas anorektička, čo neje. A pritom som úplne normálna. Milujem jedlo, ale milujem jedlo, ktoré je zdravé a ktoré má niečo do seba a nie tie umelé veci.

winki

Fuuj celú pizzu na obed, by moje telo trávilo asi den :D.... Ono fakt treba dať telu čas na odpočinok a preto jesť menej krát do dňa. A nie veľké porcie. Mne osobne z pizzi stačí 1 až 2 trojuholníky mám dosť....ale to je o sebaovládaní cloveka a o jeho vedení čo jesť a nejesť. Radšej zjem kilo paradajok z domácej záhradky ako kvapku kečupu z obchodu.

MultiLevel

winki, ja napriklad nemam pocit, ze je vo vseobecnosti spolocnost nastavena na jedlo...co ja viem, nevnimam to tak. Mna nejak spolocnost nezaujima, ani to, co sa kde pise ohladom jedla. Jem zdravo, podla mna. Jem aj ranajky, no urcite to nie je 5 raz denne, ved by som nemala kedy byt hladna :)

agartio2, tak ja som zas presvedcena o tom, ze je dolezite co clovek do seba pcha....Ked vidim ako niekto kazdy bozi den neje nic ine, len vyprazane jedlo a kysnute kolace a potom ten isty clovek narieka, ze ma napriklad celulitidu, akne a podobne, tak nechapem, co sa cuduje :D Tak isto maso denno denne na na taniery, denne udene vyrobky, same ecka, rychle polievky zo sacku...nie, nie som zastancom BIO. Jedine BIO co jem, je zdarma z mojej zahrady. Ale mnohi ludia svoje zdravie ovplyvnili prave tym, CO jedli, takze mam pocit, ze je to celkom dolezite :) Tak isto, ked si clovek cita o ludoch, co sa dozili veeelmi vysokeho veku, zvycajne hovoria, ze jedli striedmo, neprejedali sa, malo masa a podobne.
Ale inak suhlasim, telu netreba ziadne take, ze 5 raz denne, to viem zo svojho zivota. A ked sa tak dlho venujes tejto teme, co hovoris na vitarianov? :)

Nelline

Ozaj a ešte k tomu, či je to to isté jesť veľké porcie menej krát za deň alebo malé viac krát. Podľa mňa áno. Každému však vyhovuje niečo iné. Ja oveľa radšej a jednoduchšie zjem celú pizzu na obed a vynechám olovrant, akoby som mala zjesť len polku pizze a neskôr ešte aj olovrant.

Nelline

Tak neviem, pre mňa je oveľa prirodzenejšie jesť málo, nebývam hladná, v pohode mi stačí jesť 1-2x denne, presne ako píše agartio2. Stačí mi to, zasýtim sa, nie som unavená, mám kondičku... Ale momentálne sa snažím pribrať, takže jem dosť veľa na silu. Ale to tiež len 3x denne, viac by som nedokázala. Dopĺňam to nutričnými nápojmi, pretože tie dokážem vypiť aj keď som úplne plná.

A k tým raňajkám, ja ráno absolútne nebývam hladná. Ale ako vravím, snažím sa pribrať, tak raňajkujem.

Hlavne sa neviem vcítiť do kože ľudí, ktorí potrebujú a hlavne dokážu každú chvíľu jesť. Ak by sa dalo žiť a držať si dostatočnú váhu bez jedla, bolo by to pre mňa omnoho jednoduchšie. Najedla by som sa, len keď by som mala chuť, tak raz za deň, prípadne dva krát a nemusela by som sa premáhať, myslieť na to. Vôbec si neviem predstaviť, že niekto vstane, hneď sa od hladu naje a o 3 hodiny je zase hladný. Ale tak u väčšiny ľudí to asi tak funguje, neviem.

phoe

Ja jem co mi chutí z každeho rozku trošku, neprejedam sa a mam tu istú váhu od puberty. Jem päťkrát denne, lebo si to moje telo žiada, aby som mohla normálne fungovať a pracovať. Vstávam o pol šiestej a idem spat o jedenástej, dvanástej, medzitým stale niečo robím, čiže spotreba je. Istý čas som neranajkovala, ale s ranajkami fungujem lepšie. Nejde o pocit hladu, ale o fungovanie, rozmyslanie a energiu. Ak ti stačia na raňajky šťavy, tvoja vec. Myslím že je to zdravšie ako moja kava s krajcom masloveho chleba.

agartio2

tomu zas tak never

iba hlupak si mysli, ze oklame fyzikalne zakony.
Neoklame.

Ked sa ti z tela vyparuje voda, aj vydychas ju, nemoze sa tam objavit z nicoho nic.
Su to vsetci velmi domyselni podvodnici, casto aj psychicky chori, ako Jamushen, ktora ma na svedomi uz niekolko ludskych zivotov, tych, ktori jej naleteli.