Moja dcéra sa vymyká spod mojej kontroly!

Príspevok v téme: Moja dcéra sa vymyká spod mojej kontroly!
ingridka369

Mám pätnásť ročnú dcéru a úplne sa zmenila. Nepočúva ma a keď jej niečo vysvetľujem tak len bezmyšlienkovito prikyvuje,alebo si zapne hudbu! Ale to by nebolo to najhoršie! Včera ráno mi normálne povedala, že prišla o panenstvo! Samozrejme, že som jej najprv neverila no keď mi to potvrdil jej gynekológ tak som ju dobre, že nezaškrtila! Dostala domáce vezenie na dva týždne! Ale nemyslím si, že to niečo napraví...

xxy

doubledog, ono je super ze si taky liberalny, ale az ti 15 rocna dcera bude spat s bohviekym, tak budes mat mozno na to iny nazor

fujitsu

velmi ti odporucam psychologicku alenu zabkayovu ktora ma skusenosti presne s takymito detmi. robila aj v diagnostickom ustave takze ti bude vediet urcite poradit ako postupovat.

takajedna

suhlasim s tym, ze dieta ma mat svoje sukromie a to, ze deti potrebuju tvrdu ruku od otca je blbost...ja som v puberte nebola o nic lepsia tiez som sa zatvarala do izby, zdula som sa za hociaku blbost a nerozpravala sa s mamou lebo som sa na nu hnevala, ze mi rozkazuje a atd. To sukromie pubertak jednoducho potrebuje aspon u mna to bolo tak, ze som sa zavrela do izby preto, aby som bola chvilu sama a mala klud...dodnes sa cudujem mojej mame ako to somnou vydrzala a viem, ze sa trapila lebo to somnou nemala lahke, sice na mna vedela nakricat, ale nikdy ma nebila. Zrejme ked uz nevedela ako dalej, tak mna aj mojho brata donutila sadnut si pri stol do kuchyne alebo do obyvacky a rozpravali sme sa az do noci az sme si na to zvykli a kazdy den sme s radostou cakali kedy sa budeme vsetci traja o vsetkom moznom rozpravat... ked som doniesla domov prvy krat frajera, tak nemala problem sa somnou rozpravat o sexe a antikoncepcii a ja som uz vtedy vedela, ze sa jej mozem zo vsetkym zverit, stali sa z nas kamaratky, ktore si vsetko povedia, chodia na nakupy a na vylety a dodnes to tak je (dokonca nam hovoria, ze sme ako sestry) :D...takze to je to co pubertak potrebuje rozpravat sa a rozoberat rozne veci, srandovat, hovorit si svoj nazor, rozpravat sa o snoch a zivotnych cieloch a hlavne nie ako s deckom...moja mama nas vychovala sama a napriek tomu si ziskala od svojich deti uctu, respekt a lasku (bohuzial s otcom sa sice rozpravam,ale nemam si s nim velmi co povedat a mozno ma to aj trocha mrzi, ale je to len jeho chyba lebo sa mi nevenoval),naucila nas spolupatricnosti a za kazdych okolnosti drzime spolu... vsetci traja sme si kamarati no zaroven rodina mama a brat a toto je to co sa v malo ktorej rodine vidi- poznam aj rodinu, v ktorej kazdy kazdemu nadava a necitit tam tu lasku a sudrznost, miesto toho tam citit len pretvarku a navine su len rodicia...takze moja rada aj ked este nemam deti je, ze sa detom treba venovat a rozpravat sa s nimi a nie len hulakat po nich, zakazovat, prikazovat a nedajboze bit lebo takto budu robit este viac napriek...

0vecka

2 jedulka tiez ma to napadlo :) ale su aj nezvladatelne male deti. Bol raz jeden taky film hral tam ten krpec co hral v sam doma a sa tam snazil zabit tusim svoju sestru.

jedulka

bez urážení,ale mě to úplně překvapuje.Jak je možné nezvládat dvojročně dítě? Co budeš dělat až mu bude 15?.... mimochodem napodobování je nejlepší věc kterou znám.Díky ní, nemám z dcery jak mi říkali špičkový doktoři "malé zvířátko" ale nejsrdečnějšího človíčka na světě i s několika dovednosti.Tedy doslova neměla vůbec existovat.

GoFruit

Zaujimava metoda.
Moj syn vzdy strasne vrieskal ked sa varili zemiaky ze on uz chce. A on ked vresti tak to je v takej tonine ze sa mame chut zahrabat niekam. Tak som ho nahrala na video. Potom si ho pozrel a odvtedy nevrieska. Iba zo srandy povie : ja vrieskat zemaciky.

doubledog

mne sa celkom osvedcila metoda napodobovania

minule sa moj synator urazil, lebo som mu nieco nekupil, hudol si svoje cely cas a bol nahnevany.
tak sme dosli domov, on urazeny sa zavrel v izbe.

tak som dosiel za nim a hustil som do neho 5 minut, ze nech mi kupi tablet, ze chcem tablet, preco mi nekupi tablet a tak dokola.
tvaril som sa strasne urazene pri tom.
a ze ked nema peniaze, mozeme predat jeho bicykel a loptu.

fakt zaujimave, ako velmi rychlo pochopil
a spolu sme sa na tom zasmiali.

doubledog

tak zas ak dcera povie, ze prisla o panenstvo, a na potvrdenie ci neklame, ju zobrat ku gynekologovi, to je fakt cudny pristup.

ale chapem to, rodicovi lahko prasknu nervy, ved nema na starosti len vychovu.