Moja dcéra sa vymyká spod mojej kontroly!

Príspevok v téme: Moja dcéra sa vymyká spod mojej kontroly!
ingridka369

Mám pätnásť ročnú dcéru a úplne sa zmenila. Nepočúva ma a keď jej niečo vysvetľujem tak len bezmyšlienkovito prikyvuje,alebo si zapne hudbu! Ale to by nebolo to najhoršie! Včera ráno mi normálne povedala, že prišla o panenstvo! Samozrejme, že som jej najprv neverila no keď mi to potvrdil jej gynekológ tak som ju dobre, že nezaškrtila! Dostala domáce vezenie na dva týždne! Ale nemyslím si, že to niečo napraví...

Garajova

Najhoršia metóda v takýchto prípadoch je podľa mňa konfrontácia a tvrdé zákazy. Dcéra môže nakoniec skončiť na ulici medzi feťákmi. To že sexovala je jedna vec,na to sa neumiera. Ale keď začne s drogami tak to je už iná sranda. Vidím že nevieš ako si s tým poradiť preto odporúčam nejakého detského psychológa. Nejakého skúseného čo sa vyzná. Začínaš robiť chyby a to by mohlo zle dopadnúť. Preto sa radšej neriaď svojim rozumom.

GoFruit

Rodicia robia 2 chyby. Bud su prisni a myslia si ze dieta jenieco im podriadene a davaju mu same zakazy a ppríkazy. Jednaju s nim ako s nerovnymi. Dieta spravi mieco zle a rodic zrukne alebo ho poucuje ci zosmiesnuje a toto dieta nema rado. Rodic tym docieli lento zebudsa dieta bide burit alebo sa bude ba rodica. Alenikdy takto medosiahne respekt dietata. Len jeho strach a nerespekt. Dieta sa bude bat, bude posluchat len zo strachu a nie preto ze to tak citi. Vychovaju z neho nesebavedome dieta so psychickymi problemami. Navyse necestne lebo bude radsej rodicovi klamat len aby nebolo potrestane.
Druhy pripad vychovy je opacny. Rodic je makky a necha dieta robit si co chce lebo nechce konfrontacie. Ale postupne je rodic stale viac frustrovany lebo dieta sa staralen o seba a naplnanie vlastnych potrieb a rodic je peranentne na konci so silami lebo nrvladze a uz ani nechce aby bolo stale tak ako chce dieta. Tieto deti maju potom problemy v kolektive lebo niesu zvyknute na odpor.
Treti sposob je brat dieta ako rovnocenneho partnera a rozpravat sa s nim ako s dospelym. Ak je problem riesit hoako s dospelym. Nie tak ze ja som nadradeny a ty musis posluchat a robit to co povazujem za najlepsie lebo tak davas dietatu vlastne najavo ze si o nom myslis ze to co ono citi a chce je nespravne a prave preto ta dieta v zivote nebude respektovat lebo ty ho nerespektujes. Tym ze mu davas najavo stale ze to co on citi je zle mu vlastne hovoris ze to dieta je zle a neprijimas ho. A to dieta zranuje. Priklad: dieta si da nohy na stol. Okriknes ho skaredo alebo ironicky. Si normalny co to robis? Pride navsteva a da si nohy na stol. Co povies? Ten stol je cisty a necitim sa fobre ked nan niekto dava nohy. Citis ten rozdiel?
Viac si precitaj v knihe od Thhomas Gordon Vychova bez porazenych.
Inac mne sa strasne paci aj od Osha kniha O detech alebo nazory Anastasie. Ale to je uz iny level. Kde ide o vychovanie rozumovo zdravej bytosti co v dnesnej dobe nie je mozne s rodicmi ktori nevedia deti pocuvat a len zakazuju a ponizuju deti.

jedulka

MultiLevel :) většinou s tebou souhlasím,ale když už je zle, jako tady,a podle toho reaguji,tak už je zapotřebí jednat tvrdě.Jak říkám,tohle není z mojí hlavy, mě by to nenapadlo,ale ze seriálu Step by Step.A věř mi, že když ti ty dveře seberu,tak se neofučáš ještě víc, možná tak na deset minut, víc nezvládneš,protože se nemáš kam zašít před pitomou mámou a ještě pitomějším ostatním světem.Znova píšu, to je rada,když už člověk neví kudy kam.Fakt se mi nestalo, abych mluvila s dcerou a ona si pustila hudbu a ještě mě takhle s klidem odpálkovala, že už není pana.Vychovala jsem jich čtyry,ale to rádio nebo co si pustila by letělo oknem, v mžiku,a se ztrátou panenství bych jí odtáhla ke gynekologovi a opravdu jí nechala nasadila antikoncepci,aby nepřišla do ještě většího průšvihu a nezkazila si život nechtěným dítětem.Já jsem po prvním styku otěhotněla s největším idiotem na světě a zkazila si život na mnoho let.To bych jí nenechala v takovém pitomém období udělat ani náhodou.

%

Zabudol som aj otec dal super príspevok :)
Nad tou chamraď ou treba vládnu železnou rukou a pevné stanoviť pravida tu citové dohováranie nepomôže.

%

Lulu sexovat v 15 stich ešte nema čo!
Ja keby som bol jej otcom tak ju tak zrežem jak hada. A mala by zaracha na mesiac. Otca naňu treba nech ju zmasti a hneď prestane trucovať.
Preto vždy hovorím ze je lepšie nemať decká o čo je do budúcna človek ušetrený : D
Pridávam sa k sweatrovi, máš moje sympatie kamo :)

otec2587

Nech jej poriadne dohovori tvoj manzel - aj nase deti manzelku moc neberu, no ked nabehnem ja, tak maju respekt. Ak nemas manzela, tak to moze byt jednym z dovodov, ze dieta niecim trpi a nema priklad normalneho vztahu.
Ak to tak je, tak na tvojom mieste by som to riesil tym, ze by som jej oznamil, ze ju jednoducho nezvladam a idem zvazovat moznost nahradnej vychovy - decak alebo reedukacne centrum alebo nieco podobne, lebo sa bojim, ze nieco vyvedie a pre mna si pridu policajti. Jednoducho moj dom - moje pravidla, ak nie, tak chod kade lahsie.

sweater.

uprimne ja by som sa cudoval keby bola este panna. sice uz nemam patnast ale nieje to tak davno. navyse sa stretavam s nastrocnymi casto a co je to za zver sa neda opisat... ja nechcem mat nikdy decka, o tom som uz presvedceny par rokov... inak vela stastia s nou. musis si uvedomyt ze prikazy a zakazy nic nezmozu, skus s nou jednat jak s dospelou a dat jej co najviac rad do zivota..

MultiLevel

hm...keby mi rodicia dali dole dvere z izby, asi sa ofucim este viac ako som bola ofucana :D :D ach, to by som svojmu dietatu nikdy neurobila. Na dieta si treba najst cas, komunikovat s nim o sexe, hovorit o rizikach, hovorit si nazory na tuto temu...Nic nepomoze len komunikacia. Mnohi rodicia sa hanbia s dietatom na tuto temu hovorit, i ked mne sa rozum zastavuje, ze preco to tak je vlastne...Ved aj sam rodic bol dieta, pubertak, tak vie ake to pre jeho vlastne dieta musi byt.
Ingridka, skus sa ukludnit, prist k dcere, povedat jej ako velmi ju lubis a zacni rozhovor na temu sexu. Probuh, len sa netvar, ze tvoju dceru priniesol bocian! Mozes sa s nou otvorene rozpravat o sexe, poradit jej, ako by sa mala spravat aby si chranila zdravie, ako si ty vnimala svoj prvy sex, ake to je s clovekom, ktoreho milujes....uvidis ako sa ti dcera otvori. Zisti, ze moze mat v tebe dovernicku a sama bude za tebou chodit s problemami. Teraz vie o tebe len tolko, ze si matka, ktora (zrejme) s nou nikdy nehovorila o sexe a chce si cez prikazy a zakazy vydobit autoritu....Netvar sa prosto pred nou, ze ty si prisna mama, ktora pocala z neviem akeho ducha.

lilyiankaa

otázne je, či tvoja dcéra má stáleho priateľa alebo proste si len s niekým užila ... v tomto veku by som jej určite nedala nasadiť Hak, pretože je na to ešte dosť mladá a chrániť sa dá aj inak ako hormónmi, to keď chce, nech si dá o dva roky ..a taktiež by som jej dvere z pántov nevysádzala, to sú také americké výchovné metódy, ktoré napr. ja neuznávam (ako aj napr. ich trápny sv. valentín) ... tvoja dcéra je vo veku, kedy sa búri a ty si pre ňu asi ten najtrápnejší človek na svete ... skús sa s ňou porozprávať, aj keď neviem, či ona bude ochotná sa s tebou baviť, a len nejak toto obdobie prečkať ..verím tomu, že sa skoro spamätá a bud ejej ľúto, že sa takto k tebe chovala .