Moja dcéra sa vymyká spod mojej kontroly!

Príspevok v téme: Moja dcéra sa vymyká spod mojej kontroly!
ingridka369

Mám pätnásť ročnú dcéru a úplne sa zmenila. Nepočúva ma a keď jej niečo vysvetľujem tak len bezmyšlienkovito prikyvuje,alebo si zapne hudbu! Ale to by nebolo to najhoršie! Včera ráno mi normálne povedala, že prišla o panenstvo! Samozrejme, že som jej najprv neverila no keď mi to potvrdil jej gynekológ tak som ju dobre, že nezaškrtila! Dostala domáce vezenie na dva týždne! Ale nemyslím si, že to niečo napraví...

jankaa225

ingridka ... podľa mňa si jej dala priveľa voľnosti a preto sa jej zdá OK sexovať v 15-tich a potom ti to aj ešte povedať takýmto spôsobom ... keby bola rozumná nikdy by to neurobila

jedulka

ona totiž s tebou začne mluvit na rovinu až jí sebereš ty dveře.To oni v těch letech neumějí vůbec pochopit.A pak klid, za každou cenu klid.Budeš se divit co všechno ti uteklo,protože na tebe bude zkoušet všechny triky, co s tebou dělala a ty jsi si toho popravdě ani nevšimla a nebo jsi reagovala stylem no a co at to či ono má.Vydrž za každou cenu, uvidíš a dovíš se mnoho o vašem vztahu.Od vzteku až po lichocení a vydírání vyzkouší všechno s čím s tebou do těďka mávala.Nesmí to s tebou ani hnout.Až vyměkne,můžete dát spolu skutečně hovor,ale pozor,oni jsou mazaní jak lišky.Vždy měj na paměti,co všecno a jak na tebe zkoušela,když tě chtěla zlomit.

jedulka

... tak šok to musel být pořádný.Nasadila bych jí okamžitě antikoncepci.Protože dokud v tom není dítě tak až o tak moc nejde.No tak začala dříve,co už naděláš.Pak bych po ní jistě chtěla, aby mi toho přítele představila.Trošku bych ho proklepla co je to vlastně zač a kdyby byl dobrej chlapec, tak bych jí ho nechala.Pohlídal by jí ta tebe.V opačném případě by to bylo mnohem horší.Tam bych použila docela obyčejné lstivosti,aby jí zmizel ze života.Ještě takové "maličkosti" když mluvíš a slečna si poslouchá hudbu, v první řadě,bych jí ho okamžitě zabavila.Je neslušné aby se s k tobě takhle chovala.Ona ti na truc udělá zas něco jiného, jako že zapne PC, kabely bych okamžitě vyndala a mobil taky vzít.Včera jsem tady někde psala, že jsem dceři v těchto letech i vzala dveře od pokojíku a dala je na pár dní do chodby.Viděla jsem to v tom výchovném seriálu Step By Step.To dokáže s takovým teenagerom doslova zamávat.Ono totiž i soukromí je výsada, kterou si musí děvenka zasloužit.A hlavně si hoď hlavu do klidu,musíš fungovat tak jako bys celý život jinak nejednala.Stojí to hodně úsilí,ale výsledek tě překvapí.

lautida

Ingridka ziadne domace vezenie nepomoze,musis sa s dcerou seriozne porozpravat o vsetkom preco sa tak sprava ci nema nejake problemy co ju trapi.Urobte si obcas damsku jazdu vylet veenuj sa jej komunikuj.A to ze zacala sexualne zit vies vobec kto je ten dotycny?A sexualnu vychovu by som s nou prebrala ako prvu.A hlavne po nej nekric v tomto veku je velmi citliva,puberta takze bud maximalne ohladuplna.Drzim ti palce,zvladnes.

MultiLevel

ingridka, kolko raz si sa s dcerou rozpravala o sexe, o rizikach skoreho pohlavneho zivota a podobnych veciach?

lilyiankaa

ingridka, ja neviem čo by som robila, iste by som bola v rovnakom šoku ako aj ty, a možno by som ju asi prizabila ..ale ja matkou ešte nie som, tak sa mi ťažko súdi .... samozrejme, že by ma zamrzelo, že to urobila tak skoro a že z toho určite nič nemala a spravial to možno práve preto, že je to teraz "normálne" ..... ja som si len myslela, že lekári musia dodržiavať lekárske tajomstvo, aj keď asi v tomto veku je to iné

ingridka369

Áno hneď som s ňou išla ku gynekológovi!
Ale povedzte mi, čo by ste robili na mojom mieste! Veď ja som bola v šoku! Čo by si spravila keby si sa dozvedela, že tvoja 15 ročná dcéra už žije aj sexuálne? o.O

TinaM

ono v podstate by si mozno mala byt rada, ze ti to vobec povedala. Aj ked je strasne tazke reagovat pokojne pri sprave, ktora ta tak sokuje. Len ci ju tvojou negativnou reakciou este viac neodozenies. Moze sa stat, ze ti uz nepovie nic. Samozrejme nie som zastancom toho, ze si pubertaci mozu robit co chcu, to vobec nie. Ale toto uz nezmenis. Mozno by si si mohla s nou este sadnut a porozpravat sa s nou o tom. pre nu je to tiez velky krok, mozno sa aj chce porozpravat, len na to nema odvahu.