Aká vysoká škola mi skutočne pomôže v budúcnosti?

Príspevok v téme: Aká vysoká škola mi skutočne pomôže v budúcnosti?
Mia01

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Budúci rok chcem isť na Vš, ale bohužial neviem si vybrať školu ktorá by mi mohla pomôcť v mojej budúcnosti a ktorá by sa mi skutočne oplatila a v skutočnosti ani neviem či sa na SK vysoká škola oplatí. Žiaľ nemám ani veľký vyber pretože mám vyštudované pedagogické lýceum, čiže mám predpoklady na vykonávanie asistenta učiteľa. Skutočne neviem kam pokračovať učiteľka byť nechcem, nikdy ma to ani nelákalo moja stredná je proste veľký omyl. Rozmýšlala som nad učtovníctvom alebo ekonomický manažment, trénerstvo a šport,farmácia alebo ešte psychológia (ktorá ma aj skutočne na sš bavila ale neviem či to má uplatnenie). Pravdaže musela by som zamakať aby som sa tam dostala, pretože je to dosť mimo mojej sš. A moja otázka je vlastne čo by ste mi poradili študovať aby som mala lahšie sa niekde zamestnať alebo čo ste študovali vy a zaistilo vám dobrú budúcnosť...ďakujem

kabel

200 az 300 eur rozdiel je vazne dost, najma v casoch hypotek. Ani sa necudujem, ze ti odchadzaju, 9000korun rozdiel v plate je fakt zasadny

otvaraknapiv

sa tu nad tym trochu smejem, davate tu rady, nikto nevie kde bude svet o 15-20 rokov, vtedy by tato mlada zaba mala byt na vrchole svojej karieri, takze davat je tu teraz rady co, kde ma ist studovat je totalne scestne, hlavne nech je to rozhladeny, slusny clovek, ktory bude robit svoju robotu rad a nie len pre prachy potom to tu aj tak vyzera. Dost casto teraz prichadzam do kontaktu s absolventami a je mi tak vnutorne smutno, sice nadupani vedomostami, ale vyuzite pre prax nulove u 95% zvysnych 5% je vonku. Preto treba kazdeho od zaciatku vypiplat a to sa neoplati lebo staci, ze niekde ponuknu o dve-tri stovky viac a adie, potom ma niekto 30 a ked vidim jeho CVcko tak mu okamzite davam nalepku fluktuanta, ktory bude v 40 totalne nepouzitelny.
Takze je jedno, co, kde, kam hlavne si to prepoj do maximalnej moznej miery s praxou v danom odbore a po skole mas vyhrate.
nie som nijaky HR zmrd, tych fakt nemusim /totalne zbytocni ludia IMHO/

Kozlik

Ja poviem takto na VS sa srat vsetko zalezi ako dopaluje cloveku potom to ide samo skola je jedine drankanie penazi akurat tak citat a pisat naucia ale sam zivot nauci cloveka pohnut kostrou a nie skola ak ma clovek nato robit jedine chytat prax a tak zamestnavatelia seru na papier lebo skola je len biflenie do lebky a potom to vyfuci ale robit a pohnut rozumom,praxovat je rozdiel titul nezaruci ze clovek sa bude mat dobre

winki

Ja by som ti poradila jednu vec. Vyber si školu, ktorá má možnosť svojich študentov posielať na erazmus a na stáže do zahraničia. Na tú školu choď a potom sa účastni všetkého zahraničného čo ponúka...erazmus, stáž cez leto, jazykové pobyty.....a tak. Tak získaš kontakty.

Dadula56

Ziadna. Plno ludi s dobrymi skolami a cervenym diplomom je momentalne bez prace. VS na Slovensku (ak teda uvazujeme o Slovensku, inde je to samozrejme inak) nie je o studiu, netreba sa nechat nachytat honosnymi kecmi. Na VS mas kopu casu na ulievanie, teda netreba sediet v krcme a pit na intraku, ale pekne s rozvahou sa naucit dva jazyky, spravit si staz v zahranici, brigadovat v niecom aspon pribuznom odboru a celkovo sa prerobit na mladeho cloveka, ktory vyzera, ze dokaze vykonavat pracovnu cinnost.

doubledog

neexistuje nic, co by niekomu zaistilo dobru buducnost.
nikdy nevies, ako sa veci vyvinu.

kazdopadne, vystudovat treba nieco, co ma uroven a je ti aspon trochu blizke.

na SK skor nejaku prirodnu ci technicku vedu, s tym mas nejake sance aj v zahranici.
humanitne smery u nas uroven moc nemaju.

Prezývka55

0vecka - mozno ak to bude robota spojena s riadenim ludi alebo nieco manazerske, ak to je z cisto technickeho smeru napriklad programator tak rozhoduje co vies robit a pre koho, lebo aj to je dolezite. Pretoze ako zamestananec mozes zarobit co ja viem 25 000eur rocne a to je rovne priblezne 100 000usd ktore by si dostal za taku istu robotu v usa.
Ja napriklad na manazerske roboty nemam, som prilis priamy, robim si prdel z ludi, poviem co si myslim, nie som empaticky, rozumiem si viac so strojmi :D

Kazdy by mal vediet preto co chce robit aspon priblizne a podla toho sa zariadit.

0vecka

2 Prezývka55 ak ti staci tych 20k rocne tak mozes rovno robit ale ak chces potom postupit mozno na 100k rocne tak to ide lahsie s vyskou.

jedulka

Ovečka> taky si to myslím ... studovat a specializovat se.Můj muž se tady vypracoval,prošel lisovací stroje na náhradní díly do automobilek, obchodním oddělením, kde měl i kontakty,projektantem,vedením kolektivu atd... dnes si vybírá zaměstnavatele on,né naopak.