Nešťastná láska ku kolegyni - depresie

Príspevok v téme: Nešťastná láska ku kolegyni - depresie
Shinody33

Ani neviem ako začať. Mám 27 rokov a posledný rok a pol trpím depresiami. U psychiatra som bol 2x, ale nemôžem povedať, že sa mi uľavilo. Dostal som lieky, ktoré som istý čas bral pravidelne, ale prestal som. Nevidel som žiadne zlepšenie. Medzitým som mal, ale 2x veľký záchvat, počas ktorých som zhltol väčšie množstvo liekov, chcel som zomrieť, ale tieto lieky neboli stavané na samovraždu, ani lieky na spanie, čo som mal. Aj som sa rezal, na pravej ruke mám jazvy, ktoré už nikdy nezmiznú. Začalo to, keď som začal pracovať, zaľúbil som sa do kolegyne, ale ona city neopätovala, že zostaneme kamarátmi. Vtedy ma to neskutočne vzalo, spomenul som si na všetky neúspechy vo svojom živote a niekoľko týždňov som poriadne nejedol, nespal, mal som problémy s dýchaním. Vtedy som 1x vyhľadal psychiatra, lebo som bol skutočne v koncoch. Troška som sa pozbieral, ale stále podvedome túžim po smrti, neprejde deň, kedy by som nemyslel na samovraždu. Medzitým sa z nás dvoch stali dobrí priatelia, čo ešte zhoršilo môj duševný stav hlavne vtedy, keď sa zdôverila, že bola s niekým na rande a podobne. Myslel som si, že som sa cez to dostal, ale dnes som sa dozvedel, že zase s niekým bola a cítim ako sa depresia vracia, opäť cítim tu neskutočnú nenávisť vo vnútri, voči svojej osobe. Viem, že také odmietnutie nie je koniec sveta, ale neviem, prečo to tak prežívam. Neskutočne mi to vadí. Snažil som sa nájsť aj inú prácu kvôli nej, bol som na štyroch - piatich pohovoroch, ale nikde som neuspel a to opäť len prehĺbilo moje depresie. Už neviem proste, čo mám robiť. Vadí mi to, že som bol stále odmietnutý, že mám 27 rokov a nikdy som nemal priateľku, privádza ma to k šialenstvu. A o to je to horšie, keď ju vidím každý deň a cez tú bolesť sa nedá preniesť.
Vadí mi aj to, že ona a mnohé iné kolegyne sa prihlásili na rôzne kurzy cudzích jazykov. Neviem prečo, ale vadí mi to. Nikomu neprajem nič zlé, ale neviem si vysvetliť, prečo mi to vadí. Ja by som sa tiež niekam prihlásil, ale robil by som to na silu, nevidel by som v tom nič pozitívne. Čisto ako blázon.
Neviem, čo proste robím zle v živote. Jednoduchšie mi príde radšej zomrieť, lebo život nestojí za to trápenie.

Toska

Shinody33 ospravedlňujem sa za moju otvorenosť.Pri čitani čo si napisal sa mi dvihol adrenalin.Keby som bola tou kolegyňou ja by som sa ťa bala a nechcela by som ťa.Prepač

Toska

Zabudla som napísať že ide o ľudi ktori ešte nemali pomer.Sex je doležity aj zo zdravot.hľadiska.Nie som odbornik, ale jedno viem,že človek čo si reže ruky patri do ruk odbornikov.

grey wolf

Toska, myslim ze ten chalan potrebuje skor pomoc...ako to aby si si robila srandu. Neprajem nikomu nic zle...ale aby si aj ty nebola raz v podobnej situacii a nikto ti nepomoze...

Toska

Keď som bola mlada,robila som na gynde.Poviem ti čo sa hovorilo v kolektive o st.ženach čo nemali sex.Šibe im,nie su kompletne.Hormony im lezu na mozog.Možno na tom dačo je.Miesto rezania si poriadne zasexuj a tak sa ti zmeni pohľad na život.

grey wolf

Zaraza ma, ze takmer nikto z tych ludi doteraz sa nesnazi ta ani trochu pochopit. Preto mi to nedalo a pisem tento prispevok. Nie som ani psychiater ani psycholog...ale skusim ti pomoct kedze som zhruba v tvojom veku. Svojim vlastnym prikladom. Nebudem ta poucovat ani nic ine. Je len na tebe co si z toho zoberies, alebo ci si nezoberies nic.
Ja som bol na tom este pred nejakym casom mozno podobne ako ty. Da sa povedat ze so zenami som to takisto nikdy nevedel. Priatelku som sice mal, ale urcite nie som typ z ktoreho by zeny omdlievali. Zabudni na kecy ktore tu rozpravaju zeny aby si pridal trochu viac sexappealu. Skus sa ich spytat co to vlastne ten sexappeal je...a ako by si ho mal pridat? Celkom by aj mna zaujimala odpoved :-) Nie kazdy totiz moze vyzerat ako model a s tym proste nic neurobis. Zeny si proste vyberaju chlapov vylucne podla vzhladu, vsetko ostatne su kecy.
Ale spat ku mne. Ja som od rozchodu s mojou ex- mal takisto velky problem si niekoho najst. A vlastne to trva doteraz. Ale ja som to riesil tym ze som si nasiel druhu pracu, a viac som sa zacal venovat konickom, ktorych mam teda celkom dost :-) Jednak dost sportujem, ale konicek No.1 je asi cestovanie (trochu take adrenalinove :-) ) potom samozrejme dost makam v praci...aby som mal prachy na vsetky tie konicky a kedze mi este dost zostava, tak ich stale niekam investujem a to prinasa dalsie prachy a dalsiu robotu :-) Venujem sa rodine, priatelom, pomaham v jednej neziskovke, ktora sa venuje chorym detom atd. Proste nemam vobec cas sa nudit a rozmyslat nad tym ze nie som zrovna atraktivny chlap pre zeny. Chlape, hlavu hore ! Zivot fakt stoji za to a ponuka ti spustu skvelych veci ktorym sa oplati zit. Je strasne tazke najst normalnu babu a berie to strasne vela energie a prinasa to taketo stavy potom. Proste sa musis zdvihnut aj ked si padol na hubu...oprasit sa a ist dalej. A kasli na zeny, su aj ine veci.

kafe

"o sebe si vôbec nič dobré nemyslím"
"Cítim sa proste vadný, alebo menejcenný."
Ehm, chlapče, ak sa nedokážeš mať rád ty sám, prečo by ťa mal mať rád hocikto druhý? Je to naozaj dosť dôležité v živote a kým sa to nenaučíš, tak budeš stále v prdeli. Skús knihu od Josepha Murphy: Moc nášho podvedomia.
Barbel Mohr; C.M.Mohr:Metoda M "Podľa svojich vnútorných vzorov pôsobíme na druhých. Nech sa vieme (v tvojom prípade nevieme) "predávať" sebelepšie, okolie vždy prijíma i podvedomé informácie. Dryhý ich cíti, či si to uvedomuje alebo nie. Ten pocit ho ovplyvní, či si to uvedomuje alebo nie. Západná spoločnosť kladie príliš veľký dôraz na logiku a v dôsledku toho sme stratili schopnosť riadiť sa citom." Knihy skús pozrieť aj v knižnici. Ak nie tieto, hocijaké iné ti môžu pomôcť.

soffa

pozbieraj sa konecne.nikto nic nema zadarmo.myslis ze druhi sa maju lepsie,ale asi na sebe viacej makaju.kazdy jeden neuspech by ta mal postavit na nohy a skusat to stale odznova.raz sa zadari.vies povacsinou co das to sa ti v zivote vracia,ak pomahas druhym aj oni ti pomozu ak na nich ziarlis,nikdy stastny nebudes.pozitivne mysli,zacni odznova,najdi si ine zamestnanie,presus s dotycnou kontakt ked ta spravy o nej nicia,zacni konecne zit!!ved kazdy je strojcom svojho stastia a nezabudni co das v zivote to sa ti vrati!!!

Derpina

Podľa mňa ten beh si si super vymyslel, len to nevzdávaj! Musíš zmeniť myslenie a postoj k sebe samému. Mysli pozitívne, beh ti zlepší náladu aj postavu. Budeš sa cítiť sebavedomejšie a istejšie. A keď budeš spokojný sám so sebou, budeš priťahovať ženské ako magnet. Mal by si sa viac rozhliadnuť okolo seba a zamerať sa aj na iné ženy v tvojom okolí alebo začni chodiť viac do spoločnosti a spoznávaj nových ľudí. Nová známosť ti určite pomôže ľahšie prestať myslieť na tvoju kolegyňu, aj keď chápem, že ju máš na očiach každý deň.

Shinody33

Bývam v podnájme, pes neprichádza do úvahy. Ani by som sa nemal čas o neho starať, bo väčšinu času aj tak presedím len v práci.

S tým súhlasím, že je potrebná zmena, ale neviem aká. Hovoril som ako príklad tie kurzy, proste ja k tomu poviem, že strata času a peňazí a nebudem na to chodiť, bo nič mi to nedá. A tak je to so všetkou činnosťou. Napríklad som začal behať, aby som sa cítil lepšie a po niekoľkých dňoch som sa na to vykašlal, bo zase som si povedal, že načo je to dobré. Nezmení mi to život.

Viem, že baby nie každému rozprávajú svoje tajomstvá, ale tak nemám z toho žiadne výhody, bo i tak som sám ako celý život.

Viem, že najlepšie by bolo odísť z firmy, ale tak, čo potom. Nie je to tak jednoduché. Bol by to rozdiel, keby som ju nevidel 5x do týždňa. Ona je skvelá baba, mám ju skutočne rád, neublížil by som jej ani za svet, ale neskutočne trpím v jej blízkosti.