Musím vás oboznámiť ktoré obľúbené značky slovákov sú testované na zvieratách!

Príspevok v téme: Musím vás oboznámiť ktoré obľúbené značky slovákov sú testované na zvieratách!
ochranazvery

takže vypíšem tu iba štvrtinu z toho všetkého ale aspoň tie známejšie! Ja som keď som to čítala mala som otvorené ústa dokorán a opakovala že aký sme to chuji!
Miss Sporty, DOVE, Rimel, Gillette, ORAL-B, Max Factor, značka - R&G, Ariel, Max, Lenor, Pampers, Always, Pantene, Head&shoulders, Bledn-a-med, Blend-a-dent, Hugo Boss, Old Spise, Plora, Rama, Calippo, Cornetto, Magnum, IGLO, Cif, Confort, Domestos, SUN, REXONA, Calvin Klein, Lux, SIGNAL, TIMOTEI
Takže skoro všetky veci mám doma a teraz sa toto dozviem ? .. srdce mi puká a práve som si zmyla vlasy DOVE bože môj čo sa to deje na tejto planéte! ak niekto má záujem pošlem mu stránku vecí ktoré sa testujú a ktoré sa netestujú na zvieratách-je ich podstatne menej :/ Keď si predstavujem ako pri tom tie zvieratá trpeli och.

ochranazvery

a ešte chcem dodať že aj TAMPAX čo im to tam strkali? .. Inač vedeli ste že aj tie slávne sladkosti ako MARS,TWIX,MILKYWAY,SKITTLES,M&Ms,SNICKERS, aj tieto sladkosti sú testované na zvieratách. Akože veľmi by my nevadilo kebyže sa to otestuje a tie zvieratá sú vypustené ale tie zvieratá sú tam až dovtedy kým od bolesti nepodochnú. Na slovensku sa ročne zabije 50 Makakov(opičiek)...

ochranazvery

prepáč ale zaráža ma že si toto myslíš.Pretože napr. značka BIODERMA nerobí pokusy na zvieratách ale na synteticky vyrobenej koži. A tá značka je úplne úžasná. Kupujem ju od nepamäti tak prečo to nemôžu robiť aj ostatný? ...

MultiLevel

Staci si vediet vyhladat vyrobky, ktore na zvieratach testovane nie su a tie kupovat. Mna zaraza, ze to mnohych ludi doteraz nezaujimalo.....vlastne co sa cudujem, "Clovek pan nad vsetkym"....do grcu

Nela41

Neviem čo si myslíš. Bolo by ti príjemnejšie keby si si kúpila šampon a vypadali by ti po ňom vlasy, lebo ho nemali na kom vyskúšať? Videla si tie zúbožené zvieratká a ich fotky kde sú s ranami po tele? Radšej by si to mala na hlave ty? Tak sa ozvi tým spoločnostiam, že to chceš testovať radšej na sebe a problem solved. Určite sa tu nejdem vzrušovať na téme milion rokov starej vlny pobúrenia, keď je to aj tak hlúposť. Keď chceme papať zabijeme tú milú kravičku alebo zlatučké prasiatko, keď sme choručkí berieme lieky ktoré sa tiež testovali na zvieratkách, keď sachceme naučiť o ľudskom tele tak rozpitveme celého človeka od päty hore a čo? Skáče tu niekto s transparentom, že je to zakázané?
No vlastne áno, ale chcela by som vidieť výraz človeka v lekárskej starostlivosti lekára, ktorý nevidel telo z vnútra. Takže asi tak.. a kľudne ma ukamenujte

Deria

Jarny kvet, samozrejme, ze existuju firmy, ktore nerobia testy na zvieratach. Su to predovsetkym firmy, ktorych produkty su rastlinne, takze neskodne. Nevahaju ich testovat na sebe, lebo vedia uz dopredu, ze su neskodne. Lenze doba je taka, ze sa vyraba vsade kopa chemickeho, agresivneho svinstva a potom to testuju na chudatkach zvieratach. Ked od toho nepomru, clovek to moze pouzivat, uzivat. Testy prinasaju velke peniaze a zvierata, ticho trpiace tvory su zneuzivane a tyrane pre tuto chamtivost, lebo ta je silnejsia, nez vsetko ostatne. Citala som knihu, v ktorej je opisovana nezmyselnost a dokonca nebezpecie takych testov. Rocne zomiera vela ludi prave nasledkom toho, ze produkty, otestovane na zvieratach dopadli akoze uspesne, ibaze ked ich dali do obehu, ludia neprezili alebo minimalne utrpeli velke zdravotne skody. O takych pripadoch sa nikde nepise ani nehovori, take veci sa drzia prisne tajne....v zaujme vedy. (a ludskej nenazranosti!) Keby ste vedeli, co sa vsetko testuje ZBYTOCNE na zvieratkach.....:( Lebo nestaci 50 druhov cistiacich prostriedkov, musi to byt 5000 druhov!!! A tak sa uspesne nicime sami tym, ze tie svinstva kupujeme. No co uz....po mne potopa, nech to teda aj planeta pociti, ved ja sama aj tak svet nezmenim, no nie? Ide to ako po masle, ludia boli uz odjakziva manipulovatelni ako ovce.

jarny kvet

a co ste cakali? uplne vsetko bolo/je testovane na zvieratach, nie je taka znacka (ani ziadna bio/eko a neviem co) co by nebola, minimalne ich jednotlive zlozky. to si nikto nezoberie na triko, ze by syntetizovali nejaku novu zlozku a bez testov dali do predaja, ak by sa niekomu nieco stalo, nebudu riskovat obrovske zaloby a odskodne. a aj ked teraz povedzme nie je nejaka zlozka testovana a tvari sa kremik ekobio, tak niekedy v minulosti ale testovana byt musela, cize teraz su kvazicisty ale predtym to niekto za nich otestoval. a robi sa to aj tak, ze vyhlasuje velkohubo firma ze oni netestuju, su animal friendly, ale zadavaju svoje produkty do externych laboratorii a tam sa to veru testuje, ale oficialne oni nie, oni si umyju ruky. a to pisem ako studovana chemicka - technologicka.

a je pravda, ze vyvivaju sa aj ine sposoby testovania, ze nie na zvieratach nutne, ale na velmi podobnych mediach (napr. upravenych kultivovanych bunkach), ale je to drahe a pre niektorych nie su tie vysledky hodnoverne ako na zvieratach, co je smutne. ja zastavam nazor, ze ked sa chcu nejake p.ce pretrcat a gebzit si na ksichty kilo gitu, tak nech to robia na vlastne riziko a nie rozkvapkavat oci kralikom a pod. (ale samozrejme, to si ziadny z velkovyrobcov na triko nevezme). inak, nechapem logiku toho, ze radsej mysi a skrecky ako macky a psy, ako je tu niekde pisane, taka mys je rovnaky zivy tvor ako tie ostatne, nie?
kategoria testovania liekov je o niecom inom, ale kozmeticke testovanie je naozaj prilis. a aj celkovo ako sa spravaju k zvieratam ludia, keby sa spravali normalne a stacilo by im maso raz do tyzdna (co bolo kedysi viac-menej bezne) a neriesili len co si nagebzit na ksichty a spol, tak by sa mali zvierata ovela lepsie a stacil by im mozno aj normalny chov a nie tieto ohavne sposoby. ale ludstvo je rozmaznane, rozozrate a neuveritelne povrchne a hlupe, cest vynimkam.

inak k tej kozmetike, ja to robim aspon tak, ze sa snazim pouzivat minimum, miesto kremov ciste rastlinne oleje, etericke oleje, ten najjednoduchsi sampon, nefarbim sa farbou ale hennou, ziadne telove mlieko ale opat oleje ak treba, ziadne sprchove gely - obycajne mydlo (aj to si vyrabam), na vlasy ked pouzivam hennu nepotrebujem vobec nic ine, take su krasne (cize sa vyhnem kondicionerom, maskam, balzamom, lakom a neviem comu este), make up nepouzivam, som mlada a plet mam peknu aj vdaka olejom, este akurat balzam na pery, aj ten obcas nahradim kokosakom. a ked uz pouzivat vyrobky kozmetiky, tak tie, co su uz dlho na trhu, lebo tie uz testovane boli, to uz nezmenime, ale nepodporovat ziadne novinky, lebo je jasne, ze zas to nanovo sa testovalo (a iste aj na zvieratach). ale verte tomu, ze keby ste sa v tom neviem ako vrtali, nenajdete jedinu komercnu firmu, ktora by nikdy netestovala na zvieratach, nenajdete. potom radsej uz kupovat kozmetiku od lokalnych handmade vyrobcov, aj na sashe su taki, aj inde by ste nasli, kde pouzivaju fakt klasicke zlozky prirodne, ako oleje, bambucke maslo, vceli vosk, kozie mlieko a ziadne stabilizatory a nic, lebo ked si to vezmete na drobne, tak aj tie boli testovane, keby ste uz chceli byt taki dosledni (ale niekedy v minulosti, nie aktualnou zenickou, co s tym robi, ale tak to skor z toho zdravotneho hladiska je lepsie sa vyhnut).

takTojeOmG

Ty kokso to aj miss sporty ja asi odpadnem neverim a dalsie ine znacky ktore su tu uvedene ja som vedela len o MaxFactor a Palmolive ale nooo cuidujem sa tim ludom ktori maju na to zaludok pozerat sa na utrpenie nevinnych. Jeden priklad je Taliansko kde chovaju tisicky biglov a robia na nich tie svinstva. Alebo jeden z najvecieho pokusneho laboratoria je vo VELKEJ BRITANII tam sa chovaju psi macky zajace mysi potkany opice and.. a to len pre jebnute(sprepacenim) pokusy ktore mozu robit na mysiach potkanoch je to lepsie ako to robit na chudakoch psikov a macickach. A to len preto bo musia byt modelecky krasnucke do ich reklam.... tacej uz nepokracujem bo ma asi porazi....