Žiadne prsia, ani menzes

Príspevok v téme: Žiadne prsia, ani menzes
Barborkaaaa

Ahojte všetci, mám 13 rokov a 36 kg. S rodičmi som bola aj na gastroentreológii a povedali, že žiadnu chorobu nemám, len že som proste chudá a mám jesť. Jem všetko jedlo- aj mäso, aj mliečne výrobky, ovocie a zeleninu, pijem vodu, čaj. Žiadne také že džús alebo Coca-cola. Neviem, ale je mi z toho zle, keď to vidím, proste je mi na zvracanie. Nechcem byť anorektička, ani nič podobné. Strááááááááášne ma trápi moja hmotnosť. A nemám ani menzes, ani žiadne prsia. Len od prázdnin(asi od začiatku augusta) mám biely výtok ktorý nezapácha, nesvrbí, ani nič. A mám to každučký deň. Je to príchod prvej menštruácie ? Čo mám robiť, aby som mala aspoň nejaké prsia ? Vopred ďakujem za dobré rady.

Barborkaaaa

Ja Vám strašne moc ďakujem za tieto úžasné rady, že postava a prsia nie sú na svete všetko. A áno, už ma to nebude až tak trápiť, budem sa snažiť priberať, aby som mala aspoň nejakého tuku. :-)Prsia dúfajme, že narastú a dúfam, že sa časom všetko zmení, aj tá výška a postava. Ešte raz. Ďakujem Vám krásne. :-)))

PsychoPrincess

Každý má iné tempo vývinu... v 13. rokoch som mala výšku cca ako ty a vážila som ešte menej než ty... a dnes je moja konečná výška 173 cm a som veľmi štíhla - ak máš štíhlosť geneticky danú, s tým nič nenarobíš. A takisto neovplyvníš ani výšku. Ja som zhruba v 14stich rokoch veľmi vyrástla... a dobehla som tých, ktorí sa mi posmievali, dokonca aj chalanov :D. Prsia ti časom určite aspoň trochu narastú :). Viem, že sa to ľahko vraví a ťažšie koná, no snaž sa myšlienky ohľadom tvojho tela vypustiť z hlavy a zamestnávaj si myseľ niečím iným... pozri, na základnej škole sa mi mnohí posmievali kvôli tomu, že som prehnane chudá, lata atď, zas nevravím, že ma to vôbec netrápilo - to by som klamala, no patrila som medzi najlepších žiakov, venovala som sa škole, navštevovala rôzne krúžky, čiže myšlienky ohľadom mojej postavy som tým pádom eliminovala...

Severka

ani ja som v 13.rokoch nemala prsia a ani menštruáciu. Až keď som mala 14 a pol a išlo mi na 15.rok tak som mala menštruáciu a prsia som mala nulky a potom mi pomaličky rástli.

Barborkaaaa

Budem sa snažiť jesť takto aj nadalej..:) A zabudla som, som ešte k tej nevyspelosti aj dosť malá. 152 cm mám. :( (každý večer pijem mlieko)

Agnes998

Pokial normalne jes, anorekticka nebudes, mozno tak vyzeras ale su ludia, ktori maju stihlost geneticky danu. Hlavne sa neprejedaj a nenut sa pit svinsta typu cola, jedz zdravo ako doteraz. Ked ti zacnu pracovat pohlavne hormony ziskas zenskejsie tvary, aj prsia narastu, ani uz nebudes taka vychudnuta. Si uz vo veku ked uz to aj mozes ocakavat, ale u kazdeho je to ine, niekto dostane menzes v 12 niekto v 16. Ty asi dostanes neskor kedze si tak chuducka ale je to uplne v poriadku

kabel

v 13 rokoch neries, ze nemas prsia, je to uuuuuuuplne normalne
pohlavne hormony uz zacinaju pracovat, preto mas ten vytok, takze casom vsetky prejavy puberty pridu
no a vahu taktiez neries, ked zacnu naplno pracovat vajecniky, tak aj priberies na tych spravnych miestach

Toska

Barborka,v nemocnici ti veľmi dobre poradili.Ja ti radim,všetko pride aj tie prsia,zameraj sa na školu,urobiš lepšie....