Chcem byť záchranárka - aká škola?

Príspevok v téme: Chcem byť záchranárka - aká škola?
Kikuška 112

Dobrý deň.
Prosím o radu.Veľmi túžim ísť na zdravotńu školu a vyučiť sa za záchranárku. Prosím tých ľudí, ktorí vyštudovali a pracujú ako záchranári aby mi poradili akým spôsobom sa môžem záchranárkou stať. Poraďte mi školu a odbor. Som z východného Slovenska.Vopred ďakujem za každú radu.

Alexa_1

Nevravím, aby sa vzdala svojho cieľa, len som jej napísala svôj názor.
Je najlepšie ak sa pôjdeš pozrieť na danú SZŠ počas dní otvorených dverí.
Opakujem sa, je to veľmi pekný odbor, ale fakt je veľmi náročný psychicky ale aj fyzicky.
Treba počítať s tým, že odbor Urgentná zdravotná starostlivosť nie je len práca záchranára čo bežne vidíš na RZP-čkach, ale musíš prejsť aj vodným záchranárom, záchranárom v horskej službe.
Ak máš otázky tak sa kľudne pýtaj.

PsychoPrincess

Na margo komentárov - vzdať sa niečoho bez toho, aby som to skúsil? Zbabelé... len nech si dievča ide pekne za svojim snom... má si vybrať niečo, k čomu ju to neťahá len kvôli tomu, že z pohľadu iných je jej vysnívaný odbor náročný? Pokiaľ nevyskúša na vlastnej koži, nezistí... Mňa tiež koľko ľudí odhováralo od toho, čo študujem, že to bude hrôza des ... ale nevzdala som to... Fandím ti :).

Kikuška 112

Ďakujem všetkým za vyjadrenia.
A chcem sa ešte opýtať aké máte skúsenosti na zdr. škole v KE kukucinova ??

Alexa_1

Už na prijímačkách musíš dokázať, že máš určitú zdatnosť. Prijímačky sú z plávania, člnkový beh, vytrvalostný beh,...
V každom ročníku sú dosť vysoké limity na zvládnutie predmetu Kondičná príprava. ...presne ako tu už niekto písal.

jrdhhf

dost pochybujem zeby si to zvladla. mozno ucenie ano, ale bez telesnej ktoru nespravis nemozes uspesne prejst do dalsieho rocnika. skus si dat svoju vahu za rok dokopy a prihlas sa tam potom. tam sa robia aj prijimacky z fyzickych testov ako plavanie. a clovek ktory nijako netrenuje a nesportuje len tazko spravi tie prijimacky a na telesnej bude mat velke problemy

eliasboss

hfdg... takže si myslíš, že ak pri mojej váhe cca 70 -75 kg a výške cca 165 cm, nezvládnem TV na takejto škole? Teda ak by mi šli ostatné predmety....

hfdgsg

samotne studium je tazke. ak nemas hlavu na u enie sa diagnoz, latinskych nazvov, liekov a zlozeni liekov, ich ucinnych latok, vedlajsich ucinkov atd atd... dalej je narocna telesna. musis vediet dobre plavat, mad velmi dobru kondicku, behat, budes sa zlanovat. z kopcov atd.

eliasboss

Mňa by zaujímalo, čo konkrétne je na štúdiu zdr. záchranára ťažké...? Prečo je to ťažké - vysvetlite mi dôvody, prečo sa na túto školu alebo odbor záchranára nehlásiť. Ďakujem

Alexa_1

Rozmysli si to dvakrát predtým ako sa na štúdium dáš! Ja som vždy chcela byť záchranárka a teraz by som ešte raz na školu nešla. Skopírovala som Ti z príspevkov čo som písala jednému chalanovi, že prečo!
Inak buď pôjdeš na pomaturitné štúdium, alebo na Bc. + Mgr. štúdium na SZU (aj ja tam študujem), alebo na Prešovskú univerzitu, príp. na Katolícku univerzitu do RK. Ak máš otázky tak sa pýtaj! :-)

Je to síce veľmi pekný odbor, ale aj veľmi náročný.

Ja som s učením nikdy problémy nemala a nemám ani teraz, ale s tým úsilím čo vyštudujem Urgentnú zdravotnú starostlivosť by som v pohode vyštudovala medicínu.

Ak niekto nie je fyzicky zdatný, radšej nak sa ani nehlási na tento odbor. "Telesná" je veľmi silná. Klinické predmety máš takisto ako aj na LF, plus máš dosť predmetov aj mimo týchto klinických.

Je to podľa mňa odbor skôr pre chlapcov, lebo po svojej súvislej praxi v zime mám problémy s driekovou chrbticou a s vyskočenou platničkou. Niekedy dvíhaš ťažších ľudí ako si ty sama. Ja mám výšku 164 a 45 kg, takže nič moc.

Taktiež psychicky aj keď si myslíš, že to zvládneš nie je to vždy tak.

Po 1. ročníku už máš prax v nemocnici, v 2. ročníku na ARO a na RZP.

martiiin

Pokial si z východu tak SZS Kukucinova KE - pomaturitne studium, alebo Presovska univerzita - katedra zdravotnictva - urgentna zdravotna starostlivost ... :) vela stastia