Velky strach zo smrti

Príspevok v téme: Velky strach zo smrti
sewie

v poslednej dobe ma stale prenasleduju myslienky na smrt...neviem ako mam dalej fungovat s vedomim ze aj tak o par desiatok rokov nebudem...neviem si predstavit ze jedneho dna proste zhasnem a koniec...nic...nebudem vnimat citit, nebudem exisovat...planeta sa bude tocit dalej, vsetko pojde ako predtym ale ja zmiznem...ked na to pomyslim, mam z toho paniku a vpodstate si prajem aby som sa nikdy nebola narodila a nemusela sa nad tym trapit...neviem co mam robit...neviem preco to vlsatne ani pisem...na smrt liek nie je...je to fakt...kazdy tam raz musi...cas bezi rychlo a ani sa nenazdam a budem na rade ja...a potom tma...

phoe

ja ako decko som sa zas nevedela dočkať kedy umriem...teraz mám pocit že mám hrozne malo času na život...ale konca sa nebojím, lebo mi aktuálne nehrozí. Smrť môže bolieť a nemusí, najhoršie je asi ostať nemohuci, to je horšie ako smrť.

sewie

luciano, nieco take som aj ja pocula...ze dusa existuje a po smrti zije dalej vo vesmire, ale velmi ma to neukludnuje...i ked ako mozem odsudit nieco co nepoznam...poznam len jednu formu bytia-fyzicke telo a jeho ovladanie...mozna ta ina forma bytia ma tiez cosi od seba...

luciano

Zo smrti nemusíš mať strach. Smrť je len začiatok niečoho nového. Je už takmer vedecky dokázané, že vedomie po smrti fyzického tela existuje ďalej v inom rozmere. Stáva sa súčasťou vesmírneho vedomia. Za určitých okolností sa rodí do nového tela bytosti kdekoľvek vo vesmíre. Je to večný kolobeh znovuzrodenia a smrti.

andm

Sewie: Neviem, ci Ti to pomoze, ale uplne Ta chapem, podobne myslienky mam aj ja... v podstate skoro rovnake... A tiez mam pocit, ze mi miestami hrabe :) Ako proti tomu bojujes? Je nieco, co Ti pomaha?

Neviem sa zbavit pocitu, ze vsetko, co robim, je vlastne zbytocne... Ale na niecom predsa musi zalezat...

Ako proti tomu bojovat?

andm

Sewie: Neviem, ci Ti to pomoze, ale uplne Ta chapem, podobne myslienky mam aj ja... v podstate skoro rovnake... A tiez mam pocit, ze mi miestami hrabe :) Ako proti tomu bojujes? Je nieco, co Ti pomaha?