Smotanka verzus modre z neba?

Príspevok v téme: Smotanka verzus modre z neba?
novinka73

Jurdiniova :cez vikend mi ostalo zle z toho , ze jedna "modelka! cize stetka mala na sebe handry za 60 000 eur ...a potom zase v stredu zacne Rozboril ukazovat hladne deti bez elektriky...

nie je vam ludia z toho zle

cely svet sa mi zda naruby , preco su rozdelene takto peniaze ..mlady hokejista alebo futbalista , pripadne herci dostavaju neskutocne peniaze a na druhej strane deti zomieraju od hladu

ukazu v modrom z neba nejake postihnute dieta , ktore nema ani na vozik a vzapati slavny futbalista alebo ina celebrita mu velkodusne da velky sek na ktorom su metrove cislice velkodusnych tisic eur , alebo cely kolos nejakej spolocnosti ...
mne je z toho zle cela spolocnost je chora aj cely svet

phoe

Poznam ľudí, a je ich dosť, ktorí sú jednoducho leniví niečo spraviť so svojim životom. Ponuknes im riešenia, možnosti, ale nakoľko to od nich vyžaduje nejakú aktívnu účasť a nie len frflanie, nespravia nič, povedia že sa to nedá a použiju argument bez padnej hodnoty, alebo z nich vyjde že veď vlastne im stačí to čo majú. Lebo majú niečo spraviť, čistá lenivosť. Ked je niekto šikovný a akčný a ma úspech, tak ho ohovoria. Mňa skôr mrzí, ako sa tu cielene likviduje stredná vrstva rôznymi opatreniami a zákonmi, v politike sa presadzuje rodinkarstvo, úplatkárstvo, ritolezectvo a stranictvo. Z chudobných robia ešte chudobnejších a vládne nám neodborna oligarchia. Cigáni nič robiť nebudú, lebo nemusia a nikdy v sebe nemali potrebuje niečo robiť. Su to kocovnici a zlodeji, dedia ten spôsob života a sú čoraz blbsi, vďaka nám, lebo ich v tom podporujeme.

0vecka

praveze kebyze jedina cesta k peniazom bola ze clovek nieco robi (co su v podstate ti co maju +-10k v sukromnych firmach) tak nepoviem nic ale najme tych hornych par percent su ti co tie peniaze ziskali na ukor inych.

Pozrite si napr na youtube kanal Martin Dano tam vysvetloval ako sa dostala k fleku Dana Meager. Zhodou okolnosti bolo vyberove konanie v okruhlej zasadacke (paralela k ovalnej pracovni) kde okrem nej nikoho ineho nepustili.

To ze ma nejaky generalny riaditel nejakej firmy 10-20k to ma vobec nesere. Sere ma ked niekto z ulice dostane flek z nadstandardnym prijmom a posere co sa da a dostane odmeny.

Prezyvka55

xxy nie je to chore je to normalne :D ten bohaty asi nieco robil ze tie peniaze ziskal nie? :D
Zavidis futbalistovi? tak kludne sak chod hrat futbal zarob aj ty, aky problem?

xxy

no bohuzial, vzdy boli chudobni a bohati a tak to aj bude. je to sice chore, ked sa nad tym clovek zamysli, ale tuzba po peniazoch a moci je u vela vela ludi veeelmi velka. takze preto to tak je. a idealny system neexistuje, resp. este ho nikto nevymyslel, takze ak na to prides, daj vediet, patentujeme to.

Prezyvka55

novinka73 vela bohatych ludi dava chudobnym len tak bud pre dobry pocit alebo neviem preco, nejde o hovno z neba a na druhej strane pre toho chudobneho aj darcek z hovna z neba je aspon nieco ako keby dostal fakt len to hovno teda nic. Cize aj ked je ta relacia blbost v konecnom dosledku na tom chudobny v strete nie je.

Prezyvka55

Inak bohati ludia si na svoje veci vacsinou zarobili, ked raz chodis do banky mas uver alebo hypo a nadavas na banku tak nadavas aj sam na seba, lebo ju podporujes, ked pozeras somariny v tv podporujes judiniovu ked kukas na real podporujes milionove platy pre futbalistov, ked kupujes nejaky produkt podporujes jeho vyrobcu, ze maju prachy ano maju, ale vymysli nieco lepsie ponukni alternativu, za to ze maju prachy mozu ludia. nevidim dovod preco by mali z nich niekomu nieco dat, sak nech sa aj druhy posnazia a nech vymyslia nieco lepsie.

Prezyvka55

0vecka v ciganoch je pracovity potencial, len by ich trebalo rano zobudit a cely den nad skupinkou by stali co ja viem 5ti manici so samopalmi a cigoskovia by robili a verim tomu ze by ulice boli vylestene od spiny.
Podla mna to treba vyuzit a davky vyplacat len za robotu :), skoda ze stat sa nema aby zorganizoval take brigadky ale im za prd dava peniaze, pritom vonku je spina bordel co by kludne mohli cistit cigani.

0vecka

2 phoe toto je blbost. Podla mna sa ma stat o ludi postarat. Si myslis ze tych par bezdakov co rocne zamrzne si to sami vybrali? Jasne su ludia sikovny menej sikovny, alebo lenivy pracovity, ale stat neni o tom aby zabezpecil slusny zivot len tym sikovnym a pracovitym ale vsetkym.

Akoze mne je to jedno ale mali by sme si uvedomit ze v tych 500 000 ciganoch je pracovny potencial ktory nevyuzivame.

phoe

Treba si uvedomiť aj to, že mnohí z tých ľudí sú chudobní a bez prostriedkov, lebo si to sami spôsobili. Sociálna sieť by mala fungovať tak, aby každý, kto sa snaží, dostal co potrebuje a čo si snahou vydobije. Napr decká v osadách sú v podstate odsúdené na nanič život, lebo socialka nepríde a nevezme ich ich zaostalym rodičom, nepokusia sa ich vzdelávať. Miesto toho vyplácajú ich rodičom sociálne dávky a rôzne príspevky, o ktorých sa bielym ani nesníva. Príspevok za to že decko chodí do školy ??