Neviem či chcem mať deti

Príspevok v téme: Neviem či chcem mať deti
dandeliona

1. kedykoľvek prídem na návštevu kde sú deti, je tam bordel, krik, stres a vo vzduchu cítiť nervozitu. moje kamarátky s deťmi sú pribraté, nestíhajú samé seba, majú mastné vlasy a pod. - väčšinou je muž celý deň v práci takže sa ani nedivím

2. finančná záťaž a budúcnosť, čo im ponúknem keď sama mám hypotéku na 30 rokov a už teraz ide všetko po známosti? načo im bude VŠ keď bez známosti pôjdu za pás? do akého sveta ich privediem, keď všade sa týrajú zvieratá, vraždia ľudia a sused závidí susedovi krajší ker v záhrade?

3. pôrod - buď trauma z bolesti na celý život, alebo doživotná jazva a bolesti po cisárskom reze

Čo s tým? Mať deti mi príde skôr ako záťaž než radosť! Je to len obmedzovanie! Mám 29 rokov.

luciano

Nič si nevyčítaj. Tvoj postoj k deťom je pochopiteľný. Ja som šťastne ženatý už 27 rokov a s manželkou sme sa dobrovoľne rozhodli, že deti nebudeme mať. A dodnes toho neľutujeme. Životnú energiu a čas sme venovali kariére, koníčkom, cestovaniu a podobným aktivitám. Viedli sme bohatý a činmi naplnený život, pri ktorom nám deti vôbec nechýbali.

dandeliona

ja proste mám pocit, že to nezvládnem! chcem mať deti s mužom ktorého milujem, ale toto všetko hrá proti. a že je tých dôvodov sakramentsky dosť...