Časté popíjanie, zadržovanie vody v tele? Kazí sa mi pečeň?

Príspevok v téme: Časté popíjanie, zadržovanie vody v tele? Kazí sa mi pečeň?
pečeň

dobrý večer, po práci vypijeme aj pol litra vína každý pri telke a sem tam cez víkend aj tvrdé popíjame, trvá to nejakú dobu. Nemám problémy nepiť, skôr je to taký zvyk..V poslednej dobe, posledné dni mám nafúknuté brucho, naliaté vodou, cítim ako tam je, keď si na brucho zatlačím, počujem ju. Môže to byť z toho? Tiež mávam ráno rozšírené póry a to som nemával. Z čoho to môže byť? Ďakujem.

RNG

Alkohol rozpusta v tele tuky, ale kedze sa v peceni enzymaticky rozlozi, tuky v nej ostanu a ukladaju sa. Ked prilisne preplnia tukove bunky(stetoza),pecen stvrdne , tukove bunky zacnu praskat, vytvoria sa na peceni jazvy=cirhoza.
To poskodi normalnu cistiacu cinnost pecene a moze viest az k zlyhaniu=smrt.
Pecen sa da odtucnit zvyseni toku zlcio, na co je protokol dr Berksona, tiez branim lecitinu, ktory tuky emulzifikuje a presuva v tele a dobry odtucnovac je aj calcium D- glucarate, v davkach 2 x 1 gram

adriiiiii

Si na dobrej ceste stat sa alkoholikom pozor na zavislost.Urcite mas problem nepit vyhovarat sa na zvyk je trapne sam si nechces priznat ze pijes.Nepi ziaden alkohol a budes mat po probleme.A ano alkohol vplyva negativne aj na plet.