Neviem ako ďalej

Príspevok v téme: Neviem ako ďalej
Kika13452

Dobry den.... chcela by som poprosit o radu.... naozaj uz neviem ako dalej....mam 22 rokov. Študujem na vysokej škole. Moji rodičia su rozvedení uz asi 18 rokov. Od mala sa o mna starala mama. Problem nastal ked som bola asi tretiacka na strednej skole. Moja mama sa o mna prestala financne starat. Zacala sa mi za vsetko vyhrazat. Nechcla mi davat peniaze na vlak do skoly. V skole som mala stasne vela vymeskaneho. po skonceni strednej skoly som chcela pokracovat na vysoku a aj som pokracovala ale situaciu doma to este zhorsilo. Mama mi nechce davat peniaze ani na oblecenie ani na hygienicke potreby ani na cestovne do skoly. Dokonca sa musim stravovat za vlastne peniazky z uboheho socialneho stipendia (20€) a brigad ktore musim stihat popri skole.... co ma odraz na mojom priemere. Najlepsie by bolo ist prec zo skoly a zacat niekde pracovat.... ale kde???? v dnesnej nezamestnanosti. :( Podla zakona by sa o mna mala mama starat do 26 rokov.... nie? ja uz naozaj nevladzem.... som uplne zodrata psychicky aj fyzicky z tohoto vsetkeho... neviete mi prosim niekto poradit.... ako donutit mamu aby sa o mna starala...? aspon keby mam co jest a na autobus do skoly..... myslite, ze dako pomoze ked ju pojdem udat??? :( ---- za kazdu reakciu dakujem....

kika13425

dobry den..... ja sa len strasne bojim, ze sa to bude dako vysetrovat.... a nic sa nedokaze..... lebo moja mama je strasna "herecka" a aj moja babka....celu situaciu by to len zhorsilo.... strasne sa bojim, ze mne uz nie je pomoci.... :(

kablica

oznam to na odbore socialnych veci na urade prace, kam patrite. si nezaopatrene dieta pripravujuce sa na buduce povolanie a matka sa o teba MUSI starat. chod cim skor a opytaj sa uradnicok, z coho mas zit.