Zamilovany?

Príspevok v téme: Zamilovany?
Chavier

Zdavim vas, chcem sa opytat na vas nazor ... Som zenaty 4-roky, par rokov predtym som s manzelkou chodili nez sme sa vzali. Poslednu dobu zhruba nieco vyse pol roka to byva trosku viac napate castejsie hadky ale stale sa to nejako utrasie my sa udobrime a takto to pokracuje dalej... to je jedna vec. Dalsia vec je, ze sa pravidelne raz za 1-2 tyzdne stratavam pracovne s jednou zenou zhruba 2 a pol roka je to pohladnejsia zena je to typ, ktory sa celkom paci muzom. Ja som ju bral viac menej normalne (pracovne) nic zvlastne a specialne tam nebolo. Zhruba pre 3/4 rokom som si vsimol, ze mi je v jej spolocnosti nejako prijemnejsie trochu viac ako by bolo zdrave a patrilo sa na zenateho muza :-). Zacal som na nu coraz castejsie mysliet, aj ked to nebolo vedome a ani som na nu mysliet nechcel nevedel som ju dostat z hlavy proste tam stale bola. Neustale mi zbehavali myslienky na nu pri roznych moznych situaciach. Zacalo sa mi s nou snivat ale neboli to sny eroticke ale skor take zamilovane a take, ze sme boli v tych snoch partneri. Myslel som si, ze to je docasne a ono to prejde ale neprechadzalo. Potom som sa nejaku dobu s nou nestretaval a myslel, ze zide z oci zide z mysle ale nic vobec to nepomohlo bolo to stale rovnake ak nie intenzivnejsie. Z jej strany nepocitujem ziadnu specialnu naklonost aj ked je mila a usmievava ale to je mam pocit, ze k takmer vsetkym. Mozno len zle citam signaly ale nechcem si nic namyslat. Len na upresnenie mam peknu a pritazlivu manzelku osobne ju povazujem za krasjiu ako zenu, na ktoru neviem prestat mysliet. Takze v tomto pripade to nie je zeby som chcel alebo tuzil po niecom "lepsom" ale ono to niekedy az tak nebyva o tom. Navyse manzelka neviem ako ma zacala upodozrievat, ze som do nej zamilovany, aj ked jej o tej zene vobec nerozpravam asi to bude to zenskou intuiciou fakt neviem. Tvrdi, ze neznesie zit s muzom, ktory tuzi po inej zene, ze radsej takyto vztah nechce, ze psychicka nevera nie je o nic lepsia ako ta normalna atd. Ja jej tvrdim, ze odkial to nabrala, ze su to iba jej domienky a pod. cize snazim sa zatlkat aj ked pravda je asi ina avsak keby som visiel s farbou von tak by to skoncilo najskor rozchodom :-(. Mam strasny tlak a pocit, zeby som mal povedat zene, ktoru stretavam pracovne ako ju neviem dostat z hlavy ako sa mi s nou sniva a pod. nic specialne od toho neocakavat urcite nie, ze sa mi hodi okolo krku a povie, ze u nej je to rovnake ani nic podobne skor ocakavat , ze bude na mna pozerat ako na nie uplne kompletneho a je mozne sa dost strapnim ale aj napriek tomu by som s tym chcel vyjst von je vysoko pravdepodobne, ze tym nic neziskam a jej maximalne stipku zalichotim (ak vobec). Mozno sa pohnu veci nejakym smerom, aj ked neviem akym ... Aky je vas nazor mam vyjst s citmi von alebo to nechat tak a ticho "trpiet" a cakat, ze to prejde aj ked kto vie kedy a ci vobec ... Vobec to nie je takze zeby som kazdu chvilu tuzil po nejakych zenach skor naopak aj ked mi nejake zeny prejavili naklonost, ked som chodil s mojou mazelkou alebo uz sme boli manzelia tak ma to na chvilu potesilo a to bolo asi cele. Inac mam uz cez 30 a nieco podobne sa mi uz nestalo velmi velmi davno. Dakujem sa vase reakcie.

kitty88

Podla mna ak si sa zalubil ma to vyznam a to taky ze tvoja zena ma tiez pravo byt stastna ale s niekym inym zrejeme... rozidte sa nech aj ona ma sancu stretnut niekoho kto jej opat da pocitit ze je krasna uzasna a milovana ..lebo to ty uz jej zrejme nevies dat pocitit... a ty bud chvilu sam a vtedy sa ukaze :)

Lea99

Chavier,
Agnes ma 100% pravdu ze niesi clovek vhodny do manzelstva. Si strasny snilko, nezijes v realite ake snivas a ruzis po inom co mas a namyslas si kadejake hovadiny ze sa ti "zakorenila v hlave" a samo to robi ze nanu myslim ty vobec o tom nemas zaujem a nesuvi to s tvojimi problemami v manzelstve a pod. snilkovske kecy... Namyslas si ze je to mozno osud a pod. nezijes vobec v realite. Ja ti poviem nieco kazdy kto ti tu co popisal je 100% pravda aj ked sa to necita lahko a pripadas si nepochopeny, ale ja ti poviem casom nie teraz zistis ze tyto tu ludia mali vsetci pravdu. Zalubenemu cloveku a este takemu snilkovi sa casto vymika realita. Poznam to tak ze ja som tiez snilko takze viem o com pisem ale potom sa casto clovek spameta a povie si ja som ale debil a takto ti ten pravy zivot unikne pomedzi prsty ked budes stale tuzim a snivat po nieco inom nez prave po tom co mas! A prepac ja som zena a kedy by na mna teraz nejaky zenaty chlap vybalil ze sa do mna zalubil, sorry tak by tak klesol v mojich ociach a povedala by som si to co je toto za debila to nieke chlap ako sa vravim s "velkym CH" a nezakopla by som onho ani nahodou odpisala by som takeho chlapa hned!!!! Ale nejaka putka hlupa by sa mozno chytila. Tak porozmyslaj ako chces vyzerat pred tou zenou! Ako pisu ked mas problemy v manzelstve ries ich ako chlap a netahaj 3 osobu do toho.

Chavier

MultiLevel urcite nechcem ostat v tom, ze uvidim co bude a zotrvat nestastny.Nechcem robit nestastneho seba ani ludi okolo mna v konecnom dosledku. Chcem len tomu nechat trosku casu ja neviem tyzden, dva maximalne mesiac trochu si vsetko zrovnat v hlave pokusit sa primarne sustredit na to manzelstvo urobit pre to este to co dokazem a je v mojich silach. Ked budem vidiet, ze aj napriek tomu to nejde a nezlepsuje sa to tak sa to pokusim uz vazne riesit , aj ked to nebude lahke. To ci poviem spominanej zene, ze sa mi usidlila v hlave a nechce ist odtial prec urobim na zaklade okolnosti a pocitov ale pokusim sa sustredit momentalne hlavne na manzelstvo a zvysok riesit skor az ked budem mat v tomto jasnejsie.

Agnes998

Chavier ty nie si zrovna typ pre manzelstvo. Si zenaty len styri roky, uz ta manzelstvo nebavi, uz sa ti zena okukala a uz pozeras po inych. A tato veta: "To co som zacal pocitovat zacalo skor ako zacali problemy v nasom manzelskom vztahu." naznacuje, ze si si tie problemy asi najskor sposobil sam. Mal si pekne manzelstvo ale zblaznil si sa do inej zeny a davas to najavo tak okato, ze si to vsimne dokonca aj manzelka. Ani sa jej nedivim ze sa jej to nepaci a ze sa kvoli tomu vase manzelstvo ruca. Vies, mozno ti poviem novinku, ale urcite ziadna zena nezije stastne a nie je spokojna, ked jej manzel zboznuje inu. A ty sa este cudujes ze sa hadate. Ty sa radsej rozved a ostan sam. Nie si vobec typ na dlhodobe vztahy.

MultiLevel

Chavier, ja ti napriklad nepisem preto, lebo sa citim skrz teba ako ukrivdena manzelka co sa stara o chlapov full servis. Moje manzelstvo je ine. Nestojim pri hrncoch, neupratujem ako blazon, neobskakujem chlapa ako posledna putka, takze nepisem v mene ohrdnutych manzeliek, ako tu bolo naznacene :-D Pisem ti ako clovek, ktory nema rad pretvarku a ktory sa radsej vsetkeho vzda, len aby bol stastny a pritom nikomu nebude ublizene
To co teraz robis, tento tvoj postoj "uvidim co bude", je velmi typicky pre ludi...Radsej zotrvaju nestastni, akoby mal hned nieco riesit. Ak citis, ze to uz so zenou nema zmysel, tak to ukoncite predsa. Len probuh neklam ani zenu ani seba..Sama ti povedala, ze by nezniesla ak by si bol s nou a miloval inu zenu. Preto ak sa to manzelstvo neda do poriadku, radsej sa rozvedte aj keby si mal byt sam
Rob tak aby si bol stastny

Chavier

Dakujem vsetkym za reakcie, aj ked vidim, ze iba zopar ma uplne chape a pochopili ako napr. LILIII,claire a pod. Myslim, ze to co citim k ikriminovanej zene nema az tak vela spolocneho s tym, ze to v nasom manzelstve nie je uplne ruzove (skor opacne). Skor to ide tak paralelne. To co som zacal pocitovat zacalo skor ako zacali problemy v nasom manzelskom vztahu. Ja viem, ze ziaden vztah nie je dokonaly a nikoho si neidealizujem (aj som pisal ze vidim u tej zeny nedostatky). Ani nechcem podvadzat a niekomu ublizovat. Ta zena sa mi dostala do hlavy a snov bez toho som o to pociatocne stal. Necham tomu asi zatial taky volny priebeh pokusit sa to nejako zlepsit v manzelstve a ked bude prilezitost, vhodna situacia a budem mat pocit, ze to mam povedat tak sa to pokusim povedat a mozno aj nie. Necham to trosku na to ako to okolnosti zariadia. Kazdopadne, ked nieco podniknem tak vam dam o tom vediet.

September

Chavier, a si si isty, ze svoju manzelku uz nemilujes? Ze je to uz s nou cele zatebou? Mozno vam cosi chybalo vo vztahu, mozno ste uz v stereotype, tak potom ten clovek citmi podvedome hlada uspokojenie inde. Ani sam si to uvedomovat nemusi. A tak si sa zahladel do kolegine. Lenze to neznamena, zeby si sa mal teraz preto zo svojou rozist, aj ked si zrejme zamilovany do niekho ineho. Ale urcite vies, kto je ten dôlezity, spolahlivy, verny, milujuci. Urcite vies, ze ta tvoja sa do teba zamilovala, pretoze videla v tebe nieco viac ako u ostatnych. Bol si a podlamna urcite stale si prenu ten najdokonalejsi na svete, inak by sa prave do teba nezamilovala. Ona je ta, ktora si ta vazi, cenni, mysli na teba... Naozaj chces tuto osobu vymenit len za nejaku krasku z prace? Nestabilnu, ktovie co je zac. Vies aky je svet skazeny. Koleginu mas slobodnu a je krasna, ktovie co s kym robi vo volnom case...
Ak fakt stale nedokazes precitit k svojej manzelke, tak sa skus vzit do situacie, kde by mala velmi vazny az smrtelny uraz, rakovinu, a ostavalo by jej len nejaka chvyla alebo doba zivota... fakt by si nic k nej v tej chvyli necitil? Vôbec by to tebou nepohlo? Vcit sa do tej situacii, ked sa ti to podari, ak to dokazes, tak ten cit na ktory si pri nej zabudol, najdes.
A este nieco, co ti mozno pomôze. Stereotyp-nieco zacne chybat vo vztahu-podvedome to hladas mimo vztah-zahladis sa zrejme na ten jediny objekt ktory si mal pri sebe a dostupny-vosla ti do hlavy-zamiloval si sa-si z toho celeho uplne nesvoj, zmeteny, pretoze si predsa zenaty, nechapes ako sa ti to mohlo stat, dostal si strach-manzelka si to vsimla, strach sa stupnuje, pretoze samozrejme nechces rozvod, ani ziadne narusenie domacnosti, stale rozmyslas co sa to sakra deje-podvedome sa strach stupnuje, zo straty manzelstva, z toho, ako sa to mohlo vsetko stat, ako to povedat manzelke, zacinas sa bat aj vlastnu manzelku, ako jej to len povedat vysvetlit, tolko si jej toho slubil... nevies co mas robit, zacinas od strachu utekat a teda utekat od manzelky, zacalo to stereotypom, nasledky viedli k tomu, ze mas strach z manzelky a tak chces odist,, vsetko sa to deje podvedome, tak ti vztah praveze este upada a este viac sa namotavas na koleginu, tvoje city idu od manzelky na koleginu.... tvoja manzelka si bude urcite takmer ista, ze si donej zamilovany, ty to prednou popieras, pretoze sa bojis, bojis, ze to nepochopi,, no vlastne ani ty to nechapes, snazime sa ti to vysvetlit, ked to pochopis, môzes a dokonca musis ist s tym von aj pred manzelkou, a vysvetlit jej to, ona to urcite pochopi,, my niesme ziadne stroje, ktore sa naprogramuju a idu si jednou cestou, obcas sa stavaju nepredvidane veci, zamiloval si sa do druhej, niesme stroje, v zivote ako stale aj ked niektory pomenej, vzdy sa pocas zivota zamilujeme do niekoho ineho, a nebude to len raz, ale musis vediet, co je to dôlezite a rozumne, nerozhodni sa zle. Urcite mas skvelu zenu, len ten vztah natera prituhol, lebo sa nezveladoval. Povedz svojej manzelke, ze mala pravdu, povedz jej to priamo a narovinu, pri stole z oci do oci, povec jej ze si sa zamiloval do kolegine. Lenze, vies kto je v zivote pre teba ten dôlezity, a ty chces ostat s tym clovekom do konca zivota, ze si vas vztah zanedbaval, prestal si ho zveladovat. Ze to chces napravit, ze chces znova zabojovat o jej srdce, chces ju opat milovat. Nie koleginu, ale ju. Skus jej to vysvetlit tak energeticky, s elanom, akoby s novuozivenim. Aby videla ze ty to fakt takto chces, a uz sa aj z toho tesis, ze si to zvladol, presiel tym, skus ozivit svoju, vasu lasku. Popros ju o odpustenie. Povedz jej, ze si to tajil z toho dôvodu, lebo si sam nevedel co sa deje, a predsa si nemohol jej nieco take povedat, lebo by vam to cele krachlo. Nemohol si jej to povedat, musel si klapam, musel si sam najprv pochopit co sa deje, a uz to vies. Nemajte pred sebou tajnosti, ona o tom takmer urcite vie, takze jej to musis povedat a vysvetlit. Tolko rokou v manzelstve, uz by sa hodilo aj babo:P, a problem stereotyp bude zazehnany:) ,, dufam ze som napisal vsetko co som chcel, snad nie zbytocne, snad som sa trafil a vysvetlil, co sa deje, drzim vam palce:)