Trend mladých bývať doma - váš názor

Príspevok v téme: Trend mladých bývať doma - váš názor
Cukrikova

Obaja s priatelom mame 25 rokov. Skoncili sme VS, ja pracujem, priatel si pomaly rozbieha tiez karieru. Nase zarobky su dost nizke, respektive vyzijeme z toho, ale neodlozime si takmer nic bokom. Chodime spolu 4 roky, pocas toho obdobia sme sa videli najma cez vikendy, priatel totiz dochadzal za skolou do ineho mesta. V pohode sme to zvladli, ale dalsie roky tak zit uz nechcem. 4 roky mi stacilo....myslim, ze je cas, kedy by som tuzila po spolocnom byvani. Priatel vsak o tom nechce ani pocut. Chce aby sme byvali doma az kym nebudeme mat dostatok penazi na kupu niecoho vlastneho (odmieta platit niekomu cudziemu podnajom). Priatel, aj jeho mama ma presviedcaju o tom, ze teraz je taky trend, ze mladi ludia byvaju doma a ze to caka aj nas. Okej, trend netrend, chapem, ze ekonomicka a socialna situacia brani mladym v osamostatneni sa, ale poviem vam, co mi vadi na byvani doma. Ze sa tiesnime bud u neho alebo u mna v izbe a za zadkom mame vecne jeho alebo moju mamu ako nam nosia jedlo. Moja mama je taka, ze ma necha doma varit, ale priatelova nam pripravuje vsetko od ranajok, obeda az po veceru. A nenecha mna absolutne u nich nic pripravit.
Kym ja doma upratujem, nakupujem jedlo, periem, prispievam na ucty a robim si sama jedlo, priatel vyuziva pohodlie mamineho servisu a nema zaujem sa toho vzdat. Vsetko to skryva za to, ze z domu odist nemoze, lebo nemame peniaze na vlastne byvanie. Pritom doma nic nepomoze, nepohne absolutne prstom, len vyuziva to pohodlie doma......Bojim sa, ze takeho chlapa nechcem. Nechcem ani taku buducnost, nepaci sa mi cely tento trend, zaroven neviem ako proti nemu bojovat. Chceme odist do zahranicia o rok, dva, ale dovtedy budeme na hromadke u neho, alebo u mna a za zadkom mat maminky. Ak ma niekto k tomu nejaky nazor, vyjadrite sa prosim. Ak niekto nieco podobne preziva, dajte tiez svoj nazor. Dakujem

Prezyvka055

martina654 kto robi za 500 euro na plny uvazok a ma vysoku skolu mal by pouvazovat o vrateni vysokoskolskeho diplomu.

BARANIDLO

boha Ovca ty kde zijes? Priemerny plat na svk je 950 eciek? Ti je*e?
to beries z tych statistik ci co? Chod za beznymi ludmi najma na vychod a uvidis tych 950 eciek. Len kolko ludi robi na dohodu alebo polovicny uvazok ako Slobodna spominala tu. Ani v hrubom to necini 950 eur.
nerataj tych co su na postoch riaditelov, manazerov, bankarov, doktorov. Len ja poznam kopu ludi co robia za 300, 400 a 500 eur. A mnohi robia za 400 v hrubom takze po odpocitani odvodov ti vyjde co?
Nezijes na svk asi uz dlho tak nevies o com tocis.

0vecka

a co ze ho nema polovica ludi .. je jasne ze ho ani nemoze mat. ak ma jeden clovek viac ako 2x primerneho platu tak okamzite nieje mozne aby mala vecsina priemerny...

napr podla tohto clanku maju priemerny plat a viac 42% slovakov... imho ak niekto zarobi 900 EUR a daju sa dvaja dokopy tak fakt neni problem si to byvanie zariadit.... akoze je mi jasne ze to nemoze mat kazdy ale taka polovica ludi ano

www.platy.sk

martina654

ovecka v mojom okoli je mozno par ludi co na vyplatnej paske videlo 800-900 eur ale drviva vacsina sa drzi na hladine +-500 a to maju aj vysoke skoly.. takze tak

divoska111

a naco sa vlastne dnes ludia beru? aby zena prisla za par rokov domov s deckami spat k rodicom a utvrdili sa v tom ze im to nevydrzi?

adr1a.

Ovecka. Poznam dost VS s rokmi praxe co este ten priem.plat na SK nedosiahli a zrejme tak skoro ani nedosiahnu. Ludia s maturitou a bez nej su na tom fin.este horsie a su radi ak maju vobec tych 400e. Mozno remeselnici zarobia lepsie. Ako pise slobodna. Pozri ako sa to vypocitava. A sme doma)

Slobodna

0vecka pozri si, ako sa vypocitava priemerny plat, to neznamena, ze ten priemerny plat maju vsetci. Drviva vacsina Slovakov ho nikdy nevidela a zial, ani neuvidi. Hej a nezamestnanost na Slovensku prudko klesla, lebo vacsinu nezamestnanych vyradili, pod tlakom odisli sami, alebo pracuju na dohody. Vidno, ze na Slovensku nezijes a veris tomu, co sa vypusta do sveta.

kkkkkk

0vecka - väčšina ľudí berie podpriemer.
Filip TT - do úvahy ber dochádzanie za prácou, s tým súvisiace ďalšie náklady na dopravu, časová strata, auto, zápchy v špičkách.

Filip TT

Tiez som volil radsej byvat u mamy, kym som bol slobodny. Nevidel som v tom ziadnu vyhodu sa osamostatnit. Tiez som mame pomohol co bolo treba. Ked uz ale clovek zalozi rodinu, vtedy ma vyznam ist byvat samostatne aj ked sa to predrazi.

Ono by to byvanie nebolo ani tak drahe, keby vacsina ludi nechcela byvat na istych miestach, ktore su vychytene. Tam potom ceny letia hore, kdezto na zapadakovoch je plno neobsadenych nehnutelnosti. Myslim ale, ze uz nie je daleko doba, ked budu dochodci predavat svoje byty na dobrych adresach a budu sa stahovat na tie zapadakovi. Myslim, ze my to tak spravime, az na to pride.