Nechcem brať antibiotiká!

Príspevok v téme: Nechcem brať antibiotiká!
januska123

dobrý deň,žiadam vás o radu! už piaty deň sa pasujem so stratou hlasu, s bolesťami hrdla a bolestivým vykašliavaním hlienu..u doktorky som bola hneď prvý deň no nedala mi na to nič, potom som prišla na druhý deň znova kvôli bolestiam pri vykašliavaní a dala mi antibiotiká na 6 dní (2tablety denne). Nemám rada lieky, a pri slove antibiotiká sa mi prevracia žalúdok..neviete mi poradiť, čím by som si ich mohla nahradiť? včera som si dala len polku ráno a polku večer a dnes polku ráno, je mi už lepšie, no najradšej by som to už vysadila úplne..mám z toho divnú chuť v ústach, nič mi nechutí, pobolieva ma žalúdok, a som v strašnom strese keď si pomyslím na to že si to musím ísť dať zase..
pijem litre čaju,papám cesnak,cibulu, grepy pomaranče jabĺčká..
ak máte nejaké dobré rady napíšte, budem si to vážiť, ďakujem ! :)

Agnes998

Ja som rovnaka ako ty, tiez nemam rada antibiotika. V detstve a dospievani, i v rannej dospelosti mi ich predpisovali na kazde slabe prechladnutie a bola som casto chora. Ked som mala asi 20 rozhodla som sa, ze ich vobec nebude brat. Roky som ich nebrala a takmer som nebyvala chora. Az raz. Mala som zapal mocoveho mechura a rozhodla som sa samozrejme ze ATB nepotrebujem, ze sa vyliecim cajikmi. Aj sa tak stalo, ale ten zapal sa mi stale vracal a zacala som to mat chronicke. Uz som z toho bola nestastna, uz ma to trapilo 4 roky. Az mi jedna zdravotna sestra poradila, ze nech si dam predpisat ATB, ze to prelieci ten zapal co sa mi stale vracia. Dala som nakoniec na jej radu a vybrala po sebe az dva druhy antibiotik. Odvtedy presiel rok a ani raz som to uz nemala. Takze som zistila, ze ATB mozu byt aj uzitocne. Ale treba ich brat fakt len ked uz neni ina moznost. Nezmenilo to moj nazor na to, ze na nejake prechladnutie antibiotika brat nebudem. Januska co sa tyka teba, bud to neber vobec, alebo to ber poriadne, v plnej davke a celu dobu ako mas. Lebo ked to budes brat takto hala bala a vysadis to hned ako ti je trocha lepsie, docielis len to, ze sa poriadne nedoliecis, moze sa ti to vratit a tiez si vytvoris na tie ATB rezistenciu, ak to budes takto robit casto, tak ti uz nikdy nebudu ucinkovat, aj ked ich budes uz fakt potrebovat.

kabel

kate, vacsina pacientov u lekara vobec nepocuva. keby si sa ich spytala, co si pamataju z toho, co im lekar povedal, po vyjdeni z ordinacie, tak 90% si na nic podstatne nespomenie. a na pochopenie informacii tiez nejake to IQ treba :-DDD

Kate95

Keď si už začala antibiotiká brať, musích ich doužívať, inak baktérie ostanú na nich rezistentné. A keby si náhodou niekedy ochorela tak, že by Ti šlo o život, tak by to jedno nebolo.
Keď začneš takéto lieky užívať, prečítaj si príbalový leták. Je tam napísané, že sa musia užívať podľa pokynov lekára ( a až do konca!) a je to svatá pravda.

Robila Ti pani doktorka výter?

odpovedam

Presne kvoli takym ludom ako si ty sa coraz tazsie liecia bakterialne zapaly. Tym, ze nevyberies plnu davku, cast bakterii prezije, vytvori si rezistenciu a potom na nich antibiotika uz nestacia. Preco mas s antibiotikami problem? Kebyze ich nieto, umrela by si na bezny zapal hrdla, nehovoriac o tazsich zapaloch. Ja skor dakujem dnesnej medicine, ze ponuka tolko moznosti liecby. Je pravda, ze antibiotika docasne znizuju imunitu, ale uz len to, ze ich musis brat, znamena, ze ju znizenu mas. Po vybrati antibiotik staci nasadit probiotika a vlakninu a onedlo mas imunitu spat.

kablica

januska, davat si antibiotika v polovicnej davke, nez je predpisana a pocas doby dvoch dni je ovela horsie, ako si ich nedat vobec. A vlastne nechapem, naco si isla k lekarke, ked lieky uzivat nechces :-D
Cize si urobila dve totalne debiliny