Zvecsena slezina, uzlina

Príspevok v téme: Zvecsena slezina, uzlina
Jararak

Posledne 2 tyzdne ma prepadla nahla dychavicnost. Moj doktor to na zaklade ekg/rtg a krvneho obrazu vyhodnotil na plucnu emboliu, samozrejme po prichode na centralny prijem CT/USG a dalsom krvnom obraze vylucili povodnu diagnozu a objavili zvecsenu uzlinku v slabine. Po hospitalizacii, dalsom usg/ct,3xsono/spiro a asi 5 odberoch krvy som sa zacal vypytovat na diagnozu, bohuzial az po ziadosti o reverz som sa konecne dockal nejakej komunikacie po 4 dnoch, x vysetreniach a rukach rozpichanych, ze som sa nebol schopny zbalit ( to si ma tam chceli drzat este dalsie 2 tyzdne). Vsetko co viem je, ze mam zvecsenu slezinu, pecen, jednu uzlinu pod pasom, zvysene crp a d-dimmer hodnoty

Co hladam po internete odpovede na moje otazky - najviac sa symptomy podobaju na mononukleozu
Som relativne mlady 29r, prezivam vcelku stres - hypo, zvecsene uzliny, crp vysoke (7,x), ohladom teploty odpived neviem pretoze v nemocnici mi ju ani raz nemerali, ale do grafu kreslili podctivo, unava by tiez mohla byt, chodim spavat uz pred 21hodinou avsak krk ma neboli, taktiez vylucujém nechutenstvo

no a samozrejme Lymfon avsak uzliny su relativne male a ta pod pasom dokonca citliva na dotyk, teplotu si monitorujem uz 2 dni a je v norme, ziaden pokles hmotnosti

Momentalne ma viac uz nenapada, snazil som sa robit foto vsetkych sprav, vysledkov.

llek

No a co si sa chcel vlastne spytat? Su stavy, kedy najdeme rozne zmeny, ktore hovoria o tom, ze nieco sa deje, ale nie hned sa da vsetko presne pomenovat. Lebo stanovit presnu diagnozu, to moze aj nejaky cas trvat. Nezriedka maju ochorenia svoj vyvoj. Ty si hlavne netrpezlivy a otraveny. Vies od coho je dovodene slovo pacient? - od latinskeho slova patientia, co znamena trpezlivost. A este drobna poznamka, mozno si sa stretol s neochotou lekarov, ale ono niekedy zavisi ako, akym sposobom sa pytas na vysledky a svoju diagnozu. Musism povedat, ze su ludia, ktori ked sa pytaju na svoje vysledky, tak, ze v ich otazkach je nieco iritujuce a ze vzdy o vsetkom pochybuju, S takymi sa komunikuje tazko a taki budu vzdy hodnotit vsetko negativne