Je to normálne, keď chodí na kávu s ex?

Príspevok v téme: Je to normálne, keď chodí na kávu s ex?
lussia83

Ahojte mám priateľa, s ktorým som 4 mesiace. Obidvaja sme boli 2 roky bez vzťahu, ale predtým sme mali dlhšie vzťahy, on 6-ročný a ja 9-ročný. Mám ho rada, ale vadí mi, že chodí na kávu so svojou ex. On tvrdí, že je to normálne, že ostali dobrými kamarátmi, ale mne to až také normálne nepríde. No jednoducho žiarlim, hoci od kedy sme spolu, bol s ňou len jeden krát. Aj som mu povedala, že sa mi to nepáči a on ma začal ubezpečovať, že ma rád len mňa a k nej by sa aj tak už nikdy nevrátil. Tak teraz sa pýtam, či to mám nejako rozdýchať a nechať, nech občas ide s ňou na tú kávu?

Deria

Kkaffik, myslim vsak, ze take stretnutia s ex by vadili aj babe, ktora ma sebavedomie zdrave.
Kazdy, kto miluje, ziarli.:) Jeden menej, druhy viac. Kto neziarli vobec, tak alebo klame sam seba alebo nemiluje. Pytam sa, aky zmysel maju tie stretnutia? Nie je to voci svojej terajsej partnerke nefer, dokonca bezocive? Co je za tym, ze mu stoji za to, riskovat terajsi vztah? Myslim, ze minimalne jeden z nich k tomu druhému este stale nieco citi, inac by nemali potrebu sa stretavat.

kafe

lussia, v prvom rade si sa mala posťažovať JEMU, nech ti neukazuje jej fotky/darčeky, lebo ti to vadí. Preboha, ako má ten chalan vedieť čoho sa má vyvarovať, čo nemá robiť, ak nevieš otvoriť papuľku a obyčajne povedať - vadí mi to, nerob to. Z toho cítiť komplexi na entú, sebavedomie v prdeli a neistota je u teba ako doma. Neboj sa, nie si stíhačka ak povieš, že ti niečo vadí. Také čosi je vo vzťahu normálne, povedať čo mám rada, čo sa mi páči a aj to, čo mi vadí.
A na jeho bývalú žiarliš z jediného dôvodu - lebo si zakomplexovaná, nesebavedomá baba. Za to ale bývalá nemôže. A tvoj priateľ tak isto nie.

rozprávka

lussia83: Manžel alebo manželka je najbliží človek, bližší ako rodičia. Medzi maželmi má byť úplná dôvera.Parner sa nemá sám stretávať s osobami opačného pohlavia a už vôbec nie s bývalými. Fotky, teplefónne čísla, e-maily... treba zmazať. Ak to partner nepochopí, je na čase ponúť sa ďalej a nájsť si iného človeka, ktorému možno plne dôverovať. Inak je život utrpením a vzťah stratou času. Toto si treba uvedomiť skôr ako sa narodia deti, lebo potom je to už ťažké.

Deria

Lussia, to nie su zbytocnosti. Podla vsetkeho sa dost trapis a vidi sa mi, ze mas malo sebavedomia. Òdhliadnuc od toho, co si zazila, skus si viac doverovat. Nauc sa mat rada samu seba. A prosim ta, preco by ta nemal mat niekto rad? Teda z toho dovodu tolerujes tvojmu priatelovi aj jeho stretka s ex, ci ako? No samozrejme, ze jemu vyhovuje, ze ty si ticho a on sa mozno s nou stretava? To su veci, ktore by som riesila uz teraz, neskor to bude horsie. Ale pre teba. Stratis roky s clovekom, ktory si ta mozno nezasluzil. Neviem, mozno mu ublizujem ale ak sa s nou nadalej stretava, nie je to fer a porozpravala by som sa s nim o tom otvorene. Povedz mu, ze ti to vadi, ze sa s nou stretava a nech sa rozhodne, co vlastne chce. Cim prv sa to vyjasni, tym lepsie.

lussia83

veľmi pekne ďakujem za vaše názory, ja len už môžem dúfať a veriť, že mňa naozaj miluje a ju berie ako kámošku. Potom čo som už v živote zažila, tak mi bude stačiť, že niekto mňa má rád a mala by som sa možno prestať trápiť zbytočnosťami.

karolinka122

uz stari ludia hovorievali, kde bola laska raz, nemoze byt priatelstvo.. Minimalne z jednej strany je tam vzdy nieco viac ako priatelstvo. Samozrejme nieco ine je stretavanie sa parov rozidenych, ktore maju spolu deti, musia sa predsa o nich bavit, ti uz maju puto do konca zivota, ale ak nie su deti, nevidim dovod.

normalman

nieje to normalne, ja tiez nechodim so svojimi ex na kavu a pod. Proste je koniec a ziadne kamaratstvo tam byt nemoze. Nic take neexistuje.

mrcha

nieje to normalne. Ja by som mu to teda vytykala. Stale je tam riziko ze sa iskra lasky rozhori nanovo. A ktohovie ci si semtam aj nezasexuju len tak ako priatelia.