Pes si stale oblizuje labky

Príspevok v téme: Pes si stale oblizuje labky
TinaM

Zdravim Vas. Nas rocny jazvecik si v poslednej dobe stale oblizuje labky, hryzka si do nich, urcite to predtym nerobil (aspon nie stale). Zacal si aj vytrhavat chlpy z chvosta-ale nie v okoli konecnika, ale z konca chvosta. Boli sme u veterinara, dali sme mu odcervovacku, vytlacil mu analne zlazy, povedal, ze vyzera v poriadku. Zaroven zacal smrdiet. Ano, kazdy pes smrdi, su to psy, ale predtym to nebolo take vyrazne. Pachne mu aj z papulky. Neviem, ci je to tym, ze uz to nie je stena, ale pomaly dospely pes. Krmivo sme nezmenili, stale zerie to iste a ja uz naozaj neviem, co s nim. Inak nevyzera chory, papa, beha, je stastny, ale tieto "priznaky" sa mi nepozdavaju. Niekto nejake rady, skusenosti? Dakujem

TinaM

ja milujem nasho psa, ale varit mu nebudem. Su dni, ked nevarim ani nam-ludom, nie to aby som stala pri sporaku kvoli havinovi. Budeme to musiet nejako vyriesit.

LILIII

Nam veterinar napisal ako atopicka alergia ,cize na vsetko ,rastliny ,roztoce ,strava ,kozmetika ......... proste ju moze drazdit cokolvek no ako ju liecime je uupne v pohode

ebi777

apropoooo, ešte som zabudla,,, my sme potom vysadili aj granule, ak mal náš psík tieto problémy,,,
teraz mu varíme buď ryžu alebo cestoviny plus kuracie krídielka sa urobia ako perkelt

a toto mu dávame,, granule sú poriadny sajrajt

ebi777

apropoooo, ešte som zabudla,,, my sme potom vysadili aj granule, ak mal náš psík tieto problémy,,,
teraz mu varíme buď ryžu alebo cestoviny plus kuracie krídielka sa urobia ako perkelt

a toto mu dávame,, granule sú poriadny sajrajt

TinaM

ale alergia na co, ked sme nic nezmenili...neviem si spomenut na nic, co by sme menili, granule tie iste, cistiace prostriedky v byte mame stale tie iste, samponujem ho len malo, aj to tym istym. Hm, musim porozmyslat. Asi pojdeme este raz k veterinarovi.

ebi777

ked mu smrdí z papule, može mať zapálený žalúdok, a labky si líže možno preto, lebo ho bolia klby (z toho zápalu v tele..)

náš pes mal toto isté,,, ale náš známy, ktorý je lekár dal psovi kombinciu ATB, takú ktorá sa dáva na liečenie helikobatera pre človeka :D - však to mohol dostať od nás...

ale dôležitá vec je, že od vtedy je OK, ani mu nesmrdí z papule

LILIII

Alergia ,ak si neustale hryzie do labiek (medzi vankusiky) a trha srst na chvoste ,bude to alergicka reakcia na nieco . Moj sa lieci prednisonom a mastickou imacort