Odisli by ste s partnerom?

Príspevok v téme: Odisli by ste s partnerom?
hulligann

ahojte, mam otazku, vas priatel alebo priatelka dostane pracovnu ponuku v inom meste napr v Cechach, odisli by ste s nim? ja som tuto ponuku dostal ale priatelka bez rozmyslania povedala ze by nesla, pritom je bez prace a byva doma, vyhliadky do buducna slabe...mam jej nejak dohovarat? rozist sa nechcem ale bez penazi sa akosi neda zit, dakujem za prispevky

Fiona

ja hned bez vahania:Dked tu nema pracu,nema co stratit,v cechach si podla mna lahsie najde,nie je tam jazykova bariera,platy su tam vyssie,nie je to daleko,mozte chodit domov na navstevy.snad sa jej to takto jemne vysvetlit a spracovat ju :DD

Maoam

a nesla by tam sama, ale s priatelom a to je ine...ako keby sla sama

navyse sa nauci aspon nejakej samostatnosti a faktu, ze sa nebude spoliehat na to, ze jej niekto nieco dohodi a 'postara sa o nu'

Maoam

winki, vsak co z toho robis dramu, doma nema robotu ani perspektivu, to je vari lepsie? v CR si daco urcite najde, nejako zacne, o to ide...a neskor si najde mozno aj nieco lepsie alebo si dorobi skolu atd.

ja nechapem, co su ludia z toho taki dos*ati ist inam, vsak CR sa ani poriadne neda povazovat za zahranicie, hlavne nema jazykovu barieru, keby sla do Australie alebo USA, tak to skor pochopim ale vramci EU pohoda

winki

Ono to nie je také jednoduché, ako to tu prezentujete. Akú má tvoja priateľka povahu? Bývate aj teraz spolu?
Je pekné, že ty tam máš prácu a asi aj bývanie zabezpečené, ale čo ona? Možno sa bojí, že tam si tú prácu aj tak nenájde, bojí sa hľadať si ju v inom štáte, nechce ti byť na krku. Ak spolu nebývate možno má strach z toho.

Ja osobne, ak by som nemala žiadne záväzky, by som išla, ale asi s malou dušičkou.

Maoam

Agnes :D, ty mas uz pre istotu zbaleny kufor v skrini alebo pod postelou, pre pripad potreby :DDDDD, ale super, ze si tolko pochodila.

Agnes998

Ja som taky typ ze kam ma zaveje tam chvilu som, pracovala som uz v roznych europskych krajinach. Z tohto dovodu ja by som s niecim takym vobec problem nemala, skor naopak, tesila by som sa, ze zase nejaku krajinu lepsie spoznam. A co s nou ty mas robit, spytaj sa jej na dovody