Neviem sa postaviť rodičom

Príspevok v téme: Neviem sa postaviť rodičom
lavazza11

Mám 22 rokov, môj problém spočíva v tom, že chodím na VŠ, len z iniciatívy mojej mamy. Zatiaľ mám titul Bc., ani neviem ako som sa k nemu dokopala, no chodím do tej śkoly z donútenia - lebo mama si to želá. Škola ma ubíja, ničí, nebaví ma študovať, a keby bolo rozhodnutie LEN na mne, dávno niekde pracujem a snažím sa osamostatniť, no nechcem ublížiť mame. Preto chodím teraz do 1. ročníka na Mgr., týram sa tým. Aj keď jej to stále pripomínam, vravím že tam chodiť nechcem, nebaví ma to, stále mi vraví, že prečo sa tak správa, a že jej raz poďakujem. Možno je to pravda, ale je to môj život a ako si ho zariadim tak ho mať budem, a mám iné plány v oblasti ktorá ma baví a nato VŠ nepotrebujem. A neviem, sú ľudia, ktorých študovať baví, no ja to nie som. Mojím cieľom je ísť pracovať, a postupne sa osamostatniť, atď. Ale žiaľ, som zabrzdená mojou mamou, ktorá ma nevie pochopiť, aj keď vidí, že som z toho nešťastná. Neviem ako jej mám povedať že najradšej by som z tej školy odišla, že by mi padol kameň zo srdca, nejak tak šetrne, lebo vždy sa s ňou kvoli tomu len pohádam. Poraďte

lavazza11

Možno tak jedna profesia by ma bavila v rámci toho čo vyštudujem, a k nej tiež enviem či sa niekedy dostanem. Ale moje plány su v uplne inej oblasti.

Agnes998

No a to co studujes chces aj niekedy robit? Ake mas predstavy o buducnosti? Lebo ak studujes nieco, co nikdy nechces robit a po skole chces zacat karieru ako sekretarka alebo ist pracovat na vyletne lode, tak to fakt nema zmysel