Opuch nosnej sliznice

Príspevok v téme: Opuch nosnej sliznice
DIANA17

uz 5 rokov mam zvlastnu alergiu opuch nosnej sliznice bez nadchy, lekary nevedia prist na pricinu, cize ziadne lieky nezabrali a sprejmi do nosa si dychanie uvolnujem na nejaku chvilu. nasledne neviem dychat hlavne v noci a vysusuje sa mi hrdlo a priedusky a potom mam zapaly dychacich ciest a takto to ide dookola
stretol sa niekto s niecim tomuto pribuznym ?????????????

dakujem Diana

Diana17

dakujem za vsetky prispevky, s tym nosom, resp. so sliznicou som na tom ako na hojdacke, raz dobre , raz zle , zatial som sa nedostala dalej, nik nevedel poradit ani nic podobne, aby bola ulava
momentalne hladam co je dobre na slezinu, lebo je pravda , ze sliznice, zatazuju slezinu, takze ak by niekto vedel co prospieva slezine uvitam poznatky a skusenosti

Janka 0987

Ja mam tento problem uz 7 rokov, prve som zacala s muconasalom po asi 3-4 rokoch pouzivania muconasalu sa mi zacali robit pod nosom cervene vysusene flaky zistila som ze ked zmenim sprej zlepsi sa to tak som zacala striekat olynth ha ten som pouzivala do asi 2 roky a potom som bola v lekarni kde ma uz "poznaju" a porsdili mi skusit brumare ze je setrnejsi prve 2 dni to bolo nieco hrozne nepomahali ale teraz ich pouzivam bezne aj ked to nie je najlepsie riesenie ale su ovela slabsie a lepsie na bezne pouzivanie ako muconasal, olynth ci ine

Felagund

A skusala si Muconasal vysadit aj na dlhsie ako pol dna? Ja som rok dozadu mal rovnaku situaciu, kde sa mi zacal nos upchavat pocas nadchy, pocas ktorej som zacal aplikovat sprej do nosa. Po case som ale nadchu uz nemal a nos sa upchaval stale. Casom si sliznica vybuduje fyzicku zavislost na sprej do nosa a nos sa upchava ak nedostane svoju "davku".
Par dni som muconasal skusil vysadit a zacal som opat fungovat normalne.

Momentalne mam dejavu z minuleho roka a chystam sa muconasal znova vysadit. Ked mi to prejde, napisem sem update :)

Skus morsku sol, ktora nie je navykova, aj ked priznam sa mne pri opuchu nepomaha.

Drzim palce, kedze viem ze je to velmi otravna zalezitost, najme v noci.

Renata Bar

Ahojte,uz od puberty som mala rovnake problmey so sliznicou v nose /priedusky - presne ako pisete. Behacky po lekaroch - citila som sa ako hypochonder (nehovoriac o tom,ze mnohi mi to davali pocitit). Problemy s travenim som mala odmalicka a tiez som si zvykla na reci gatroenterologov,ze sa mam zdravo stravovat (niekedy som jedla uz ako batola). Koniec trapenia prisiel po kolapse v nemocnici a infuzkach-zaver CELIAKIA Marshal 3C...Nasa medicina suvislost celiakie a chorych sliznic velmi zatial nepripusta. Zatial. Riadiaci organ sliznic je slezina a ta je pri celiakii extremne pretazovana. U mna to po rokoch zabralo a este po roku nie som 100% fit,ale sliznice v nose sa hoji pri diete lepsie a to som teraz v 6m (odkaz pre maminku,ktora tu pisala,tehotenstvo zvysuje prekrvovanie sliznic)... Dolezite: v krvi sa mi celiakia nepotvrdila-az po odobrati a histologickom rozbore tkaniva..A tiez netvrdim,ze mate vsetci celiakiu-moze byt za tym aj ine ochorenie,ktore oslabuje slezinu...PS: na liecbu sliznice som zacala pouzivat rakytnikovy olej (100%ny z lekarne s kvapkatkom,pozor na mixnuty so slnecnicovym) vecer do kazdej dierky...chodim k osvietenejsej ORL lekarke,ktora s tym nema problem a sama vidi,ze mi to zabera lepsie ako kortikoidne spreje...Good luck vsetkym pri hladani a odstranovani problemu ;)

Marina879

Na 21-ku som si dala darcek v podobe septoplatiky a turbinoplastiky :D mala som uz od detstva velke problemy s nadchou a dychanim, jednu dierku som mala uplne. Operacie som sa velmi bala, ale nakoniec som privolila. Operacia dopadla dobre. Na druhy den mi dali vonku z nosa temponadu a isla som domov. Bola som 2 tyzdne doma na PN-ke. Lekár neoporuca ist do prace hned po operacii, nemozete ochoriet, pretoze kym ma clovek v nose stehy nesmie vobec fukat. Uzivala som wobenzym, aby sa mi rany rychlo zahojili a bola som skoro fit

Marek076

Ja mam podobny problem akurat vacsinou len vecer to zscne a celu noc nemozem dychat. Je to normalne ako bacasovane pred spanim mi to opuchne a koniec. Uz som na prasky z toho

Diana smejo

Pisala som sem presne pred 3 rokmi, ohladne opuchu nosnej sliznice, bohuzial dodnes sa mi neulavilo, v kuse s kvapkami muconasal bohuzial, aj ked viem , ze je to nespravne, ale kto to nezazil, nepochopi.
Rady typu vincentka a podobne na toto nezaberaju. Pol dna clovek funguje normalne a zrazu mi sliznica tak spuchne, ze neviem ani hovorit a dychanie - tragedia. Teraz idem na akupunkturu, skusam uz vsetko, aj homeopatika, ale vzdy sa to po nich zhorsilo a dokonca som spozorovala, ze som bola neskutocne nervozna a vybusna, ked som ich brala.
Ako som citala clanok, niekto tu spominate hormony, dost ma to zaujalo, pretoze mne tato alergia zacala v 5 mes. tehotenstva - cize ked telo ovladaju hormony. Ale neviem sa pohnut dalej. Doonca som si dala robit testy na potraviny cca 260 potravin, skoro mi vyslo vsetko zle a z toho sa uz vysomarit vobec nedokazem, pretoze podla toho by som nemala nic jest okrem vody - pit. Takze ak mate niekto nejake postrehy pripadne pomoc uvitam. DAKUJEM

qwerty

ahojte mam rovnaky problem ktory zacal v roku 2014 ked som mavala zapalene prinosove dutiny nasli mi v nose polyp, zacala som si davat muconasal aj pol roka v kuse co sa este zhorsovalo ale bez neho som nevydrzala, potom nejaky rok fajn a teraz mi to opat zacalo opuchat a ficala som na nasivine, bola mi odporucena rhino krhlicka do nosa preplachovanie slanou vodou ale aj tak si musim dat este ten sprej, dufam ze to pomoze som zufala niekedy si masirujem nos u bokov vtedy sa mi na chvilu ulavi a sprej potrebujem hlavne pred spanim

viva viva

Aj ja mám takýto problém. Hlavne nikde bez Olynthu! Snažím si ho striekať len na noc, ale niekedy mi to inak nejde a potrebujem aj cez deň. Prvý krát sa mi to objavilo počas tehotenstva. Vtedy to bolo hrozné, takže to som prikladala hormonálnym zmenám. Moja skúsenosť: keď som brala Esmyu, ktorá potláča produkciu progesterónu, tak problémy síce úplne nevymizli, ale sa to výrazne zlepšilo. Keď som ju vysadila, som tam, kde som bola pred tým - na Olynthe. Ináč žiadne antihistaminiká mi nezaberali ani spreje ani lieky. Ale minule som čítala taký návod a trochu to zaberá: hlboký nádych, stlačiť nos a zatvoriť ústa, hýbať hlavovou hore-dole do predklonu asi minútu a potom hlboký nádych nosom. Nie je to síce ako po Olynthe, ale troška sliznice odpuchnú :-)