Kedy je clovek skupy?

Lopt

Ani nie pri kom, ako to, ze ma zaraza fakt, ze sa clovek docita tu na fore, ze kopec zien nadava o tom, ze jej partner nekupil obed, neurobil toto, hento.

Tak ma zaujima, co vlastne zeny povazuju na muzovi za prejav lakomstva, lebo vacsina popisovaneho, tak ako to clovek cital, nemusi byt prejavom lakomstva, ale moze mat iny dovod.

Potom sa pytam, ci je ozaj lakomy ten muz, ze nieco nerobi, alebo je lakoma ta zena, ze to chce.

Maoam

setrny clovek a clovek rozvazny je fakt rozdiel oproti cloveku-skupiahe

a pri kom to potrebujes tak urgentne zistit?

Lopt

Po dlhom case a suziti s clovekom ano, vtedy rozpoznas.

Ale ako to zistit cim skor ?

Clovek moze byt asketicky ako stary Spartan. Moze povazovat nieco za prepych a luxus, ako znamku slabosti.

Alebo je skromny. Nepotrebuje to, tak to nekupi, alebo kupi lacnejsie.

Pripadne je povahovo setreny. Nechce zbytocne vyhadzovat, ked nemusi.

Alebo ma nejaky ciel, ze ho nudza dotlacila, na nieco konkretne setri. Moze chciet lieky pre rodinu, alebo setrit dlhodobo na dom.

Lopt

Ked je niekto bohaty, tak svoj majetok si musi vediet udrzat. To je v rozpore s tym, aby mal povahu na rozhadzovanie.

Ak kupi nieco lacnejsie, kedy je skrob a kedy potom setrny ? Je rozdiel kupit nieco predrazene a nieco povedzme superlacne, ale sunt alebo nieco lacnejsie, ale moze byt to kvalitnejsie nez to drahe. Kupuje v pomere cena/vykon.

Podla mna to neni tak jednoduche. Povedzme, ze si bude kupovat lacne cokolady. Ale z toho co usetri, moze dat peniaze na studium do fondu pre svoje deti, alebo to dat anonymne na charitu. Len to nikto nevidi.

Maoam

je to charakterova crta

aj ludia, ktori nemaju vela majetku a fin. prostriedkov, mozu byt velmi stedri (daju z toho, co maju, v pomere k tym, ktori maju viac, ovela viac ako ti bohatsi) a hlavne im to nie je vobec luto, robia to casto zo srdecnosti samotnej

skupanstvo je casto parene aj s chamtivostou

skupy clovek je casto clovek, ktory nema ziadne materialne nedostatky (objektivne), dokonca je casto praveze az velmi dobre zabezpeceny, ale neumerne k tomu pricasto spomina uplne paradoxne k tomu veci ako napr. 'kupujem si tu najlacnejsiu cokoladu', alebo 'ten casopis stoji o 40 centov viac a serie ma to', alebo skor rad este prijima od inych, akoby on mal nieco dat a ked da, tak navela-navela s vypätim vsetkych sil to bude daky lacny srot

a aj to mu mas este byt minimalne dva roky za to vdacna, asi tak...

tito ludia maju vseobecne v sebe velky strach a neistotu

a za euro si fakt aj koleno vrtat daju, hoci maju toho oproti inym az prilis vela (majetkovo)