Čo mi je?

Príspevok v téme: Čo mi je?
till23

Ahoj. Dlhsiu dobu pozorujem, ze so mnou nie je v poriadku viacero veci. Myslite si, ze je normalne , ak kontrolujem napr. branku ci je zamknuta , minimalne 3x , plyn, dvere,vodovodny kohutik, ci netecie voda, aj ked sa priamo na to pozeram, som schopny sa vratit a okontrolovat to znova. Bol som u psychiatricky, ktorej som povedal o tom, ze mavam uzkosti, som neskutocne citlivy, ci uz na poznamky , reci , pohlady od inych. Obavam sa svojej buducnosti, toho , ze som vlastne nic nedokazal, a s mojou pevnou volou ani nedokazem, neviem mysliet pozitivne, najhorsie asi je problem sa zamestnat, som vlastne pre viacero ludi fluktuant, ono je pre mna dost zlozite nejak zvladat ten stres, komunikaciu, pri ludoch , vacsom kolektive si vlastne ani nemam co povedat, neviem sa vobec uvolnit. Priam si vytvaram v hlave situacie ako zle to moze dopadnut.Ine je to pri ludoch, co poznam velmi dlho a su mi blizky. Beriem citalec uz asi 3 den, no strasne sa toho bojim, kedze to tak nici organizmus, zaludok, telo celkovo. Chcem sa z toho vsetkeho proste dostat, ale nemam nejak uz ani snahu po tych sklamaniach, hlavne na mojej strane. Ak mi povie niekto nieco, co je vlastne aj pravda , len ja to nechcem prijat, hrozne mam nervy, tie myslienky, ze by som toho cloveka normalne prevalcoval, problem sa kontrolovat s nervami a tak. Neviem co proste mam robit. TIez sa k tomu celemu pridava obrovska nerozhodnost, domyslanie si a podobne, ako je napriklad , ze v buducom zamestnani stretnem kolegov, ludi co som nemal rad, a cele sa to bude opakovat.Ze pred nimi zliham, budu sa zo mna smiat, alebo na mne srandovat. Poradte pls :)

till23

Dakujem za prispevky :) Ja som praveze pri inych ludoch uplne odviazany, zabavny, citim sa super, usta sa mi nezavru, hlavne pri priatelke, kamaratovi a tak, ale v takych situaciach ako je praca je to hrozne pre mna. Hlvane, ako by ma ani nenapadalo o com by som sa mal bavit, pri inych ludoch ma napadne tolko otazok ale cudzi , novi ludia su nieco ine, neviem, asi potrebujem aby ten clovek splnal aj nejake predpoklady pre to, aby som sa s nim viac bavil. Aby sme mali rovnaky humor a tak. Ked uz je aj nejaka ponuka prace v mojej profesii, nie som ani schopny uz na nu reagovat, lebo ma hned zaplavia akoby spomienky na zle zazitky z minula, kedy som v strese pokazil par veci, psychicky natlak, nervy , nepochopenie a sklamanie. Niekedy si priam vyhladavam na soc. sieti ludi, ktori su medzi sebou priatelia, kolegovia, napriklad sa poznaju z predchadzajuceho zamestnania, a tym , ze v tej buducej praci sa s jednym z nich stretnem, mi vyvolava dost velky strach, akoby pocit, ze sa budu o mne bavit, ze som fluktuant, slaboch a tak. A co sa rodinneho zazemia tyka, rodicov mam rozvedenych, nemaju medzi sebou dobre vztahy, a zijem s mamou a jej priatelom, ktoreho moc nemusim. Neviem si k nemu proste vypestovat vztah aj ked sa snazim, nejde to. Nie je proste pre mna v istych veciach ok. Asi , tak teda.

lipooo

Toto je aj moj problem,najma presadit sa v praci.Som sikovna,ale zo strachu ,ze spravim chybu...robim chyby..:/tak isto aj pri ludoch mam strach,ze poviem nejaku blbost a som radsej ticho..doma taka niesom...tiez kontrolujem veci viac krat,snazim sa kontrolovat,ale niekedy je to tazke...neviem sama ako to riesit.Snazim sa pozitivne mysliet,ale nie vzdy sa to da...

hihihaha

Till23 presne presne si opisal aj moju situaciu. Umna to mozno trocha menej kriticke ale tiez mam prepinacky ze skontrolovat kohutiky (prejst rukou ci naozaj netecie voda ) niekedy sa aj vratim spat. Tiez som velmi paranoidny. A tiez nerad chodim medzi cudzich ludi no to sa trocha zmiernilo ked aomzacal chodit na skolske akcie atd.... neviem ja to neberiem ako poruchu ale ako e om privelmi zodpovedny az ustrachany , no naucil som sa stym zitno problema. Skus si ztoho nieco vziat a este ak ti mozem poradit mozno vyznie cudne ale zacni cvicit zdvihne ti to sebavedomie a to je tiez povodca tohto "problemu"

phoe

Myslím že okp je len dôsledok úzkosti. Nemas aj iné prejavy pri ľuďoch? Potenie, sucho v hrdle, strach čo si pomyslia, problém jesť na verejnosti ? To by bola sociálna fobia. Ale ty si celkovo taký upäty, asi.