Rodičia nenávidia môjho partnera

Príspevok v téme: Rodičia nenávidia môjho partnera
teguelinka

Mám veľký problém,ktorý sa ťahá už dva dlhé roky.Už neviem,kde hľadať pomoc,tak som prišla sem,podeliť sa o moje problémy s niekým,lebo sama si myslím,že to už nevydržím.
Chodím s mojím drahým už dva roky,pomýšľame na budúcnosť,veľmi sa ľúbime,chceme sa čo najskôr vziať ,máme už po výške a vek na to dostatočný,ALE! mojím ,resp.naším obrovským problémom sú moji rodičia ,ktorí ho neznášajú,nenávidia ho.Vidia na ňom všetky chyby,naozaj už mám toho dosť,žijem s nimi,aj po svadbe budeme bývať pravdepodobne u nás,lebo nemáme kam ísť ,stalo sa vám to už tiež ?nenávidela vaša rodina vášho nastávajúceho ?ako sa s tým vyrovnať ?bola som s tým ,už aj u psychologicky v poradni,ale tá mi nič neporadila,len že mám od nich odísť,ak ho chcem,ale to mi nepostačuje.

Ako ho spoznali ho nenávidia,robia scény,ked k nám náhodou príde,stále nanho kydajú,ohovárajú ho.nemôžu ho vystáť,v jednej miestnosti sú s nim veľmi neradi,a ked som sa ich spýtala,čo im tak hrozne vadí,tak vraj je škaredý,vôbec sa k sebe nehodíme,a že by som si mala hľadať iného,lebo on nie je vhodný partner pre mňa,vraj si ničím život,že mi nepôjdu na svadbu,ak sa budem zanho vydávať nedajbože,a ked sa vydám tak budem hrozne nešťastná,že oni vidia jeho chyby a že preto ho nemôžu zniesť,stále majú niečo nanho,celá rodina,počnúc rodičmi,starkými,aj širšou rodinou,dokonca si myslím,že už nemajú radi ani mna,lebo sa neriadim podľa nich a vybrala som si " zlého muža " ...
on im nikdy nič zlé nepovedal,nikdy,je slušný,dobre sa chová,má vysoké IQ,je pravd,aže nie je model,ale čo na tom záleží ?
vraj ma pehnané detinské chovanie,mama sa za hlavu chytá,keď ho vidí,že aký je hrozný a ako sa prehnane chová,vraj má gayovské maniere,že je prehnane citlivý, a dokonca padli aj také reči,že vidno,na nom že nemá všetko v hlave v poriadku a pod.je všetko zle,čo spraví,či ma pozve na dovolenku,alebo mi kúpi kyticu kvetov,všetko je málo a zle ...nevážia si nič ,čo pre mna ON robí,hned ako ho spoznali bol im nesympatický a rokmi sa to len zhoršuje,
najhoršie je však to,že ja som hrozne ovplyvniteľná a dám sa im zlomiť ...
už aj ja začínam o nom pochybovať ,viem,že mi chcú rozbiť vzťah,aj to otvorene priznali,ale predsa len ,myslíte si,že majú právo mi ničiť život ?
už sme sa velakrát o tom rozprávali s rodinou,oni si nemôžu pomôcť ..

prosím vás ,nejaké rady :(

teguelinka

september neni to také jednoduché ,ako sa zdá,ja nemôžem zatiaľ opustiť domov,neprežili by to,najmä nie starkí moji,tí už sú na umretie a citovo ma vydierajú,nedá sa teraz odisť z domu a resp.nemám kam,priateľ nemá nič,žiadny podnájom ani nič,a on sa od rodiny zatiaľ nechce odsťahovať

september

Ale ved na samom konci si napisala presne toto
prosím vás ,nejaké rady :(

Daj sa do kopi, urob to co som ti napisal, chod za nim na nejaky cas a vsetko odtatne vypusti z hlavy.

teguelinka

nič si nedotváram absolútne,píšem prav du vo všetkom...

ja som ani neprišla po radu,skôr len vyrozprávať sa,aj som to napísala do komentu ..ale dakujem za pomoc tým,ktorí sa snažili

september

O jeeej, ty mas takych tupich rodicov ze koniec. Bez urazky. Namyslenych, a doslova zrejme neschopnych. Je inteligentny, oni sa prisposobit vedia, su velmi sikovny. Len potrebuju cestu, prilezitost. Preco mu tvoji rodicia nechcu so zamestnanim pomoct? Zrejme ste asi bohaty. Tak preco nemaju vobec zaujem pomoct? Ako ty tokazes po tom vsetkom este svojich rodicov natolko ctit, ze sa im poddavas? Poradil by som ti odstahovat sa zanim rovno do jeho izby, tak na dva mesiace, bez akehokolvek kontaktu s rodicmi a vsetky vasich neprajnikov. A po dvoch mesiacoch sa rozhodni, co si vyberies.

ebi777

môj prvý koment k tomuto príspevku bol, že tento príspevok "smrdí" falošnosťou, no a mala som pravdu
veď klame, a veci si dotvára tak, aby jej to sedelo, potrebuje psychologickú pomoc, je to čistý nonsens, čo aj píše v iných témach, rozum sa zastáva

phoe

Každý kto sem prispieva tak zbytočne zabíja svoj drahocenný čas, pozrite si témy zalozene pod nickom natusa42 a napochybach a pochopíte...zakladateľka sa naozaj chce len posťažovať a ti aspoň na sto stranách

vicky_025

po prečítaní celej diskusie mám pocit že ti ide viac o vyrozprávanie a posťažovanie sa ako o riešenie situácie. presne ako to tu už niekto poznamenal.

aj na rozumné rady odpovedáš jedine dlhým komentárom o tom, aké hrozné to máš doma a ako s tým nejde nič robiť.

ale ono je vždy možnosť, vždy sa dá niečo robiť. len často to prehliadame.

sama si vravela mame nech sa skúsi pozerať aj na pozitíva, tak to skús aj ty. na chvíľu sa prestať ľutovať, doslova sa užierať v sebaľútosti a zamyslieť sa nad riešeniami.

napríklad sa odsťahovať a začať žiť vlastný život. To že si jediná dcéra a nemôžeš im to zrobiť a odísť? ak si toto myslela vážne, tak neviem. plánuješ žiť celý život u svojich rodičov??

a to že na to nemáte peniaze, sa mi tiež nezdá. aj z toho čo tu už odznelo a aj z vlastnej skúsenosti. nemám finančnú podporu od rodiny, ani žiadnu špeciálnu prácu a žijem v podnájme. nie sama, ale to by si ani ty predsa..

teguelinka

meno- pre teba koment
srandovni rodicia ?:(mne to nepripadá vtipne,je to do plaču,a zamyslenia hodné,ako mozu byť takí povrchni,oni taki nebbli,odsudzuju kazdeho,ale najma jeho:(nedokážem s tým žiť,je to veliká krivda,čo mi robia.
chudák chalan,ešte že to berie s nadhladom,on sa na nich nejako nehnevá extra,ani nič,vždy je k nim slušný,i ked názor na nich teda má,neviem ktorý iný chlap na jeho miesto by roky toleroval neznášanlivosť bududich svokrovcov,obdivujem ho čiastočne za to,ja by so to nezniesla,kebyže je to z druhej strany

viete,on neni z bohvieakej rodiny,su z velmi slabyc soc,pomerov.niekedy nemaju ani na jedlo,a okrem toho sú dost psychicky chorí obaja jeho rodičia..preto sa asi naši tak chovajú,a samozrejme boja sa o mna,ako s ním raz budem žiť,čo ak bude rovnakí ako oni a tak :/
na jednej strane sa rodičom nečudujem,ale na druhej robia šialené veci,majú sialene nazory a postoje :(ničia mi život

Laxius myslíš,žs om sa ho nikdy nezastala ?alebo nepovedala im so slzami v ociach,ze nech su ticho ,že to už nevydržím?neakceptujú to vobec

Laxius

_meno to skvele vyhodnotil.

a povedala Ti to aj psychologicka: "mám od nich odísť,ak ho chcem"

Akurat ma zaraza Tvoje postavenie k tomu: "ale to mi nepostačuje."

Muz ma zit so zenou A zena s muzom. Deti nemaju zit s rodicmi a rodicia nemaju zit s detmi. Nerobi to dobre. Treba sa navstevovat ako casto to ide, ale akonahle si niekoho zena, si v prvom rade jeho zena a az potom si dcera rodicov. Rodicom treba jasne povedat, ze maju byt ticho a nastahovat ku nim by ste sa nemali. Mate VS obaja ak sa nemylim, nemoze byt problem sa zamestnat ani BA a najst si taku pracu, aby set dvaja dokazali zaplatit 300-400eur podnajom. Tak dotoho.