Rodičia nenávidia môjho partnera

Príspevok v téme: Rodičia nenávidia môjho partnera
teguelinka

Mám veľký problém,ktorý sa ťahá už dva dlhé roky.Už neviem,kde hľadať pomoc,tak som prišla sem,podeliť sa o moje problémy s niekým,lebo sama si myslím,že to už nevydržím.
Chodím s mojím drahým už dva roky,pomýšľame na budúcnosť,veľmi sa ľúbime,chceme sa čo najskôr vziať ,máme už po výške a vek na to dostatočný,ALE! mojím ,resp.naším obrovským problémom sú moji rodičia ,ktorí ho neznášajú,nenávidia ho.Vidia na ňom všetky chyby,naozaj už mám toho dosť,žijem s nimi,aj po svadbe budeme bývať pravdepodobne u nás,lebo nemáme kam ísť ,stalo sa vám to už tiež ?nenávidela vaša rodina vášho nastávajúceho ?ako sa s tým vyrovnať ?bola som s tým ,už aj u psychologicky v poradni,ale tá mi nič neporadila,len že mám od nich odísť,ak ho chcem,ale to mi nepostačuje.

Ako ho spoznali ho nenávidia,robia scény,ked k nám náhodou príde,stále nanho kydajú,ohovárajú ho.nemôžu ho vystáť,v jednej miestnosti sú s nim veľmi neradi,a ked som sa ich spýtala,čo im tak hrozne vadí,tak vraj je škaredý,vôbec sa k sebe nehodíme,a že by som si mala hľadať iného,lebo on nie je vhodný partner pre mňa,vraj si ničím život,že mi nepôjdu na svadbu,ak sa budem zanho vydávať nedajbože,a ked sa vydám tak budem hrozne nešťastná,že oni vidia jeho chyby a že preto ho nemôžu zniesť,stále majú niečo nanho,celá rodina,počnúc rodičmi,starkými,aj širšou rodinou,dokonca si myslím,že už nemajú radi ani mna,lebo sa neriadim podľa nich a vybrala som si " zlého muža " ...
on im nikdy nič zlé nepovedal,nikdy,je slušný,dobre sa chová,má vysoké IQ,je pravd,aže nie je model,ale čo na tom záleží ?
vraj ma pehnané detinské chovanie,mama sa za hlavu chytá,keď ho vidí,že aký je hrozný a ako sa prehnane chová,vraj má gayovské maniere,že je prehnane citlivý, a dokonca padli aj také reči,že vidno,na nom že nemá všetko v hlave v poriadku a pod.je všetko zle,čo spraví,či ma pozve na dovolenku,alebo mi kúpi kyticu kvetov,všetko je málo a zle ...nevážia si nič ,čo pre mna ON robí,hned ako ho spoznali bol im nesympatický a rokmi sa to len zhoršuje,
najhoršie je však to,že ja som hrozne ovplyvniteľná a dám sa im zlomiť ...
už aj ja začínam o nom pochybovať ,viem,že mi chcú rozbiť vzťah,aj to otvorene priznali,ale predsa len ,myslíte si,že majú právo mi ničiť život ?
už sme sa velakrát o tom rozprávali s rodinou,oni si nemôžu pomôcť ..

prosím vás ,nejaké rady :(

teguelinka

ponižujú nielen jeho,ale aj mňa,stále mi dávajú za príklad moje sesternice,ktoré sa vydali za lekárov,právnikov,a neviem koho ešte,krásnych samozrejme polomodelov,a vždy mi tak vedia povedať " a pozri,koho máš ty,si uvedom,čo robíš a nájdi iného " ,nepoznám asi horšie slová od blízkych ako tieto,strašne ma zraňujú.Nedá sa to vydržať
dokonca ako blahoželanie na narodky v lete mi povedali,že " prajeme ti,aby si si končne našla partnera ako sa patrí a nechala toho dementa"....
skoro som sa zrútila vtedy ...
"akože to myslia dobre " ...

celá rodina je zhrozená z neho,a z toho,koho som si ja dovolila priviesť domov,mal to byť prvotriedny model a krásavec,z bohatej rodiny,dobre situovanej,mal mi byť roveň...:(((((((((((((((( nevládzem fakt

mama plače,že celé noci nespí kvôli mne,že sa sužuje,babka tiež,otec sa ardšej nevyjadruje,ale za všetko ma karhá a zlostí sa vkuse na mňa pre všetko ostatné,i ked príčina prvotná je ,že on tiež nesúhlasí s partnerom
vydierajú ma ,že oni sa zbláznia,ked sa zanho vydám a tak

vravia o ňom,len to najhoršie,že je to trhan,ktorý vyšiel zo stodoly,a tvári sa ako pán a nóbl,že im je zle,ked ho vidia ,prorokujú mi vkuse to,aký bude v budúcnosti,že bude zle so mnou zaobchádzať,že on je psychicky nevyrovnaný debil,psychopat ,div nie,že z neho nerobia na psychiatriu zrelého človeka len za to,že mu jemne zo stresu trhá očami ( čo trhá skoro každému tretiemu človeku)
ked som sa v zúfalom stave pýtala mamy,nech sa aspon na chvíľku snaží nemyslieť len na tie jeho negatíva strašné,nech mi teda povie aspon jedno pozitívum,že na každom človeku je predsa aspon niečo pozitívne,tak ona asi minútu premmýšľala a potom s vážnou tvárou dodala,že ona na nom nevidí a ani nikdy nevidela žiadne +

je to na obesenie,nedá sa s nimi vyjsť ...

som sa zamyslela,nad tým,čo napísala anjelik ,že nech sa zamyslím nad tým,kedy som bola ako tak šťastná a spokojná v živote ..no odpoved poznám,vtedy ked som si s ním začala,ešte ho nepoznala rodina,a mali sme úžasný vzťah ,nehádali sme sa celého pol roka,boli sme proste šťastní,nič zlé som neriešila,vycádzala som s ním,teraz je s ním vzťah čoraz horší a horší ,vkuse hádky a problémy,stále riešime niečo,teda najmä ja ...toto vedie k záhube vzťahu,ja to viem,ale bojím sa,že ostanem sama ,pokiaľ mi toto urobia rodičia aj pri druhom partnerovi,takéto vydieranie

phoe

Vysvetli rodičom, že lepšieho si nestretla, že tento ti dáva to čo potrebujes, aby si bola šťastna, že múdra a krásna si už ty, tak on byť nemusí, jeho máš na to aby si sa cítila šťastná a milovaná a to je to, čo ti tento chlapec dáva :) a malicherni rodičia sa mozu aj rozliat na kolomaž od zlosti. Nepoviem kedy bol agresivny, zly, lenivý, atď ale že sa im nepáči výzor ??

zuska-bluzka

aj ja som jediné dieťa svojich rodičov a odsťahovala som sa. oni to prežíjú neboj sa (nehovorím aby si sa odsťahovala na mars). nikomu neubližuješ, ubližujú oni tebe ich správaním a tak trochu tvoju dobrotu a poslušnosť aj zneužívajú. ver mi, že ak sa odsťahuješ, vášmu vzťahu to prospeje. čo by si sa nemala kam odsťahovať, nájdite si s frajerom podnájom, zbalte kufre a bežte.

teguelinka

ale ako sa da zmieriť s tým,že ubližujem blízkym?rodičom,ktorí mi odmalička pomáhajú.sú pri mne,ako sa to dá ?som ich jediné dieťa,ako ich môžem opustiť? nejde to....bola som vychovávaná,aby som si ich ctila,a milovala viac než čokolvek iné

zuska-bluzka

ja byť tebou tak sa od nich odsťahujem. aby som nemusela počúvať neustále kydanie na priateľa a to ich vymývanie mozgu. uvidíš, aj s priateľom ti bude potom lepšie, nebudeš sa toľko stresovať tým, že sa rodičom nepáči. a im by som to odôvodnila práve tým ich správaním a averziou voči nemu. ak ťa budú chcieť vídať, budú ho musieť začať rešpekovať.

anjelik *

Si bezcitná a si ľahkomyseľná. K sebe. Takže to dokážeš a očividne hravo. :o) Je to len a len tvoje nazeranie na to celé, čo ti bráni vidieť sebectvo tvojich rodičov, to, že ich riadi obyčajný spoločenský program toho, čo sa patrí a čo nie a čo je šťastie pre nich. Je na tebe, či naskočíš na to isté. Ja ti môžem len držať palce, aby si sa nezničila a neutrápila a to kvôli niečomu, čo za to nijak nestojí a čo nemá nijakú hodnotu pre život.
Láska k tomu druhému predsa nie je o tom, aby bol dokonalý, tou dokonalou máš byť ty a jemu to ponúknuť. Ak už chceš prejaviť určitú mieru súcitu a hlbokomyseľnosti k svojim rodičom, tak im odpusti, že sú len takí, akí vedia byť a tým to má pre teba končiť. Viac urobiť pre nich nevieš. Ale pre seba by si mohla..prestať sa trápiť, prestať riešiť a byť šťastná sama zo seba a nie vďaka tomu a tomu. Ale to som ti už napísala. Nie je to jednoduché, ale ani nie nemožné. :o) Tak to skúšaj každý deň. Byť spokojná sama so sebou a aj s tými druhými. :o)

ebi777

prezyvka55
snáď medzerník existuje na všetkých klávesniciach, ak sa nemýlim

ja som napísala len môj vnútorný pocit - čo hovorí môj šiesty zmysel.. po prečítaní príspevku, nehovorím, že to musí byť pravda

teguelinka

ebi kiežby bolo toto celé vymyslené,kiežby,neviem,čo by som za to dala
ja mám však reálne veľký problém

anjelik ďakujem,a viem,čo chceš povedať,len dokázať toto,čo si napísala je takpovediac nemožné,tešiť sa z neho a vážiť si rodičov,oni mi už znechutili všetko,čo sa dalo,nedokážem si užívať jeho lásku,keď viem,že ho nenávidia najviac na svete,a začínajú neznášať aj mňa.Mne sa to proste nedá.Nie som taký bezcitný a ľahkomyselný človek,že kašlem na nich,nech si hovoria,čo chcú,strašne ma to trápi

Prezyvka55

ebi777 napriklad ja nemam ani slovensku klavesnicu nainstalovanu takze hacky backy nehrozia, na tom by som to nestaval, skor divne je jej zmyslanie ako keby bola stale nesvojpravna.