Rodičia nenávidia môjho partnera

Príspevok v téme: Rodičia nenávidia môjho partnera
teguelinka

Mám veľký problém,ktorý sa ťahá už dva dlhé roky.Už neviem,kde hľadať pomoc,tak som prišla sem,podeliť sa o moje problémy s niekým,lebo sama si myslím,že to už nevydržím.
Chodím s mojím drahým už dva roky,pomýšľame na budúcnosť,veľmi sa ľúbime,chceme sa čo najskôr vziať ,máme už po výške a vek na to dostatočný,ALE! mojím ,resp.naším obrovským problémom sú moji rodičia ,ktorí ho neznášajú,nenávidia ho.Vidia na ňom všetky chyby,naozaj už mám toho dosť,žijem s nimi,aj po svadbe budeme bývať pravdepodobne u nás,lebo nemáme kam ísť ,stalo sa vám to už tiež ?nenávidela vaša rodina vášho nastávajúceho ?ako sa s tým vyrovnať ?bola som s tým ,už aj u psychologicky v poradni,ale tá mi nič neporadila,len že mám od nich odísť,ak ho chcem,ale to mi nepostačuje.

Ako ho spoznali ho nenávidia,robia scény,ked k nám náhodou príde,stále nanho kydajú,ohovárajú ho.nemôžu ho vystáť,v jednej miestnosti sú s nim veľmi neradi,a ked som sa ich spýtala,čo im tak hrozne vadí,tak vraj je škaredý,vôbec sa k sebe nehodíme,a že by som si mala hľadať iného,lebo on nie je vhodný partner pre mňa,vraj si ničím život,že mi nepôjdu na svadbu,ak sa budem zanho vydávať nedajbože,a ked sa vydám tak budem hrozne nešťastná,že oni vidia jeho chyby a že preto ho nemôžu zniesť,stále majú niečo nanho,celá rodina,počnúc rodičmi,starkými,aj širšou rodinou,dokonca si myslím,že už nemajú radi ani mna,lebo sa neriadim podľa nich a vybrala som si " zlého muža " ...
on im nikdy nič zlé nepovedal,nikdy,je slušný,dobre sa chová,má vysoké IQ,je pravd,aže nie je model,ale čo na tom záleží ?
vraj ma pehnané detinské chovanie,mama sa za hlavu chytá,keď ho vidí,že aký je hrozný a ako sa prehnane chová,vraj má gayovské maniere,že je prehnane citlivý, a dokonca padli aj také reči,že vidno,na nom že nemá všetko v hlave v poriadku a pod.je všetko zle,čo spraví,či ma pozve na dovolenku,alebo mi kúpi kyticu kvetov,všetko je málo a zle ...nevážia si nič ,čo pre mna ON robí,hned ako ho spoznali bol im nesympatický a rokmi sa to len zhoršuje,
najhoršie je však to,že ja som hrozne ovplyvniteľná a dám sa im zlomiť ...
už aj ja začínam o nom pochybovať ,viem,že mi chcú rozbiť vzťah,aj to otvorene priznali,ale predsa len ,myslíte si,že majú právo mi ničiť život ?
už sme sa velakrát o tom rozprávali s rodinou,oni si nemôžu pomôcť ..

prosím vás ,nejaké rady :(

ebi777

neviem prečo zase mám ten pocit, že je tento príspevok celý vymyslený...

vysokoškolsky vzdelaný človek a ešte ani diakritiku nevie správne používať, no neviem neviem ako by prešla takto napísaná diplomová práca

a to typické vyjadrovanie sa s porovnaním ostatných vymyslených tém, fakt neviem

anjelik *

Tequelinka, ak chceš byť v živote šťastná, tak by si si mala uvedomiť jednu vec. Že svoje šťastie si nemôžeš podmienkovať. To znamená, že budem šťastná, ak budem mať dokonalého manžela, takého, ktorý sa mojim rodičom páči. Že budem šťastná, ak oni budú šťastní. Bohužiaľ, potom nebudeš žiť svoj život, ale budeš len napĺňať predstavu tých druhých. A tam šťastie veru ukryté nie je. Si už dospelá, nie si malé dieťa a tak si pekne sadni a zamysli sa. Čo chceš ty..a nevrav, že to nevieš..chceš byť slobodná a chceš sa cítiť dobre. Tak si spomeň, kedy si sa tak cítila naposledy a čo sa vtedy dialo. A presne takú prítomnosť si začni tvoriť. Cesta závisti a cesta obete je cestou do psychického *pekla*. Tak ju pekne stopni. Užívaj si to, čo máš...deti a rodina na teba počkajú..pokiaľ si nebudeš sebou absolútne istá..že presne toto chceš. Teraz len nabiehaš na nejaký ten zavedený obraz, že dievča po vysokej sa má vydať, má mať deti a babička s deduškom sa majú pýšiť vnúčatkami a svojim zaťkom. Prečo by si ty nemohla byť iná? Teš sa sama zo seba, z lásky, ktorú ti tvoj priateľ ponúka a rodičov si neprestávaj vážiť, len sa na nich pozri kúsok z nadhľadu..či chceš v živote presne to, čo žijú oni. Vieš, tá závisť a nespokojnosť môže byť do určitej miery aj dedičnou záležitosťou...vážne chceš byť taká? :o)

teguelinka

zuzka-bluska ja chápem rodičov,viem ,že mi chcú dobre,a idem proti nim už roky:( nechcem,aby naše vzťahy trpeli takto kvôli mojmu vzťahu,nechcela som nič iné v ivote len byť šťastná a spokojná,ani jedno z toho sa nesplnilo :(skončila som hrozne ,nebaví ma život,myslím si,že som na zlej ceste,nemám v poriadku vzťahy,trpí mi psychika,som úplne na dne,cítim hnev,krivdu a nespravodlivosť v sebe,ako mi aj psychologička povedala

cítim sa sama,opustená,a ked vidím,že mojím kamoškám dokola ich rodina prijala partnera,sú z neho nadšení,pozývajú ho na dovolenky a pod,a mojho nenávidia :( tak vtedy sa cítim príšerne,najradšej by som sa zahrabala pod zem a pýtam sa boha,prečo sa mne muselo toto stať ,žiarlim na kamošky,ktoré majú úplne všetko

anjelik ale ja už netuším,neviem,čo chcem v živote,upadla som do letargie,ktorú sama neviem preklenúť,
lubim ho,chystala som si s ním svadbu,det všetko,teraz už nič neviem,neviem ,čo je dobré a správne v živote ,už niekedy sa priklanam aj na stranu rodičov,čo ma tak zmagorili,cítim sa z toho veľmi zle a chorá :(

anjelik *

Aha, takže...keď vy inžinierku, tak my doktora?? :o)))
Ja chápem, že si tvoji rodičia pre teba vysnívali niekoho,kto z ich ..prepáč za toto, malomeštiackeho pohľadu..ich dcérenku zabezpečí..len je pravdou, že ani to ti tú nádhernú budúcnosť nemusí zaistiť.
Už keď som čítala tvoju tému ma zarazilo to, že vravíš o dvoch dlhých rokoch, teraz si použila výraz *kedysi*...tak mi to celé pripadá, že si tak nejak v tom vzťahu *zostarla* a upadla do stereotypu..keď tvrdíš, že ho miluješ..ale veď vaši sa nemôžu mýliť. :o)
Stále platí, čo som ti napísala prvý krát. Ak ho naozaj miluješ, staneš sa jeho manželkou a nebude to znamenať, že ideš proti rodičom. Veď si ich neprestaneš vážiť a ľúbiť, ale svoje srdce otvoríš aj jemu a neskôr svojim deťom.
Poznám jednu pani..tiež pre jej rodičov nikto nebol dobrý..každého jedného jej vyhovorili a zostala sama a s nimi..celý život sa príkladne o nich starala, doopatrovala ich, ako sa na poriadnu dcéru patrí. Teraz má cez 60 a chodí ich *navštevovať* na cintorín. Neviem, či práve toto chceš v živote aj ty, ak sa do teba nezamiluje ten správny doktor. Ale ak si nie si už po dvoch *dlhých * rokoch istá..nuž. :o)

zuska-bluzka

vieš, oni sú rodičia, chcú pre teba len to najlepšie v živote, tak to musíš pochopiť, predstavujú si pre teba niekoho úspešného, aby si sa mala v živote dobre. to chápem, to chce každý rodič. no musíš si to ty usporiadať v hlave tak, že si povieš buď toto je človek s ktorým chcem byť a vy to budete rešpektovať (za akúkoľvek cenu) alebo sa s ním rozíď, urob povôli rodine, si mladá, chlapov je dosť. možno je problém v tom, že ty to vidíš príliš cez ružové okuliare, si zamilovaná a je to tvoj prvý vzťah. možno oni vidia veci, ktoré ty berieš vo vzťahu ako normálne ale nemáš dosť skúseností ab si to vedela posúdiť. skús sa opýtať nezaujatého okolia, napr kamarátov, či na ňom vidia tiež tie chyby ako tvoja rodina. (aj keď ak sú jediné argumenty, že nie je dosť pekný a bohatý tak fakt neviem...)

u nás to bolo vždy tak, že samozrejme chceli rodičia pre mňa to najlepšie, ale vždy rešpektovali moju voľbu (vďaka Bohu)

teguelinka

ja si rodičov práveže vážim,a ctím,lubim ich,a preto sa neskutočne,pre to trápim,čo sa deje,ako veľmi sa náš vzťah narušil tým mojím vzťahom s priateľom.

zuska-bluzka padny argument? žiadny,vraj sa ku mne nehodí,máje voči nemu veľké vyhrady,že je škaredý,že ja som mala na oveľa lepšieho,nie je lekár ( moji rodičia si vždy vysnívali,že ja budem mať lekára),dalej nemá dobré rodinné zázemie,je chudobný a pod,a to všetko,ked sa zhrnie,tak oni ho nenávidia
predtým som partnera nemala,je to môj prvý,a preto neviem,či by reagovali aj na druhého takisto.

anjelik vieš lenže,ja som kedysi bola presvedčená otom,že " áno",je to ten pravý,pokým mi do toho nezačali kafrať,lenže odkedy ho v mojich očiach tak sústavne ponižujú ,a kydajú nanho hnoj,nie som schopná už myslieť pozitívne,čo sa týka buducnosti s ním,ale milujem ho,to viem..

no nechcem ísť proti rodičom ...chcem byť za dobré aj s ním,aj s rodinou

zuska-bluzka

a nejaký pádny argumet prečo by ste spolu byť nemali okrem, že je škaredý, detinský a citlivý? niečo rozumné z ich strany? mala si aj predtým partnera? ako sa chovali k nemu? mne to príde byť práve z ich strany (dospelých ľudí) detinské, že dôvod niekoho nemať rád je jeho výzor a pod. chýba mi tam rácio.

anjelik *

Tequelinka, asi ako prvé by si sa mala sama zamyslieť, či svojho priateľa naozaj tak veľmi miluješ. Či si naozaj vieš predstaviť, že on je ten pravý a muž, s ktorým chceš prežiť celý svoj život, také to v dobrom aj v zlom. A keď tvoja odpoveď je áno, tak potom niet čo ďalej riešiť. Rodičia sú rodičia, ale ani oni nemajú právo ti určovať, s kým ty budeš žiť. Ak ťa skutočne milujú, tak by mali pochopiť, že je to len a len tvoj život a že ty sama rozhodneš, s kým budeš, aj keď tu už oni nebudú. To, čo by ste ale mali s priateľom začať urýchlene riešiť, nie je, či oni ho majú radi alebo nie, ale kde po svadbe budete bývať. Lebo ak u vás, nedávam vášmu manželstvu moc veľké šance. Žiaden muž nevydrží taký tlak a vyzerá, že ani ty nie. Tak sa miesto lamentácii starajte o to, kde chcete byť. Každý má právo na svoj názor, aj vaši, ale tvoj život je len a len v tvojich rukách. Tak ti prajem, aby ti to vyšlo. Netreba zbytočne priateľa ťahať k vám na návštevu a Vianoce a tak, u vás evidentne čaro Vianoc v kruhu chápajúcej rodiny nehrozí...tak si zbytočne nerob násilie a radšej buďte niekde, kde budete spokojní a nikto nebude zazerať. :o)

USA

Posluchni ich alebo sa odsťahuj.Nič s tým nespravíš.K rodičom treba mať úctu po celý život.Čo povedia, musí platiť!!!