Strach z tmy a ked som sam doma

Príspevok v téme: Strach z tmy a ked som sam doma
Samoo

Zdravím,mám taký problém že keď som sám doma alebo idem v noci na wc mám strašný strach..Keď som sám doma tak sa zdržiavam iba v izbe a mám stále strach že v bite niekto je..aj keď započujem zvuk výťahu alebo niečo za mojimi dverami tak sa mi trasú ruky aj nohy a strašne sa bojím..Najhoršie o je keď chcem ísť v noci na wc..Vždy si myslím že tam niekto je..je to veľmi zlý pocit a už fakt neviem čo mám robiť..Viem hovorý sa že sa boja malé deti zato je mi 12 takže to je hanba a nikomu som sa stým nezveril..Blbé komentáre si nechajte za klobúkom a ďakujem za pomoc vopred...

DJ David

Čaute, mohli by ste mi pomôcť? Stale keď som sam doma strašne sa bojím. Cez deň ani veĺmi nie ale keď už je von tma tak hej. Ale trošku aj cez deň ked vidim že stoji pred našim domom auto a stale si myslim že su u nas dnu a dačo chceju urobiť a začne dačo buchať alebo vrzgať podlaha alebo dačo spadne a ja už mam plne gate. :( A v noci je to 100x horšie lebo je tma a bojím sa že dakto tam je v tej tme a pojdem tam a ma zabije ale ma unesie alebo dačo. Ale keď som vo svojej izbe tak sa stale zamknem a mam pri sebe stale mačetu a dobrú guličkovú zbran. Takže ked dačo počujem stale si to zoberiem a chodim po izbach pozerat kto tam je ale nemate pre mna lepši spôsob ako sa nebat? Dajaky privesok alebo dajaky prašok aby som sa už nebal byt sam doma?

pompomka

predtym nez ides spat si vezmu lampu a prejdi vsetky izby miestnosti aj zachod a skontroluj dvere ci su dobre zatvorene aby si saubezpecila ze nikde nikto nie je skryty.potom si lahni spat a ak pojdes na wc si v klude zapni svetli a myslu na to ak nieco nie si sama ale byvas v bytovom dome a ak zvriesknes budu ta pocut alebo mozes otvorit okni a zvriesknut o pomoc ak nueco.mysly na to ze si v dome kde je spusta ludi nie si sama.co potom ak by si bola vo velom dome sama daleko od ludi lesom.odelena co bysi robila zomrela do rana id strachu????pred spankom zkontroluj vsetky miestnosti aby si sa uiatila nikto sa nikde neskryl aby si sa uistila nie je sa coho bat az potom chod spat.

Nubia

K tým duchom...mala som raz "rozlúčkový" zážitok s duchom a odohral sa v izbe kde svietila 100Watt.žiarovka, takže báť sa len preto, že je tma mi príde také zbytočné.
A naozaj Ti ani po ceste na WC nič nebráni v tom aby si rozmýšľal nad niečim srandovným a ne nad strašidelnými blbosťami...
A čumieť do tmy a hlbať nad tým je asi tak zábavné ako počúvať ticho.

Nubia

Hlavne si treba uvedomiť, že to čoho sa bojíš je tvoja vlastná predstavivosť. Preto keď sa v noci zobudíš a treba ísť na WC tak si proste zasvieť a nepredstavuj si nič strašidelné. Najviac človek samého seba dokáže vystrašiť svojimi vlastnými predstavami keď sa zobudí okolo 1:00 alebo 3:00. Mozog vtedy z nejakého dôvodu nastavených biorytmov zveličuje každú myšlienku. Ak si z nejakého dôvodu nemôžeš zasvietiť :) tak sa trénuj v uvedomení že z toho čo si predstavuješ sa ani náhodou nič nestane. :) Zo 100% na 99% sa nič nestane...a to 1% - to ťa najskôr nechtiac nastraší iný člen v domácnosti (ale to je "černé kafe" aj pre človeka čo sa po tme v byte chodiť nebojí) :D
:D Alebo to psychologicky obráť a predstav si fakt že zlaknúť by sa v tme mohol niekto aj Teba :D

Arlen

No to je divné. Ja som asi pred takými šiestimi rokmi mávala stále taký pocit, ako keby mi niekto stál za chrbtom, aj keď tam fyzicky nikto nebol. Za hlavou, v oblasti zátylku. Ako keby ma niekto sledoval. A trvalo to dosť dlho, asi rok, možno aj dva. Asi si pomyslíte, že mi šibalo, ale čo už, bolo to tak. Potom to samé nejako pominulo. Ťažko povedať, či to bol nejaký duch, možno aj bol...

poPotvorka

Presne ! Som na tom podobne ,ked v noci idem na w.c. zapnem si svetlo v obyvacke ,kupelni na schodoch ,proste vsade a potom ,ked sa vraciam do postielky beziim a beziiim a jednou rukou trieskam po vypinacoch ,hodim sa do postele a "zakuklim" po oci do periny ..... takze sa nemas za co hanbit to len nasa tvoriva fantazia ci predstavivost funguje na 100%

TinaM

Nie je to hanba, ja som sa bala este ked som mala 16 rokov :)
Kup si nejaky amulet, ktory ta bude ochranovat, len pre lepsi pocit. Pripadne ja verim aj na duchov a este teraz niekedy ma chyti taky blby pocit, poviem si, ze mna urcite chrania dobri duchovia :)
Strach prejde, ked si sam doma, nechaj si svietit svetlo, kludne aj v celom byte.