Aplikovanie injekcie do žily

Mima.89

Injekcie sa väčšinou pichajú tam, pretože tam je najlepšie viditeľná žila. Ak by ti dali chiraflex tak tá sa dáva na predlaktie alebo na chrbát ruky (z opačnej strany dlane), musí byť na mieste ktoré nie je až tak ohybné, aby sa ti nepovytiahla zo žily. chiraflex ani necítiš že máš.

Mima.89

Niee navždy, neboj :) len kým by si bral tie injekcie. Volá sa to chiraflex kanyla. Ak si už niekedy ležal v nemocnici a podávali ti infúzie, už si ju možno aj mal zavedenú.

Mima.89

infúzia znamená že by ti dali každý deň tých 12ml ale zriedených s fyziologickým roztokom, prípadne glukózou. Keď máš predpísaný liek v určitom množstve na každý deň, tak ti nemôžu dať naraz infúzkou množstvo také aby si mal celý týždeň pokoj. To je ako keby si si zobral pri chrípke celú krabičku antibiotík naraz. Keď máš na každý deň predpísané množstvo tak sa to musí tak dodržovať. Oni mi by ti mohli urobiť intravenózny vstup do žily (zaviesť do žili tenučkú hadičku cez ktorú by ti potom aplikovali lieky) aby ti ju nemuseli každý deň nanovo napichovať, a potom by bola aj aplikácia jednoduchšia, prípadne by si ju zvládol aj sám doma. No to by si mala lekárka navrhnúť :)

alex884

ja mám predpísaný každý deň injekciu do žily 12ml. ale infúzia je podobná či? len mi dajú vo vačšom množstve a nebudú my musieť pichať tie injekcie radšej pichnú infúziu aspoň na týžden ako pichať každý deň injekcie a dochádzať a ešte infúzia by menej bolela dá sa tak?

Mima.89

A ty máš predpísané infúzie, či injekcie? Lebo to sú rozdielne veci. Ak ide len o injekciu, čo ti zrejme dával aj brat, tak to trvá pár minút, cca 5, podľa toho o akú látku ide. Infúzia steká dlhšie, môže to trvať tak hodinku, podľa množstva. :)

alex884

radšej pôjdem na pohotovosť u doktorky mi to môžu zaúčtovať a nevieš jak dlho môže trvať tá infúzia navyše pohotovosť máme bližšie