Ako byť úspešný viazaný finančný agent (VFA) v poisťovni?!

Príspevok v téme: Ako byť úspešný viazaný finančný agent (VFA) v poisťovni?!
Monika07

Ahojte, iba krátky čas som v poisťovni, je to práca, ktorá ma baví, veľa som sa naučila a viem, že sa dá aj niečo dosiahnuť v tejto oblasti. Je z vás niekto úspešný v tejto oblasti? Potrebujem tipy a nápady ako si získavať nových klientov a ako byť úspešná. Takých názorov, že je to na nič robota som počula už veľa, lebo človek musí za seba prebrať zodpovednosť a povedzme si na rovinu, sme veľmi pohodlný. Veď aj ja som. Nieje to práca, že si 8 hodín odmakáme a mám zarobené. Je to trošku o inom a taktiež som počula veľa zlých názorov na poisťovne, ale keby som nebola presvedčená o tom, že je to práca pre dobrú vec nerobila by som to. A niesom ani z tých, ktorá by ľudí do niečoho tlačila, keď to samy nechcú.

Monika07

Áno toto som nechcela počuť, lebo ja to viem, s každej strany to počúvam a viem, že je to tak. Ale aj tie vyžšie prijímove skupiny čo uzatvarajú poistky na inej úrovni a s inými ľudmi museli niekde a nejako začať. Viem, že táto práca ma veľa nevýhod ale je to práca ako každá iná a keď som sa nato dala, musím bojovať...

peter k.

podla poslednej vety co si napisala ta v tejto oblasti zrejme necaka svetla buducnost...v sucasnosti bez ostrych laktov, drzosti, natlaku a klamstiev len tazko prerazis hradby konkurencie...bohuzial dnes su pravidla nastavene tak, ze spominane sposoby nie su povazovane za neprijatelne, ale skor za konkurencnu vyhodu...no a konkurencia je sakra silna, nielen medzi cca 15 poistovnami, ale aj medzi jednotlivymi VFA v ramci jednej poistovne...okrem toho sucasna ekonomicka situacia limituje moznosti strednej a znemoznuje moznosti nizsej vrstvy obyvatelstva zucastnovat sa na poistnych vztahoch...a nejake PZP ti nezarobia ani na odvody...vyssie prijmove skupiny uzatvaraju poistky na inej urovni s inymi ludmi...viem, ze presne toto si citat nechcela, ale snazil som sa len popisat sucasnu situaciu, aby si sa nad nou skusila objektivne zamysliet a nemala pred ocami len to, cim ta krmili na uvodnych skoleniach